Ludność z New Jersey gromadzi zapasy żywności w obawie przed upadkiem banków

Kategorie: 

Źródło: foter.com

Supermarkety w północno-wschodniej części New Jersey są przepełnione klientami tak bardzo, że w niektórych miejscach, jak Hoboken, kolejki są dosłownie wokół marketów. Jest to dość nietypowa sytuacja, ponieważ godziny otwarcia nie uległy skróceniu, nie ma też żadnych kończących się produktów ani promocji.

 

Shoprite w Hoboken jest jednym z największych supermarketów w dzielnicy. Pomimo ogromnego parkingu przy sklepie, redaktor SuperStation95 musiał znaleźć parking na ulicy. Po drodze spotkał ludzi dyskutujących o kolejkach i postanowił zapytać ich skąd one się wzięły. Klienci odpowiedzieli, że banki we Włoszech upadają, a ludzie nie mogą dostać pieniędzy na zakup żywności. To, co dzieje się w Europie przeraża ludzi w Hoboken, spodziewają się podobnej sytuacji w swojej ojczyźnie i postanowili gromadzić zapasy żywności.

Amerykanie nie ufają Federal Deposit Insuarance Corporation, które w Stanach Zjednoczonych ubezpiecza konta do 250 tysięcy dolarów. W rozmowie z SuperStation95 ludzie oznajmiali również, iż wypłacili całe swoje pieniądze z kont bankowych i od tej pory zamierzają posługiwać się tylko gotówką.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika R.K.K.

Strach!

Strach!

Najlepszy motywator do zwiększenia popytu wewnętrznego, a tym samym osiągnięcia znaczącego wzrostu PKB.

Głosuj przeciw
-11

Strony

Skomentuj