Kolejna rządowa grabież emerytalnych pieniędzy Polaków

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Socjalizm wrócił do Polski. Po zuchwalej grabieży 153 mld złotych zebranych przez Polaków w tak zwanych OFE (Otwarte Fundusze Emerytalne) przez poprzednią ekipę rządząca, obecni władcy Polski postanowili ukraść pozostałe 140 mld złotych. Planuje się jednak uczynić to w jeszcze bardziej szokującym stylu - na Janosika, czyli jak to w socjalizmie - wszystkim po równo, ale g....

 

Sterowani propagandą medialną Polacy od dawna nie rozumieją co się z nimi dzieje. Od ponad 25 lat są bowiem okradani przez tę samą klikę, która dla niepoznaki zmienia tylko okresowo nazwę partii politycznej, i dokonując jej rebrandingu. Dodatkowo politycy udają, że się strasznie nienawidzą i czynią spektakle w mediach, które podobają się gawiedzi. To, że przy okazji tego teatru ludzie są haniebnie okradani, jakoś uchodzi ich uwadze.

Prawie nikt nie zauważył, że rząd PO ukradł 153 mld złotych z kont emerytalnych Polaków. Po serii absurdalnych rozstrzygnięć prawnych dokonanych przez Sąd Najwyższy i Trybunał Konstytucyjny, okazało się, że cała reforma OFE była oszustwem. To co nam wmawiano, że odkładamy na emeryturę kapitałową dla siebie, a nawet, że ktoś będzie po nas dziedziczyć te środki, to były zwykłe kłamstwa.

Już kilka lat temu wyrok SN potwierdził, że pieniądze zabierane pod przymusem Polakom i przekazywane kilku uprzywilejowanym firmom prywatnym, nie należą wcale do Polaków. Pozwolono nam wybrać sobie któremu OFE będziemy wpłacać część naszej wypłaty, a gdyby ktoś nie wybrał zmuszano nas losując fundusz. Potem OFE inwestowały na giełdzie stając się kartelem zdolnym do chwiania całym parkietem Giełdy Papierów Wartościowych. Pomijając te spekulacje, OFE pobierają też horrendalne prowizje i marże, które powodowały, że cały ten program rzekomo emerytalny, stawał się swego rodzaju nowatorskim feudalizmem z możliwością wyboru swojego pana.

Rządzący III RP, jak to socjaliści, zadłużają się zatem szybko wymyślono, żeby długi rządu obowiązkowo skupowały OFE. Dodajmy, długi wytworzone na skutek dziury budżetowej w ZUS powstałej z powodu uszczuplenia składek o cześć oddawano prywatnym funduszom. Innymi słowy polski rząd sprzedawał obligacje, które z pieniędzy Polaków kupowały OFE, pobierając sobie z tego prowizje.

Taka właśnie sytuacja panowała gdy konta emerytalne OFE zostały okradzione przez Platformę Obywatelską. Zabrane pieniądze od razu przekazano do ZUS na wypłaty, a część najwyraźniej zaginęła w dziwnych okolicznościach. Wiadomo było, że jeśli taki numer przeszedł, nie było protestów i nie powstał żaden Komitet Obrony Emerytur, to można na bezczelnego ukraść resztę.

Jednak sposób w jaki chce tego dokonać obecnie rządzące Prawo i Sprawiedliwość, jest doprawdy zdumiewający. Postanowiono wszystkie zebrane pieniądze rozdzielić na każdego pracującego Polaka, co przy 140 mld złotych, da około 6300 zł na osobę. Miałby to być punkt startowy od którego dany delikwent zaczyna oszczędzać na swoim własnym, lepszym koncie emerytalnym. Wynika z tego, że nie będzie to miało znaczenia ile się tam wpłacało, czyli ile ma się środków na koncie w OFE. Reasumując część tych pieniędzy została ukradziona na bezczelnego, a część na Janosika, z tym, że PiS da ludziom 6,3 tys zł tylko wirtualnie, tzn. zapisze coś na koncie i obieca, że kiedyś to będą pieniądze. W rzeczywistości te 140 mld złotych zapewne już zniknęło w czarnej dziurze ZUS.

 

To bardzo przykre gdy widzi się staczanie Polski w stronę socjalizmu. Widocznie rządzący nami pogrobowcy komunistów wymieszani ze swoimi agentami z Solidarności, nie umieją żyć w kraju o wolnym rynku gdzie o wszystkim decyduje praca. Oni umieją tylko szukać komu ukraść i komu to oddać, żeby się przypodobać. Hasło "PiS/PO - to samo zło" jest chyba dzisiaj jeszcze bardziej aktualne niż zwykle.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika aratron

Co niektórzy nawet piszą, w

Co niektórzy nawet piszą, w odróżnieniu. Prawicy, od Lewicy, a jak sobie poczytają wlasny tekst i poznają historię pani Walentynowicz. To sobie uświadomią, że nie doszli do żadnych wniosków. I jak, tak sobie poczytają i są młodszymi gówniarzami bez doświadczenia. He he he

Pamiętaj Chemiku młody. Jak chcesz mieć dużo hałasu, wlej sobie wodę do kwasu...

Portret użytkownika dwdf

Tak czytam i widzę, ze

Tak czytam i widzę, ze niektórzy młodzi mają wielki problem z odróżnieniem lewicy od prawicy. mają problem ze zrozumieniem czytanego tekstu. To efekt reformy edukacji. Czytajcie sobie dalej harego potera jako lekturę szkolną..

Portret użytkownika MiterMan

cala pozostala gotowke na

cala pozostala gotowke na emerytury przerobic w fundusz budowlany jak powstanie pare ladnych osiedli odzyskiwac z nadwyzka kasiute za wynajem, kasa pracuje i rosnie.... ale wiadomo jak kasa lezy to ktos ja zauwazy i zapie....oli.... takich pomyslow jest tysiace...

Portret użytkownika ciemnogród

Z wybranych poglądów innych

Z wybranych poglądów innych

~antares do ~EM: Zwykli obywatele już są nowoczesną odmianą chłopa pańszczyźnianego, o niewolnika plantator dbał bo musiał za niego zapłacić i to nie mało ,wiec opłacało się go leczyć a na stare lata taka murzynka miała coś w rodzaju emerytury bo wychowywała nowe pokolenie niewolników. Dzisiaj obywatel(chłop pańszczyźniany)tego nie doczeka. I każdy który zarobi mniej niż utrzymanie więźnia jest takim niewolnikiem, tego nic nie zmieni. Garstka ludzi jest właścicielem kraju reszta ma tylko dwie ręce do pracy , a jak przyjdzie czas to nie ma co liczyć na litość i leczenie, trzeba umierać. I na koniec - każdy kto zarabia mniej niż kosztuje utrzymanie więźnia jest niewolnikiem. W naszym pięknym kraju 80% ludzi zarabia mniej i są takimi niewolnikami.

Socjalizmu  w codziennym życiu obecnym jakoś doszukać się nie można. 

 

 

Portret użytkownika r2d2

PIS to nie jest żadna prawica

PIS to nie jest żadna prawica. To najzwyklejsza lewica, a to że chodzą do kościoła nie ma znaczenia. Wiedziałem, ze to lewuchy ale nie wiedziałem, że właściwie to komuchy bo tylko Ci zabierali kase na co chcieli. Jarek to po prostu taki pierwszy serkretarz - no ale czym skorupka za młodu ... . 

Strony

Skomentuj