Skok na OFE

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W 2014 wyemitowano pierwszy odcinek z serii okradania OFE. PiS, wówczas w opozycji, ostro krytykował ustami kilku polityków ten zabieg, nazywając go po prostu kradzieżą.

Dwa lata później lider tej partii mówi o ogołoceniu do resztek pieniędzy podatników zgromadzonych w OFE - pozostałych 140 miliardach złotych. Podobnie jak poprzednim razem padły słowa o lepszym zagospodarowaniu tych pieniędzy, zwrotach z inwestycji, etc.

 

Jak na razie nie ma odpowiednich regulacji prawnych, lecz jak pokazały dotychczasowe rządy ekipy u władzy, słowa przewodniczącego tej partii są niemalże święte i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki stają się faktem. Pozostaje więc czekać, kiedy oficjalnie zacznie się mówić o "przetransferowaniu" pozostałych w OFE funduszy na cele związane z wyborczymi obietnicami.

 

Czytaj więcej na: http://prywatnefinanse.pl/index.php/2016/07/04/skok-na-ofe/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika bb

Z woli przypomnienia. Żeby

Z woli przypomnienia. Żeby zarobić "na rękę" 1000 złotych musisz utyrać jakieś 1350. Nikt ci nie da 350 zł gratis - musisz na to zarobić. Więc zarabiasz 1350 a dostajesz 1000. Z 350 (kwoty szacuję bo nie chce mi się liczyć dokładnie) - 150 wpłacane jest na NFZ, niby na Twoje "ubezpieczenie" jednakże wpada to do ogólnego worka i jak kiedyś będziesz potrzebował przeszczep szpiku - to będziesz musiał albo czekać 10 lat albo wstąpić do fundacji.... Więc nie jest to de facto ubezpieczenie a danina którą płacić i na którą zarobić musisz która ma dać złudzenie że się od czegoś ubezpieczasz... pozostałe 180 zł wpłacasz na ZUS a dokładniej na FUS, bo jak wiadomo ZUS tylko mówi i liczy - kasą nie obraca. I żebym nie skłamał bo nie chce mi się liczyć - ten FUS musi oddać ze 20 złotych na to niedobre, w żydowskich rękach OFE.... Reszta która zostaje z 350 zł oddajesz jako podatek dochodowy - niby mało, ale Pamiętać należy że z tego 1000 które zarobiłeś i możesz swobodnie wydać lub nie, 300 i tak oddasz Państwu jako podatki pośrednie....VAT, Akcyza, Cło itp.

Także dla mnie ktoś kto skupia się na OFE, i pogardza tą reformą to po prostu kretyn.... Jeśli OFE dzisiaj ma jeszcze 140 MLD to wyobraź sobie ile Wdupił przez ten czas ZUS i Budżet... Trzeba zobaczyć skalę tego zjawiska. Reforma i wprowadzenie OFE dało nam Polakom jedno - ŚWIADOMOŚĆ co do skali - a mimo to większość prawdziwych polaków ma to w dupie i nawet nie chce się nad tym zastanowić..... Jeśli 20 zł/mc to kwota warta uwagi i zachodu, którą trzeba potępiać i na niej opierać poglądy gospodarcze/polityczne/społeczne / przy jednoczesnym pomijaniu kwoty 30 krotnie większej - to ja nie mam pytań do stanu umysłu Polaków...

Portret użytkownika Michał

Optymista:)

Optymista:)

Obecna nijniższa krajowa 1850 PLN brutto, ok 1350 na rękę, pracodawcę kosztuje ponad 2200.

Musisz wypracować ponad 2200, by dostać 1350. 600 idzie na ZUS, 140 NFZ, 100 podatek PIT, reszta Fundusz Pracy itp. Na dobry poczatek zabierają ok 40%. Reszta też zbyt optymistyczna w Twoim wydaniu. VAT, akcyza ok, ale nie zapominaj, że w cenach produktów są ukryte podatki płacone przez producenta, dystrybutora, ZUS za wszystkich, którzy mieli swój udział by produkt trafił na półkę. Niech będzie Twoje 30%, ja od siebie na resztę dodam min. drugie 30%.

Reasumując (z lekkim zaokrągleniem) 2200 - 40% = 1350 - 60% = 550 PLN. Optymistycznie tyle, ok 25%, zostaje z pensji po opłaceniu wszystkich mniej lub bardziej ukrytych podatków.

Portret użytkownika bb

zgadzam się... nie chciało mi

zgadzam się... nie chciało mi się liczyć dokładnie.... chodzi o skalę zjawiska. W mojej ocenie problem OFE to fakt iż są to JEDYNE realne pieniądze jakie istnieją w systemie emerytalnym i nie są natychmiast wydawane. Są realne i to wkur...ia wszystkie ekipy rządzące. Latami rolowali długi ZUSu i całego systemu a tu nagle 140 MLD leży i niby nie pracuje i się obija.... Za cały system emerytalny trzeba by kogoś kiedyś za jaja powiesić. Dobrze że chodziać NFZ jest osobno liczony - znamy jego budżet roczny - też w sensie skali.....

Pozdr.

Portret użytkownika Prawda boli

Idioci sami i dobrowolnie

Idioci sami i dobrowolnie przenieśli resztę swoich pieniedzy z OFE do budżetu państwa a ta nieliczna grupa mądrych która wciąż ma tam jakieś pieniądze nic nie zdziała.

Niestety ale w demokracji dwaj żule z pod budki z piwem mają większą władzę niż wynalazca.

Portret użytkownika Obserwator256

Sama idea OFE nie była taka

Sama idea OFE nie była taka zła, natomiast jej realizacja miała niestety charakter złodziejski. Przede wszystkim wynagrodzenia za zarząd powierzonymi pieniędzmi powinny być ściśle powiązane z zyskami jakie osiągnął  dany fundusz. Niestety zamiast tego, na dzień dobry, pobierana była sowita prowizja od wpływających do funduszu pieniędzy. I za to posłowie, którzy przyzwolili na ten proceder, powinni odpowiadać karnie i finansowo. Jest to klasyczne przestępstwo legislacyjne. Trzeba pamiętać, że rząd Jerzego Buzka, który wprowadzał reformę emerytalną, współtworzyli m.in. członkowie Unii Wolności (Leszek Balcerowicz), AWS (Marek Biernacki), ZChN (Ryszard Czarnecki) i PiS (Lech Kaczyński).
Plusem całej reformy jest to, że każdy posiada indywidualne konto, a wysokość emerytury jest  zależna od sumy wpłaconych przez ubezpieczonego składek. Minusem oraz główną przyczyną ujemnego bilansu ZUS-u jest pozostawienie olbrzymiej liczby przywilejów emerytalnych.

Portret użytkownika pisowcy_to_idioci

Nie ma sensu rozmawiać z

Nie ma sensu rozmawiać z pissowcami, dla nich delegacja do obozu koncentracyjnego byłaby czymś dobrym - jeśli Jarek by tak powiedział - przecież byłoby zakwaterowanie za darmo! A wiadomo że to coś dobrego. No i przecież dają 500 aka 25 flaszek na miesiąc. Jak można ich nie popierać? To że zabiorą nam odłożone kiedyś przez nas pieniądze? Co z tego

Portret użytkownika Mojeimię44

A co to tylko z ofe nas

A co to tylko z ofe nas okradli? A gdzie lasy? Panstwowe przedsiebiorstwa? Zloto? Miedz? Syjonistyczne scierwo ograbilo ten kraj ze wszystkiego a teraz daja 500 zl jalmuznej na na male dzieci zamydlajac wam dalej oczy. Ten kraj nigdy nie bedzie bogaty z tymi zmijami za sterami. Mieszkam od 6 miesiecy w niemczech i widze jak to tu wyglada wiec zaczynam widziec rzeczy ktorych wczesniej nie dostrzegalem. Tu panstwowe firmy napedzaja rynek i dyktuja warunki wiec nie ma czystego kapitalizmu a w polsce? Panstwowe przedsiebiorstwa to prechistoria a przeciez mogly by one zarabiac na nasze emerytury tak jak to jest w niemczech czy francji. Dlatego niemcy kupuja w wiekszosci produkty produkowane w niemczech jak samochody bo wiedza ze te pieniadze do nich wroca w takiej czy innej postaci. Szkoda zalenia sie. Nam poprostu jest potrzebny nowy ustroj polityczny a nie pierdzielenie o pieniadzach z ofe ktorych nigdy nie zobaczymy.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika dd

ja proponuję panom ministrom,

ja proponuję panom ministrom, żeby zamiast ofe każdy obywatel był zmuszony trzymać własny portfel na giełdzie papierów "wartościowych"  a w portfelu znajdowały się akcje spółek i obligacje z długim terminem zapadania. 

Strony

Skomentuj