Komisja Europejska uważa że roboty powinny płacić podatki

Kategorie: 

Źródło: Rethink Robotics
Unia Europejska doszła do wniosku, że roboty przemysłowe należy uznać jako "elektronicznych ludzi" a ich praca również powinna zostać opodatkowana. Dotychczas wydawało się że roboty będą traktowane jako tańsza alternatywa dla pracowników ludzkich a Europę, przynajmniej jej zachodnią część, będzie czekać powszechna automatyzacja, lecz taki stan rzeczy najwyraźniej ulegnie poważnej zmianie.

 

Komisja Europejska sugeruje, że roboty powinny płacić podatki na ubezpieczenie zdrowotne z którego przecież nigdy nie skorzystają. Choć maszyny nie przechodzą na emeryturę, nie potrzebują opieki zdrowotnej, nie mają rodziny i są zwykłym narzędziem w rękach ludzi a ich wykorzystanie jest po prostu bardziej opłacalne, UE chce abyśmy traktowali je dokładnie tak jak ludzkich pracowników z tą różnicą, że gdy minie ich okres przydatności i staną się bezużyteczne, roboty przemysłowe będą wyrzucane na śmietnik.

 

Unia właściwie nie chce dopuścić do tego aby roboty zastąpiły ludzi ale jak zaznaczono w raporcie, czwarta rewolucja przemysłowa jest nie do uniknięcia. Automatyzacja miejsca pracy będzie oznaczała mniejsze zatrudnienie ludzkich pracowników i mniejszy przychód z podatków dla państwa a także wzrost wydajności i większe zyski. Jak czytamy w dokumencie:
"Rozwój robotyki i sztucznej inteligencji może doprowadzić do przejęcia przez roboty znacznej części pracy wykonywanej obecnie przez ludzi, co przy zachowaniu obecnej podstawy opodatkowania budzi obawy co do przyszłości zatrudnienia oraz stabilności systemów zabezpieczenia społecznego i może prowadzić do rosnących dysproporcji w podziale bogactwa i wpływów"

Skoro zatrudnianie maszyn na masową skalę jest opłacalne i nieuniknione, Komisja Europejska proponuje ukaranie tych którzy decydują się na automatyzację produkcji. Firmy zatrudniające do pracy roboty będą musiały zapłacić wysokie podatki, co naturalnie spotkało się ze sprzeciwem ze strony Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Maszyn i Instalacji (VDMA). Na dzień dzisiejszy jest to oczywiście tylko propozycja, ale mówimy przecież o Unii Europejskiej - organizacji która uznała ślimaki za ryby lądowe a marchewki jako owoce. Kolejnym absurdem będzie uznanie robotów jako "elektronicznych ludzi".

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dd

Od dawna byłem za tym

Od dawna byłem za tym rozwiązaniem. Kwestia tylko co z tego wyjdzie i czy nie ma tam drugiego dna.

Oczywistym jest, że gigantyczny producent zastępują ludzi zautomatyzowaymi liniami produkcyjmymi robi to ze względu na koszty produkcji a nie ze względu na chęć zaproponowania pracownikom dłuższych wczasów. A skutkiem tego jest niszczenie małych lokalnych wytwórni i lokalnych biznesów. Z taką konkurencją nie mają szans.

Portret użytkownika tubylec

Ani się obejrzymy a roboty

Ani się obejrzymy a roboty będą nie tylko płacić podatki ale również głosować w wyborach, chodzić do kościoła, dawać na tacę, klikać w reklamy .. i tak oto człowiek stworzy głupi twór, na swoje podobieństwo i wzór.

Portret użytkownika Brinlo

Nie wiem jaka jest prawdziwa

Nie wiem jaka jest prawdziwa intencja decydentów, myślę że zastepowanie pracy ludzkiej przez roboty jest swietnym dopełnieniem rozwiązania "gwarantowanego dochodu podstawowego" zamiast płacić podatki, zarobione/zaoszczędzone przez roboty pieniądze idą prostą drogą do ludzi, poczynając od najmniej zarabiających. czy jakoś tak.... no ale to trzeba się doczekać czasu rzeby rządy służyły ludziom nie korporacjom. 

Portret użytkownika beka

Znowu będą regulowac

Znowu będą regulowac gospodarkę, to nikt nie będzie miał pracy. To samo zrobili z hutnictwem pod wpływem norm ekologicznych, produkcja wyszła z UE i teraz stal i produkty się importuje, a hutników zwalniają.

To ma rację bytu tylko wówczas, gdy wszyscy będą objęci tym podatkiem na całym globie, a nie tylko firmy z EU. Jak tylko stworzą takie opodatkowanie, to w tej EU zostanie skansen, a Chiny i USA tylko na to czekają.

Portret użytkownika aaadam

atutor glupio pisze. roboty

atutor glupio pisze. roboty powinny utrzymywac ludzi. po to ludzie wymyslili roboty aby ulatwic prace ludzka stad zyski powinny isc na ludzi ktorzy mniej pracujadzieki technologi. inaczej zysk  pojdzie dla malej grupy wlascicieli koncernu czy fabryki z robotami.  jeden robot powinien placic na jednego czlowieka ktory stracil prace

juz do europy zmierzaja miliony bezrobotnych imigrantow ktorzy zaczna sie zrec albo zdychac zglodu albo  zabijac europejczykow
 

Portret użytkownika Akamai

Ręce opadają.

Ręce opadają.

Odniosę się do wszystkich uwag w tym jednym miejscu.

Cytat z artykułu: ”Rozwój robotyki i sztucznej inteligencji może doprowadzić do przejęcia przez roboty znacznej części pracy wykonywanej obecnie przez ludzi…”

I to jest istota problemu. Reszta artykułu napisana jest dość prowokacyjnie. Ale taką robotę ma John Moll Smile

Generalnie chodziło mi o to żeby maszyny nie odbierały pracy ludziom. Stąd te podatki. A o co chodzi eurosodomitom tego niestety nie wiem. I nie chcę wiedzieć.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika John Moll

Z jednej strony roboty mają

Z jednej strony roboty mają nas odciążyć od pracy, mają pracować za nas i być naszym wybawieniem, ale wtedy gwałtownie wzrośnie bezrobocie. Unia Europejska to tak chory twór, że nawet jeśli rzeczywiście będą chcieli zrobić dla nas coś dobrego, to i tak to zawalą i tradycyjnie wyjdzie jedno wielkie gówno. W tym opodatkowaniu robotów widzę jakiś przekręt. Kiedyś się dowiemy co planują.

Portret użytkownika pleban

skoro robociki maja placic

skoro robociki maja placic ubespieczenie to jesli sie taki robocik spiepszy to ubespieczenie powinno pokryc koszty naprawy co drogo by ich to kosztowalo ,robie z robotami w firmie psuja sie czesto i sa wolniejsze niz slimak ryba

Portret użytkownika Kimbur

Hola, hola... przecież to

Hola, hola... przecież to oczywiste. Androidy humanoidalne to poważnie rozpatrywana przyszłość w sferze produkcji i usług. Jeśli do tego dołożymy możliwość powstania androidów replikujących się, to będziemy mieć jakieś homo machinus. Niech płacą i podatki.

Na początek podatki niech płacą właściciele fabryk, którzy zwalniają ludzi a wstawiają w ich miejsce roboty. Te podatki powinny zapewnić możliwość zatrudnienia człowieka w innym zakładzie czy innej branży lub zapewnić mu dochód gwarantowany. W przeciwnym razie dojdziemy do sytuacji, w której kaście panującej wystarczą same roboty i niewielka grupa ludzi-podludzi. Żeby kasta panująca lepiej się czuła - ona (ta kasta panujących) powinna odróżniać się od podludzi, najlepiej kolorem skóry: kasta panujących - kolor biały (blady czlowiek), podludzie - kolorowi (żółci, brązowi, czarni), "otrzymani" jako mieszanka multi-kulti.

Aha, to pewnie jest już blisko NWO...

Portret użytkownika ZIWK

W pierwszej chwili jest to

W pierwszej chwili jest to dziwne... Ale

- korzystanie z pracy maszyn (nieopodatkowanej!) można traktować jako nieuczciwą konkurencję do pracy ludzi (opodatkowanej i to wysoko!)

- dla ogółu społeczeństwa pojawienie się znacznej ilości miejsc pracy, przy jednoczesnym zmniejszeniu "parasola socjalnego" - w dłuższej perspektywie jest korzystne. Skończą (a przynajmniej zmniejszy się odsetek) ludzi od pokoleń żyjączych z socjalu i nie zainteresowanych podjęciem jakiegokolwiek zatrudnienia. Ciekawe tylko, czy jakikolwiek z polityków się na takie słowa zdecyduje...

- wyroby dostosowane do produkcji ręcznej - w wielu wypadkach będą musiały być przeprojektowane pod nową technologię produkcji i tym samym staną się bardziej podatne na naprawy. - jest nadzieja na skończenie prowadzącej do nikąd epoki jednorazowych nienaprawialnych śmieci i to sztucznie postarzanych.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj