Pierwszy stan w USA zaczyna wpisywać posiadaczy broni palnej do bazy danych FBI

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Ryo Chijiiwa/CC BY 2.0

Już od pewnego czasu ostrzegano że w Stanach Zjednoczonych, w obliczu kolejnych masowych strzelanin, władze zechcą zwiększyć kontrolę i ograniczyć dostęp do posiadania broni palnej i tak też się stało. Hawaje jako pierwszy amerykański stan będą od teraz wpisywać wszystkich posiadaczy broni do odpowiedniej bazy danych Federalnego Biura Śledczego.

 

 

Od teraz każdy kto przybędzie na Hawaje z bronią będzie musiał ją zarejestrować we wspomnianej bazie danych. Osoby u których zdiagnozowane zostaną zaburzenia psychiczne, behawioralne czy emocjonalne będą musiały natychmiast oddać broń. Również osoby karane np. za prześladowanie czy napaść na tle seksualnym otrzymają zakaz jej posiadania. Co więcej, hawajska policja będzie od razu informowana o aresztowaniu posiadacza broni w innym amerykańskim stanie. 

 

Warto dodać, że kilka dni temu Senat USA odrzucił propozycje o zaostrzeniu przepisów dotyczących posiadania broni palnej. Nie zgadzają się na to również sami mieszkańcy, jak wynika z sondaży, a w szczególności zwolennicy wolnego dostępu do broni. Oczywiste jest to, że rozbrojone społeczeństwo będzie jeszcze bardziej podatne na ataki szaleńców, którzy przecież zawsze mogą nabyć broń na czarnym rynku, i nie będzie w stanie bronić się przed władzą.

Jednak prędzej czy później kolejne stany mogą podjąć podobne kroki co na Hawajach, co zapewni rządzącym jeszcze większe pole do działania. Barack Obama od dłuższego czasu domaga się zwiększenia kontroli i ograniczenia dostępu do broni palnej, jak dotąd bez skutku, lecz sytuacja może się zmienić po wyborach prezydenckich lub po jakimś wielkim tragicznym wydarzeniu które pochłonie mnóstwo ofiar.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika cezary

Aby kupić i posiadać legalnie

Aby kupić i posiadać legalnie broń w USA trzeba się zarejestrować . To wyglada mniewiecej tak idziesz do sklepu ogladasz i masz zamiar kupić , sprzedawca zbiera potrzebne twoje dane osobowe plus dane broni ( nr. a także foto z wystrlonej łuski )  i wysyła do odpowiedniego oragany administracji państwowej. Jeśli ta nie widzi przeszkód wydaje licencje którą odsyła do sklepu . po okreslonym terminie odbierasie broń i pozwolenie. NIE MA mozliwości kupienia legalnie broni automatycznej. Tylko półautomaty ( AK-47 - tylko w wersji półautomat ) . Problemem USa jest łatwy dostep do NIELEGALNEJ BRONI . 

Portret użytkownika wyzdro

Przestępcy już sie cieszą -

Przestępcy już sie cieszą - teraz wystarczy sprawdzić w bazie danych czy dany mieszkaniec posiada broń i czy można go bezkarnie obrobić. Tylko idiota uważa że taka baza danych będzie tajna i przestępcy nie połążą na niej łap.Przepowiadam znaczny wzrost napadów na Hawajach po wprowadzeniu tej rejestracji.

Portret użytkownika XaX

Zawsze mnie bawi podejście

Zawsze mnie bawi podejście lewaków do broni, broń sama nie zabija tylko ludzie to ludzie są winni przestępstwom a nie sam dostęp do broni. Jak ktoś dźgnie nożem to co? Zakarzą dostępu do noży? Oni boją się po prostu buntu ludzi w obec swojej nieudolnej władzy, każdy rząd który nie zezwala na posiadanie broni dla obywateli robi z nich niewolników i to znak że ich się po prostu boi.

Portret użytkownika XaX

Clinton wygra, jeśli wyniki

Clinton wygra, jeśli wyniki będa niekorzystne dla niej będą liczyć do skutku aż wygra ... To wszystko jest ustawka pod publikę, tak samo jak wybory w pseudo demokratycznym zachodzie wszystko jest dobrze gdy wygrywają lewaki, zaś gdy wygra inna partia nie podległa im rządom to robią wszystko by obalić. 

Skomentuj