Szkocja i Irlandia Północna zostaną wydalone z Unii Europejskiej wbrew ich woli

Kategorie: 

Źródło: Internet

Niektórzy analitycy uważają że Brexit może oznaczać koniec Unii Europejskiej, lecz w pierwszej kolejności może doprowadzić do upadku Wielkiej Brytanii. Już teraz można obserwować oburzenie za sprawą wyników głosowania w poszczególnych krajach i efektu końcowego - mieszkańcy Szkocji i Irlandii Północnej głosowali za pozostaniem w UE, ale i tak będą musiały ją opuścić.

 

 

Pierwsza minister Szkocji, Nicola Sturgeon, nazwała Brexit "demokratycznym skandalem". Ponad 62% mieszkańców tego państwa opowiedziało się przeciwko wyjściu z Unii ale ich głosy zostaną zignorowane. W przypadku Irlandii Północnej Brexit poparło prawie 56% głosujących. Sturgeon uznała że Szkocja zostanie wbrew woli narodu wydalona z UE.

 

Przy tej okazji znów powrócił temat szkockiego referendum niepodległościowego. Stwierdzono że sytuacja w przeciągu dwóch ostatnich lat, czyli odkąd zorganizowano pierwsze głosowanie, uległa drastycznej zmianie i jak najszybciej musi odbyć się drugie. Niezadowoleni z obecnej sytuacji Szkoci mogą w przyszłości zagłosować za odejściem z Wielkiej Brytanii i będą musieli na nowo starać się o wejście do Unii Europejskiej.

Rozpad Zjednoczonego Królestwa wydaje się jedynym rozwiązaniem, jeśli Anglia i Walia pragną opuścić struktury Unii, a Szkocja i Irlandia Północna chcą w nich pozostać. Jak inaczej rozwiązać problem w którym mieszkańcy danego kraju w większości nie zgodzili się na Brexit ale ich głosy nie zostaną wysłuchane? Tu faktycznie mamy do czynienia ze skandalem demokratycznym.

 

Należy pamiętać że brytyjskie referendum ma jedynie charakter opiniotwórczy, na co wskazują niektórzy obserwatorzy. Wielka Brytania wcale nie musi podporządkowywać się wynikom głosowania i może po prostu nie zgodzić się na Brexit. Jednak wielu ekspertów twierdzi, że teraz faktycznie mamy do czynienia z odejściem Wielkiej Brytanii z UE, a kraje takie jak Francja, Włochy czy Dania również domagają się zorganizowania referendum w tej sprawie.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika John Moll

Ja nic takiego nie twierdzę.

Ja nic takiego nie twierdzę. Po prostu Wielka Brytania jest w tej kwestii podzielona a Szkocja jest oburzona że jako członek UK będzie musiała opuścić UE.

Ludzie się na ogół cieszą że UK opuszcza UE, dziwi mnie że jednak do tego doszło bo szczerze powiem nie wierzyłem w to.

Portret użytkownika bar-nowy

John TROLL ile kasy

John TROLL ile kasy przytuliłeś za te artykuły, stara unia 6 - zdecydowała co będzie się działo z pozostałymi 21- sorka 20 krajami. To nie jest demokracja - POLEXIT w kolejce!!!

Portret użytkownika FOL

Szkocja zawsze bedzie

Szkocja zawsze bedzie prowincją Korony Angielskiej, bo Szkocja jest bogata w złoża ropy. Szkocja to tylko prowincja!!!

 

PS- Gdy bym to pwoiredział szkotom w Pub-ie, to dostał bym butelką w łeb ROFL No cóż prawda boli:-))))

Portret użytkownika U_P_Adlina

"demokratyczny skandal",

"demokratyczny skandal", czyli sytuacja, kiedy demokratyczny wybór społeczeństwa jest niezgodny z jedynie słuszną lewacką opcją!!......Pocałujcie nas w dupę!!.............A demokracja właśnie na tym polega, że większość "ma rację"(nawet, gdy jej nie ma), a mniejszość musi się podporządkować!!........Dopóki większość społeczeństw to tzw.lemingi, to demokracja chazarom odpowiada, ale jeżeli społeczeństwa będą się budzić i lemingi staną się mniejszością, demokracja będzie niewygodna dla chazarskich ścierw, co juz widać po tych ich wypowiedziach w temacie brexitu!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj