Armeński prezydent podziękował papieżowi za błogosławieństwo dla narodu ormiańskiego

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Sarkisjan wyraził wdzięczność za błogosławieństwo i ciepło, które przyniósł Papież do starożytnego ormiańskiego kraju.

 

 

"Cieszymy się, że będziemy obchodzić 25. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Armenią a Watykanem w przyszłym roku" - powiedział Sarkisjan.

 

Podkreślono, że w ostatnich latach pojawiło się wiele ważnych wydarzeń historycznych, tj. wizyta Jana Pawła II, obchody stu lat rocznicy ludobójstwa Ormian oraz przypisanie wielkiemu ormiańskiemu średniowiecznemu poecie i filozofowi Grigorowi Narekatsiemu tytułu „nauczyciela Kościoła ".

 

„Dla naszych ludzi i dla mnie osobiście to wielki zaszczyt powitać przywódcę świata katolickiego, Jego Świątobliwość Franciszka na ormiańskiej ziemi – pierwszego państwa na świecie, które przyjęło chrześcijaństwo i zawsze stawało w obronie tożsamości i wartości chrześcijańskich" – powiedział Sarkisjan.
 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Podczas swej wizyty

Podczas swej wizyty apostolskiej w Armenii, papież Franciszek spotkał się z ormiańskimi władzami oraz odprawił Mszę świętą dla miejscowych katolików. Podczas swego wystąpienia, przypomniał rzezie Ormian z początku XX w., których dopuścili się Turcy. Ojciec święty nazwał je ludobójstwem.- Ta tragedia, to ludobójstwo zapoczątkowało niestety smutną listę olbrzymich katastrof w zeszłym wieku, które były możliwe z powodu niedorzecznych motywacji rasowych, ideologicznych czy religijnych, przyćmiewających umysł oprawców tak dalece, by stawiać sobie za cel unicestwienie całych narodów – powiedział papież Franciszek. http://www.pch24.pl/papiez-franciszek--rzez-ormian-byla-ludobojstwem,44176,i.html#ixzz4Cb3IjMIN

Ojciec święty nazwał je ludobójstwem

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika tomasz26

na razie instytucje kościelne

na razie instytucje kościelne na wzór brukselskich robią co mogą... tonący chwyta się brzytwy ,ale biegu planet i galaktycznej zmiany gwiazdozbiorze nie powstrzymają ...czas ryb powoli przemija po przeszło 2tys okresie krwawych rządów..na dodatek wizja zrywanych po kolei pieczęci ..wisi nad głowami..zadają sobie pytanie zniewolone umysły jak nie tu zrezygnować z luksusowych darów szatańskich i zachować twarz ?.. . koniec końców religie skończą jak wszystkie partie na śmietniku...

Portret użytkownika Alien1974

To jaką widzisz drogę, skoro

To jaką widzisz drogę, skoro deprecjonujesz rolę papieża? A kim był i jest Horge Maria Bergolio? Tak samo układał się z morderczą juntą jak robił to Karol Wojtyła z Ubecją. Przypomnę tylko, że KGB nie miało swojego agenta w Watykanie, a tu nagle po konklawe w 1978 roku dostaje się do Watykanu agent Ubecji w przebraniu Juzeity. Dlaczego ubecki Juzeita opuszcza Watykan w 1983 roku, a tak w ogóle dlaczego służby watykańskie wpuściły tego agenta? Służby watykańskie wpuściły tego agenta tylko dlatego, że na Wojtyłe Ubecja miała haki. I co? Nagle przestała je mieć? Wojtyła przechytrzył Ubecję dając ubeckiej Solidarności kasę mafii jednej z najpotężniejszych organizacji przestępczych. To Camorra odpowiada za zamach na Wojtyłę, bo w interesie KGB było to, żeby Wojtyła żył, ale z Camorrą musiało się liczyć nawet ówczesne KGB. Mafii nie udało się odzyskać kasy, nawet śmierć niewinnej dziewczynki Emanueli Orlandi nie przekonała Wojtyły by oddał pieniądze. Pieniądze CIA dla Solidarności dziwnym trafem wyparowały, ale kasa mafii dotarła do celu, żaden wywiad, nawet Mossad nie potrafił przejąć lewej kasy, która wypłynęła z Banco Ambrosiano w Mediolanie. Mafia postanowiła więc wejść po swoje do Polski, oczywiście  z korzyścią dla Kleru i Watykanu, no bo kto odmówi mordercom z ePISkopatu zaraz "szczęśliwie" odchodzi z tego świata i nie za sprawą Pana Boga bynajmniej. Rezydenci włoskiej mafii brylują nadal w polskiej telewizji, a polska policja tylko może im nagwizdać, no bo generał Papała nie zginął przecież przypadkiem. A czy PIOTROWI POCIESZYCIELOWI zależy na władzy? Nie, to starszy człowiek, ma 64 lata, żonę, syna, i niemal całe życie jest biedny, mieszka w małej chatce, na co mu bogactwo i władza. Piotr Pocieszyciel chce oddać władzę maluczkim, wiele razy chciano go zamordować, jak nie łapami Ubecji to innej mafii, ale jedyne co mogą to milczeć, bo media w tym kraju są podkontrolą ePISkopatu, nawet taki krwiopijca jak Solorz. Wasza policja potrafi gwałcić psami na zamówienie morderców i gwałcicieli dzieci z ePISkopatu to nie liczcie, że oni coś wykryją, w każdej chwili może uruchomić się seryjny "samobójca" - tak jest w kraju w którym rządzi mafia z Klerem. Pozdrawiam. Do następnego poczytania. PS nie jestem prowokatorem nie mam z tego nawet pol grosza i cieszy mnie to ogromnie, że mogę mówić czy pisać tak jak faktycznie jest, a nie tak jak to przedstawiają media na smyczy morderców gwałcicieli dzieci, zakonnic, obłudników, bluźnierców i krwiopijców dla których liczy się tylko kasa.

Portret użytkownika inzynier magister

Papież Frańciszek jest przez

Papież Frańciszek jest przez wielu uważany za słabego papieża, ale jest jeszcze papież Benedykt XVI więc można zawsze mieć nadzieję, że Benedykt XVI powie coś prawdziwego. Dodatkowo żyje papież JP2 w Niebie, bo przecież wierzymy że jest tam i ma nad nami opiekę, jak trzeba to Jezus go wyśle do Polski by nas kierował.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj