Erdoğan uważa, że Niemcy powinny rozliczyć się z Holokaustu

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Niemcy przyjęły ostatnio rezolucję która uznaje morderstwa na ludności ormiańskiej, dokonanej w latach 1915-1917, jako ludobójstwo. Tym samym rząd w Berlinie nie uniknął kolejnej ostrej krytyki ze strony tureckiego dyktatora. Erdoğan udowodnił również jak wielkie wpływy posiada w Niemczech, które zaczynają przypominać turecką kolonię.

 

 

Uznanie ludobójstwa Ormian wywołało ogromny sprzeciw przede wszystkim w Turcji, gdzie Erdoğan wraz ze swoimi zwolennikami buntował się i określił niemieckich polityków jako współpracowników kurdyjskiej partii PKK, co według niego porównywalne jest ze wspieraniem terroryzmu. Ponadto posłowie o tureckim pochodzeniu, którzy poparli wspomnianą rezolucję, otrzymali dodatkową ochronę policji po tym jak zaczęli otrzymywać pogróżki.

 

Erdoğan jest zaskoczony że Angela Merkel dopuściła do zatwierdzenia tej rezolucji i dodał, że Niemcy powinni w takiej sytuacji wytłumaczyć się z Holokaustu - masowej zbrodni dokonanej podczas II wojny światowej, w wyniku której zginęło kilkakrotnie więcej ludzi niż podczas ludobójstwa Ormian.

Masakra Ormian w Aleppo - rok 1919 - źródło: University of Minnesota, Center for Holocaust & Genocide Studies

Wydarzenia tego typu pokazują, że Niemcy nie mogą już podejmować decyzji które nie spodobają się Erdoğanowi. Kwestia ormiańska spowodowała, że w Turcji proponowano nawet nałożenie sankcji. Należy również pamiętać, że w tle w dalszym ciągu mamy porozumienie o tzw. kryzysie migracyjnym, które w każdej chwili może zostać zerwane.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mąż straszny 44

Jak widać, Turcja, Polsce

Jak widać, Turcja, Polsce jest potrzebna. Erdogan jak widać nie boi się narazić USA, ani Rosji, ani Niemcom. Mówi to co mu leży na sercu. Oczywiście taka gra na wiele frontów może okazać się katastrofalna dla Turcji. My mamy swoich ekstremistów religijnych chących zakazu aborcji, tych trzeba wyeliminować z polityki, a oni są z ONR głównie. Religie póki nie mieszają się do polityki mogą sobie istnieć, ale islam i katolicyzm przekroczył tę granicę, a to oznacza, że trzeba zabrać im dotacje, a jeśli podniosą rękę na cywili, zlikwidować.

Portret użytkownika homik

Ale jesteś naziii . Wiara w

Ale jesteś naziii . Wiara w Jezusa Chrystusa tylko może ocalić Polske i nie mówie tu o jakimś katolicyzmie tylko o naukach Chrystusa. Gdyby wszyscy do nich sie stosowali to było by niebo na ziemi ale słuchają syna jutrzenki Lucyfera i ty również wiec jest jak jest i będzie gorzej...

Portret użytkownika inzynier magister

Niemcy powinny oddać nam

Niemcy powinny oddać nam biliardy euro za II wojnę światową oraz za 8 lat rządów folksdojczy, którzy poniszczyli gospodarkę Polski ! Ostatnie 8 lat rozkazów niemieckich doprowadził nasz kraj do ruiny ! Zamykanie zakładów pracy z rozkazu niemiec to oczywista oczywistosć ! Gówny folksdojcz na oczach wszystkich obywateli zamknął stocznie ! I to bez żadnego uzasadnionego powodu !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Akamai

Może dzięki temu świat dowie

Może dzięki temu świat dowie się, że to nie Polacy tylko Niemcy byli Nazistami. I że to Niemcy zamordowali w obozach koncentracyjnych 18 milionów osób różnych narodowości.

Nic nie dzieje się bez przyczyny, a prawda zawsze zwycięża.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika FOL

Tak Niemcy powinny rozliczyc

Tak Niemcy powinny rozliczyc się z ludobójstwa, jak i z reparacji wojennych.

 

PS widać jak USA ciśnie szkopow, wraz z ich tureckim dywersantem Lol

 

We Frnancji już jest "Majdan", pewnie za kilka miesiecy przyjdzie kolej na NIemcy???

Portret użytkownika dziadek ze wsi

a gdzie ten maidan jest

a gdzie ten maidan jest umiejscowiony ? serio, napisz bo to ciekawe, niestety w takiej formie to twoja wypowiedz jest nic nie warta - dlaczego ? bo we francy jedynie jajogłowi dyskutują o jakimś filmie dokumentalnym który jest o upadlińskim majdanie

Strony

Skomentuj