Polska będzie płacić za długi Greków nawet nie bedąc w strefie Euro

Kategorie: 

Z mediów dobiegają odpowiednio kształtowane doniesienia na temat ustaleń państw Unii Europejskiej, do jakiego doszło w zeszłym tygodniu w Brukseli. Główne przekazy wskazują dwa fakty, bezrefleksyjne przyjęcie koncepcji unii fiskalnej (bo tak) i sprzeciw Wielkiej Brytanii w spłacaniu czyichś długów, tłumaczony jako ochrona własnego sektora finansowego.

 

Wśród państw strefy Euro panuje swoisty chwyt precelkowy, to znaczy każdy każdego trzyma za pewne części ciała. Grecy przebimbali wiele dziesiątków miliardów Euro a jednocześnie przy pomocy banku Goldman Sachs fałszowali wskaźniki gospodarcze, co pozwalało im trwać w tym szaleństwie zadłużania.

 

Problem z Włochami jest tak monstrualny, że jest to zwielokrotniona Grecja. Bomba zegarowa tyka w Hiszpanii i Francji. Ci ostatni nalegają na emisję euro obligacji, które chętnie kupią Chińczycy. Na to nie chcą się zgodzić Niemcy, którzy dodatkowo są w szachu, ponieważ wyjście tego kraju ze strefy Euro i przywrócenie Marki nie dość, że pogrążyłoby resztę strefy Euro to jeszcze powodowałoby ryzyko pompowania wartości przywróconej waluty w sposób podobny do tego, co widzimy w przypadku Franka Szwajcarskiego. To byłoby zabójcze dla niemieckiej gospodarki gdyż wpłynęłoby bardzo źle na niemiecki eksport a warto przypomnieć, że Niemcy są drugim eksporterem na świecie, po Chinach.

 

Problem nabrzmiewa a politycy zastanawiają się skąd wziąć pieniądze na dorzucenie ich do tego płonącego ogniska. Dodajmy, że pieniądze te są potrzebne głównie po to, aby spłacić niemieckie i francuskie banki, które umoczyły pieniądze w greckie i włoskie obligacje.

 

Aby karuzela mogła dalej się kręcić potrzebne jest w najbliższym czasie ponad 200 miliardów Euro. Przynajmniej 6 do 10 miliardów Euro zapłaci Polska. Taką przynajmniej deklarację złożył w naszym imieniu premier Tusk. Te pieniądze mają mieć formę pożyczki dla MFW(Międzynarodowy Fundusz Walutowy), ale jest to interesująca pożyczka, bo nie wiadomo, kto i kiedy miałby ja zwrócić a poza tym Polska ma tam ponad 30 miliardów Euro linii kredytowej, za którą przecież płacimy!!!

 

Czy te działania mogą przynieść jakiś pozytywny skutek? Nie mogą i nie przyniosą tak jak nic nie mogło pomóc zadłużonej po uszy i bankrutującej Polsce w latach osiemdziesiątych. Ale Polska mogła wtedy zdewaluować swoją walutę, niektórzy jeszcze pamiętają banknoty dwumilionowe. I takie banknoty powinni zobaczyć Grecy, Włosi i inni idioci zadłużający swe kraje na 120% PKB, ale nie zobaczą, bo dewaluację Euro odczuliby wszyscy włącznie z Niemcami i Francuzami.

 

Wszystko wskazuje na to, że i tak dojdzie do upadku Euro tylko zanim to się stanie, jako Polacy zostaniemy podwójnie albo i potrójnie oskubani. Po pierwsze złożymy się na pieniądze, jakie ofiarowane będą bankrutom UE, po drugie zdewaluuje się nasza waluta, właściwie już się dewaluuje, czyli stanie się z nią to, co powinno się stać z Drachmą, a po trzecie nasze pieniądze skonsumuje wielka inflacja, która jest na horyzoncie. Cóż Polak jak zawsze w d**ę bity ...

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika tere

Otoz to, tylko ludzie zeby

Otoz to, tylko ludzie zeby sie zjednoczyc musza odstawic to za czym sie uganiaja, musza zrozumiec, ze wiesza sie im kielbase na kiju aby ich przyciagal jej zapach, choc mogliby jesc migdaly. Pieniadze nie sa zle, ale uzywa sie ich do tworzenia swiata wirtualnego, bo gdyby funkcjonowal handel wymienny to co zaoferowalby rzad? Zawsze bylo niewolnictwo, tylko zmienia sie jego forma.

Portret użytkownika Slawomir

Yethwa, ten twój Korwin-

Yethwa, ten twój Korwin- Mikke.... Zapraszam na lekcję historii. Kto złoży  wniosek o odwołanie rządu w nocy sławetnego 4 czerwca, gdy była jedyna szansa oczyścić kraj z agentury?Odpowiedź:  "Poseł niezależny" JKM. Nikomu inemu nie wypadało, to wypuścili pajaca. W ten sposób kontrolowana opozycja się zdemaskowała, ale któż o tym teraz pamięta? Pajac dalej rżnie antysystemowca i kanalizuje niezadowolonych w swojej nic nie znaczącej, kanapowej partyjce. Taka jego rola, używają go wtedy, gdy naprawdę pali im się pod dupą.

Portret użytkownika Sławek pisz prawdę!!!

W końcu maja 1992 Unia

W końcu maja 1992 Unia Demokratyczna złożyła wniosek o wotum nieufności dla rządu Olszewskiego, co zbiegło się z uchwałą sejmową o udostępnieniu posłom nazwisk parlamentarzystów i wysokich urzędników państwowych,na przyspieszenie rozpatrywania wniosku o dymisję rządu wpłynął prezydent Lech Wałęsa, który złożył 4 czerwca 1992 własny wniosek o odwołanie premiera.źródło :Wikipedia  

Portret użytkownika PB

Należy dodac, że to był ten

Należy dodac, że to był ten jedyny decydujący moment w nowej historii naszego kraju od którego zależało, czy rozliczymy komunistów z ich działań i odzyskamy zagarnięty majątek czy NIE.Wałęsa Bolek działał świadomie na niekorzyść polaków.Tragiczne to wszystko w swoim ogromie zła i przestępstw. Pamiętacie słowa Wałęsy po wygraniu wyborów? "Zdrowie wasze gardło nasze". To były pierwsze słowa tego impotenta umysłowego. Kultywują te słowa do dnia dzisiejszego.....

Portret użytkownika trake

Mój komentarz nie będzie

Mój komentarz nie będzie bardziej konstruktywny od połowy w tym temacie się wypowiadających [opierając się na domysłach i gdybanich oraz konkluzji wynikające z aktualnej mapy geopolitycznej] mianowicie, boje się o to co może nadejść, gdyż raczej będzie tylko gorzej. Nie wiem czy podobnie nie było przed 2 Wojną Światową, przecież niby był pokój i ... nagle walnęło. Tym razem również, przecież jest ...pokój, choć pełno pomniejszych wojen jest wywoływanych. Pomijając ten fakt  - zastanawia mnie jedno, ogólny kryzys finansowy doprowadził w USA do occupy wallstreet, a kiedy Narody Europy wykonają OCCUPY BRUSSEL?! Myślę nad tym teraz nieustannie - może pora biurokratom pokazać w Brukseli, że skończyło się ZSRE zanim na dobre się rozpocznie.  Sugestia - do inicjowania jestem daleki, aczkolwiek, powoli psychicznie buntuje się na Nasz rząd i to, do czego to wszystko prowadzi. Czemu państwa musza być komuś podległe i zawierać bzdurne sojusze ?! Czemu Polska nie próbowała sama zaistnieć? Nie wiem czy mogę się nazywać patriotą, ale mieszkam jeszcze w tym kraju, i coraz bardziej boli mnie to co się dzieje - mianowicie degradacja polskiego społeczeństwa. A może to tylko ja popadam w paranoję ?  Trzymajmy się razem i nie dajmy się ...podzielić! 

Imperare sibi maximum imperium est.

Portret użytkownika Slawomir

No cóż, przyznam, ponoszą

No cóż, przyznam, ponoszą mnie emocje - czasami reaguję tak na ewidentną głupotę. Nie zmienia to jednak w niczym faktu, że mądry przeczyta, zrozumie i wyciągnie wniosek. Głupek pozostanie przesmiewcą, ciekawe tylko, kto będzie się śmiał ostatni.Zastanawiam się, gdzie był ten Angol przez ostatnie 10 lat, gdy wszystko się nakręcało. Dlaczego sławny teraz niejaki Najdżel Faraż nie wygłasza swoich płomiennych przemówień odrobinę wczesniej. Traz, gdy każdy wróbel na drzewie nawija o bankructwie strefy euro, znaleźli się odważni opozycjoniści.Pytanie, ile jeszcze z tego teatru jesteście w stanie kupić i jak długo chcieć będziecie płacić za bilety.

Portret użytkownika JACK

ile ci płacą za ta ordynarną

ile ci płacą za ta ordynarną ściemę?Bawisz sie w agenta wpływu czy co? Gdybys od PARU LAT obserwował pajaców z PE (mam na mysli lewactwo) to byś wiedział że obśmiany przez ciebie nigel cały czas PUNKTUJE sympatyka MAO T -J. Barosso, karanego za pedofilię hucpiarza con bandita,  i szczególnie socjalistów z ojczyzny niejakiej "naszej anieli".Liczysz, że na takie, jak ten fora wchodza nie kumaci , którym możesz nawinąć makaron na uszy?Błaźnisz sie jedynie w swej nieudolnej misji. Tk jak poniz ej z Korwinem.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ