Polska może być wkrótce wplątana w wojnę NATO z Rosją

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Napięta sytuacja na Ukrainie ponownie doprowadziła do tego, że ludzie zaczęli sobie zadawać pytania o to czy może wybuchnąć wojna, w której Polska będzie aktywnie uczestniczyć jako strona konfliktu. Jeszcze w styczniu tego roku wydawało się, że nic nam nie grozi, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna i konfrontacja między NATO i Rosją może być kwestią dni.

 

Trzeba sobie zdawać sprawę z czyhającego zagrożenia, bo większość Polaków żyje w przeświadczeniu, że wszystko będzie po staremu. Nasze państwo wyraźnie przygotowuje się do wojny.

 

Do Wojskowych Komend Uzupełnień w całym kraju, tak zwanych WKU, musiały pójść jakieś wytyczne odnośnie przygotowania do mobilizacji. Zaczęło się od pism do firm, w których proszono o wyszczególnienie całego majątku, głównie samochodów i ciężarówek. Spis, który nigdy nie był szczególnie uzupełniany, nagle okazuje się niezbędny.

 

Co więcej WKU zaczynają wysyłać wezwania do stawienia się w ich siedzibie do zwykłych cywilów. Wiadomo, że w pierwszym etapie najwięcej wezwań zostało wysłanych do mechaników samochodowych.

 

To co dzieje się obecnie na Ukrainie może być kluczowe dla przyszłości naszego kraju. Różne ciemne siły pchają nas w wojnę, która ma zapewnić upragniony reset dla bankrutujących UE i USA. Czy taki apokaliptyczny scenariusz jest możliwy? Niestety tak i jesteśmy wskazani przez Rosję jako główny winowajca bałaganu na Ukrainie.

 

Oświadczenie w/s sytuacji na Ukrainie Janusza Korwin-Mikkego Prezesa Kongresu Nowej Prawicy

We wschodniej i na południowej Ukrainie wrze. Odpowiedzialny za to jest niewątpliwie Prezydent Federacji Rosyjskiej. W sprawie Krymu postąpił słusznie, osiągnął sukces – i najwyraźniej uznał, że może teraz wyciągnąć jakieś dodatkowe korzyści.

 

Nikt nie chciał umierać za Wolne Miasto Gdańsk gdy 90% jego mieszkańców chciało przyłączenia do III Rzeszy – i nikt nie chce umierać za Autonomiczną Republikę Krymu gdzie 95% glosujących chciało przyłączenia do Federacji Rosyjskiej. Gdy jednak III Rzesza zaatakowała Polskę, niechętne wojnie państwa Zachodu jednak wojnę wypowiedziały.

 

Dziś jest gorzej. Zarówno w Waszyngtonie, jak i w Brukseli istnieją potężne siły pragnące wojny – głównie dlatego, by ukryć gospodarczą katastrofę i nadciągające bankructwo tych państw. O czym otwarcie mówił już w 2011 roku p.Jacek Rostowski po powrocie z Brukseli.

 

Jakakolwiek ingerencja Moskwy na Ukrainie może zostać uznana za casus belli. Państwa NATO niemal jawnie się do niej szykują, przede wszystkim nasilając iście goebbelsowską propagandę, wprowadzając amerykańskie okręty na Morze Czarne i samoloty w rejon Nadbałtyki. Dochodzą coraz liczniejsze sygnały, że władze III Rzeczypospolitej wysyłają rezerwistom wezwania do WKU. Rację może mieć p.Arseniusz Jaceniuk, samozwańczy premier z Kijowa, że „nadchodzi dziesięć decydujących dni, najbardziej niebezpiecznych w historii”.

 

Kongres Nowej Prawicy wzywa władze III RP by nie mieszały się w ten konflikt. Żadne z państw NATO nie zostało przez nikogo zaatakowane, nie mamy więc żadnych zobowiązań traktatowych – i nie mamy interesu, by wtrącać się w wewnętrzne sprawy naszego sąsiada. To nie nasza wojna. Domagamy się ogłoszenia désintéressement i prowadzenia polityki ścisłej neutralności.

Janusz Korwin-Mikke

 

Warto zapoznać się z oświadczeniem na ten temat prezesa jedynej liczącej się obecnie uniosceptycznej partii politycznej w Polsce, Janusza Korwin-Mikkego, który przytomnie poprosił o ogłoszenie naszej neutralności w tym konflikcie. Wygląda jednak na to, że może być już za późno, a decyzje na temat wojny mogły już zapaść poza Warszawą.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika NIE-dla wojny

No właśnie, dlaczego wszyscy

No właśnie, dlaczego wszyscy z rządu szykują sie do wojny? Żaden Kowalski jej nie chce, chyba że jest chory umysłowo albo wstąpił w niego szatan. Niech kto mi prosto wyjaśni co nam da wojna?  Nie mam zamiaru z nikim walczyć, i nie chcę aby inni ludzie umierali. Niech Rosja i Ukraina rozwiążą swój konflikt samodzielnie, a nie wciągają w niego niewinnych ludzi. Jeśli komuś coś przeszkdza to niec chociaż spróbuje sie pogdzić, zawsze jest jakieś wyjście. A tak wogóle o co oni się kłócą? Na pierwszym miejscu powinno być bezpieczeństwo obywateli, a słowa "wojna" nigdy nie powinno pojawić się w ich myślach. Jestem absolutnie temu przeciwna. Jeśli chodzi o wiarę i rasy ludzi to jestem naprawdę tolerancyjna, a nawet jeśli coś mi przeszkadza to staram się to zachować dla siebie, CHCĘ POKOJU! Ludzie z rządu-CO JEST Z WAMI? Za dobrze wam w dupach to rozrywki wam się zachciewa, szkoda że kosztem niewinnych obywateli. Po co wplątujecie się w takie sprawy, nawet dziecko wie że to nie przyniesie niczego dobrego. Gratulację, takich idotów jak wy to tylko do dżungli wysłać, nie mam pojęcia kto was do rządu dopuścił. Moze nie mam zbyt wiele lat, ale od rau wiem, że to wszytko jest bez sensu-kto normalny skazuję siebie samego na śmierć? Wiem, że w kilku sprawach może i zdziałaliście coś dobrego, ale tak naprawdę to mam WAS WSZYSTKICH DOSYĆ, czy nie da sie normalnie żyć bez żadnych konfliktów. CO SIĘ Z WAMI DZIEJE?  

Portret użytkownika Beck

Co wy mówicie... Z moich

Co wy mówicie... Z moich znajomych i rodziny (np. dwóch wujków  - rezerwistów, notabene mechaników samochodowych) nikt nie dostał wezwania z WKU. Nie śłyszałem, żeby choć jedna firma miała przygotować listę pojazdów... Nie straszcie ludzi proszę.
Mieszkam w pobliżu Torunia i ostatnie ćwiczenia na poligonie były tutaj z miesiąc temu. Ale to chyba normalne za raz na jakiś czas wojsko musi ćwiczyć...
Moim zdaniem wojny nie będzie, jak już to we wschodniej Ukrainie. Zachód kurtuazyjnie wspomoże Ukrainców jakimś sprzętem i to wsio. Merkel czy Obama nie będąumierać za Donieck. A i mnie nie śni się walczyć, ze Ukrainców.

Portret użytkownika Michał Zbawiciel

To wszystko powtarza się

To wszystko powtarza się wielokrotnie, tysiące lat temu było tak samo. Elita stoi na górze, bydło na dole. Nic nowego że kilka osób, mających korzenie prehistoryczne (żydzi, masoni i inni babilońscy przodkowie), chcą mieć wszystkich ludzi pod sobą, nieinteligentnych roboli, którzy bezmyślnie będą wykonywać rozkazy, wierzyć w każdą bajkę opowiedzianą przez propagandę. Nadchodzi czas depopulacji, wszystko wymyka im się z pod kontroli, ludzie otwierają oczy i umysły, to im się nie podoba, stwarzamy dla nich zagrożenie (33 vs miliony pobudzonych ludzi). Tylko że oni mają broń i debili pod ręką, którzy polecą bez gadania na front, a my nie mamy nic, chyba że nóż kuchenny zaliczymy do broni. Polska to nic innego jak opowiedziana w biblbajce ziemia obiecana, piękny kraj o zróżnicowanym terenie, wielu dobrach naturalnych, idealne położenie na mapie europy i świata (centrum). Wystarczy spojżeć na historię dobrze nam znaną, rozbiory, zabory, wojny, wszystko dotyka nie winnych cywili polskich. W katyniu i smoleńsku (nie tylko) zlikwidowano największe umysły, patriotów i strategów. zabrano nam wszystko. Teraz podstępem to wszystko się odbywa. Emigracja jest im na rękę, mniej ludzi będzie do wygonienia lub zniewolenia, czy do zabicia. Bomby tu raczej nie zrzucą, prędzej poprzez program HAARP i inne zdradzieckie sposoby typu tamy wodne, zmienią nasz klimat na nieznośny, gdyż Polacy są na tyle uparci, że władza przestanie sobie radzić. Gdy już wielkie tornada i anomalnie meteorologiczne nas zniszczą, przywrócą wszystko do normy i się osiedlą. Podobne rzeczy dzieją się w innych krajach, które są zagrożeniem na tych ukrywających się. Wojna w Polsce i tak będzie, ale bardziej tylko po to żeby nas wygonić, żebyśmy byli jak "murzyni" za czasów kolonizacji. A jeśli się odwarzą rozpocząć wojnę atomową na wysoką skalę, stanie się na całej ziemi drugi mars, wszędzie będzie radioaktywna sahara i gobi w jednym, z kolosalnymi wylkanami wyrzucającymi lawę na tę piaskownicę. A oni, kilku "odważnych" przodków babilonu ukryją się w statku kosmicznym i poczekają aż ziemia się uspokoi. I historia się powtórzy, dopuki nie dojdzie do likwidacji samozwańczej elity ukrytej na całej planecie. Precz z wyzyskiem, precz z pieniędzmi, tylko wpólna praca i pomoc może przynieść pokój na ziemi. Won z telewizją i internetem, przyroda jest taka piękna, ale niedługo będziemy ją podziwiać tylko na obrazkach, siedząc w hermetycznych pomieszczeniach o ograniczonym dostępnie do tlenu. Jeśli dożyjemy...

Portret użytkownika prawdaoi

Nie ma co pisać bzdur, Polska

Nie ma co pisać bzdur, Polska wiadomo zawsze Ukrainie pomoże w miarę możliwości, możemy im dostarczać sprzęt prowiant, broń, doradzać militarnie, szkolić wojsko itp. Tak samo  UE może wspierać pomoże i dostarczy broń, jakby doszło do wojny Ukraina - Rosja.
Rosja sobie to dobrze anaizuje i jestem przekonany, że taka wojna im w sumie sumaru się opłacać nie będzie, zostaną zepchnięci i zablokowani gospodarczo przez świat, różnymi sankcjami, co w konsekwencji doprowadzi do odcięcia się gospodarczo od Rosji i prowadzenie zakupów gazu, ropy z innych źródeł i od innych państw, wymiana handlowa zostanie zerwana z Rosją, więc makymalnie rok, dwa i Rosja jest już w tym czasie platfusem gospodarczym, który zalicza recejsę, totalny krach, oni się utrzymują shandlu Ggazem i ropą, bo jak wiadomo sankcje się wzmocnią jeśli Rosja nie zmieni swojego agresywnego kursu wobec ukrainy. Rosja ma bardzo kulawą i chorą gospodarke, która ledwo sie trzyma na nogach, a właściwie trzyma sie tylo dzięki sprzedaży złóż energetycznych gaz, ropa itp. Innym państwom na świecie. Rosja już zaczyna odczuwac sankcje nałożone przez UE i USA i zaczynają ich drażnić te sankcje, więc musza sie dobrze zastanowić, bo mogą szybko zaliczyć krach.

Portret użytkownika inzynier magister

Ukraina tak jak Polska jest

Ukraina tak jak Polska jest rozbijana od środka ! Polska to kraj który został zniszczony przez niemieckie elity ! Nie przez naród niemiecki ale przez elity post hitlerowskie ! To niemcy zniszczyły nasz kraj gospodarczo ale i dodatkowo starają sięgo zniszczyć kulturowo poprzez różne gendery i pederastów ! Całe zło idzie od niemców ! Ludzie nie doceniają potęgi i zapału niemieckiej machiny niszczycielskiej ! Te elity sworzyły w polsce partie polityczne które muszą sięsłuchać posthitlerowców z ukrytych organizacji !

istnieje w tej chwili w Niemczech legalna partia neonazistowska. W 2011 roku Narodowodemokratyczna Partia Niemiec wchłonęła drugą partię neonazistowską: Niemiecką Unię Ludową. W ten sposób neohitlerowski oficjalny nurt polityczny, finansowany z budżetu kwotą 1,5 mln euro, został skoncentrowany i zmobilizowany do dynamicznej działalności. Jest to mała partia, ale w Saksonii weszła już do lokalnego parlamentu. Jej program jest jednoznacznie rewizjonistyczny: Wrocław, Gdańsk są niemieckimi miastami „chwilowo pod polską administracją, które muszą wrócić do swojej ojczyzny”. Według niemieckich obliczeń, siły neohitlerowskie w Niemczech mają 11 tys. stron internetowych i aż 40 internetowych stacji radiowych. Potencjalna ideologiczna baza jest jednak większa, jeśli weźmie się pod uwagę sondaże przeprowadzone przez fundację Friedricha Eberta: 13,2 proc. Niemców podpisuje się pod tezą, że krajowi przydałby się nowy fuehrer, który rządziłby twardą ręką, 10,7 proc. podpisuje się pod tezą, że gdyby nie zagłada Żydów, to Hitler byłby dziś uważany za wielkiego męża stanu.
Wielu powtarza, że uratuje nas modlitwa do Boga, jednak do tej modlitwy musimy dołączyć prośbę o uwolnienie od posthitlerowskich niemiec !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika MASAKRA

Wydaje mi sie, ze Majowie

Wydaje mi sie, ze Majowie mieli racje !
Jestem tez pewien, ze politycy tego swiata stoja pod presja wyzszych, blizej nieokreslonych bytow ( OBCYCH ).
Prawie nikt o tym nie pisze, nie wspomina... lecz tej opcji nie da sie wykluczyc. ( Denver ) ?

PS: Nie wydaje mi sie, by wielcy tego swiata celowo i swiadomie brneli do III wojny swiatowej ! Wydaje mi sie to po prostu smieszne i bez sensu !

Lecz jest to tylko moj punkt widzenia.

Ja tej wojny sobie i nikomu nie zycze ! Nie znam ani jednej osoby ktora by chciala wojny !!! To jest chore i nie logiczne !

Ten, kto pragnie wojny, musi byc ciezko umyslowo chory !!!

Portret użytkownika Pantałyk

Dokladnie. Ci niby rządzący

Dokladnie.
Ci niby rządzący to tylko marionetki w rękach wyższej inteligencji. A mówiąc w skrócie- twórców rasy ludzkiej. Annunaki to nasz NAJWIĘKSZY problem. Od początku zafałszowali naszą kulturę, historię i skierowali ją w jedną tylko stronę. Stworzenia systemu poddańczego, w którym wciąż jesteśmy słabymi i głupimi istotami, zabijającymi się dla setek nieistotnych bzdur. W dodatku oprócz siebie niszczymy całą planetę, która tak naprawdę stanowi integralną strukturę energetyczną z nami samymi. To jest KOSZMAR, z którego nawet nie zdajemy sobie sprawy.
Tylko spójrzcie na to nieco z dystansu a zrozumiecie, że nasza cywilizacja to olbrzymia pułapka dla naszych serc. Indoktrynacja umysłów sprawiła, że człowiek nie może odnalezć swojej prawdziwej natury i wciąż popełnia te same błędy.

Portret użytkownika MASAKRA

Dokladnie to mialem na

Dokladnie to mialem na mysli.
Dziekuje !

A my...jako normalni tego swiata, dajemy sie manipulowac i wykorzystac. Z samej GORY nic dobrego nie przyjdzie ! Obojetnie czy ten ktos sie nazywa Putin, Obama lub Merkel ! Tu na DOLE powinni ludzie zmadrzec i przestac winic narod niemiecki , rosyjski lub amerykanski. Kiedy czytam tutaj te artykuly, to sie wsciec mozna. Wynika z nich, ze wszyscy sa BE a tylko nieliczni CACY. Nie, tak to nie jest, Wszyscy ludzie sa tacy sami.. !!! Problem jest tylko w tym, ze kazdy narod jest w jakis sposob manipulowany i sterowany. Z tego wlasnie faktu rodzi sie nienawisc miedzyludzka. Wlasnie te NIENAWISC powinnismy moc tutaj na DOLE wykorzenic z naszych umyslow !

Portret użytkownika JD

Nienawiści nie da się

Nienawiści nie da się wykorzenić gadaniem o jej wykorzenieniu. Nienawiść jest bytem, który ma własność toczącej się kuli śnieżnej. Nienawiść można zneutralizować i technologia neutralizowania jest dobrze znana od 2 tysięcy lat. Nauczył nas jej Jezus. 
Nienawiść ludzką można zneutralizować energią życzliwości, miłości.  Energią tą można i należy ogarniać samego siebie, wszystkich ludzi bliższych i dalszych, w tym nieprzyjaciół i tych co nam źle życzą i źle czynią i cały świat. Tak się neutralizuje nienawiść zasianą przez ludzi. Innego sposobu nie mamy.
Reagując życzliwością, ogarniając jakieś obszary świata miłością do wszystkiego, co tam żyje, bez różnicy, w ten sposób neutralizujemy nienawiść. Po prostu zobaczmy w tych wszystkich walczących ludziach bliźnich, przyjaciół i krewnych, postrzegajmy ich jak nasze dzieci, rodzeństwo czy rodziców., czyli jak ukochanych bliskich, wtedy powstaje energia, która tam w strafach konfliktów neutralizuje nienawiść. Niezwykle potężne są modlitwy, np. krucjaty różańowe, niekoniecznie w grupach, ale i takie prywatne, samodzielne. 
Natomiast reagując nienawiścią na nienawiść potęgujemy działanie nienawiści i potęgujemy efekt kuli śnieżnej narastającej nienawiści.
Energia życzliwości wysyłana do ziemskich źródeł nienawiści może ugasić ogniska nienawiści i wtedy może zapanować względny spokój. Całkowity spokój może zapanować wóczas, gdy większość ludzi oprzytomnieje i uczynią przez aklamację Prawa Naturalne Panującymi Niepodzielnie nad wszelkimi prawami stanowionymi w parlamentach i urzędach. Wtedy możemy zaprowadzić trwały pokój i wyeliminować anarchię.  Natomiast jeśli będziemy eksperymentowali nad procedowaniem i głosowaniem Praw Naturalnych ludzi niewinnych /Prawem do Życia, Prawem do Własności i Prawem do Wolności/, to nieustannie będą powstawały gigantyczne zarzewia wielkich konfliktów i to wynika choćby z działu matematyki zwanego teorią gier i jest zjawiskiem sprawdzalnym i powtarzalnym.
Istnieją też źródła nienawiści ewidentnie przybywające z bytów niematerialnych, duchowych. To jest zadanie dla specjalistów, dla świętych, inaczej mówiąc twardzieli potrafiących zmierzyć się w takiej duchowej walce. Zwykli ludzie tego niech nie próbują, bo to jest bardzo niebezpieczne.

Strony

Skomentuj