Polska będzie płacić za długi Greków nawet nie bedąc w strefie Euro

Kategorie: 

Z mediów dobiegają odpowiednio kształtowane doniesienia na temat ustaleń państw Unii Europejskiej, do jakiego doszło w zeszłym tygodniu w Brukseli. Główne przekazy wskazują dwa fakty, bezrefleksyjne przyjęcie koncepcji unii fiskalnej (bo tak) i sprzeciw Wielkiej Brytanii w spłacaniu czyichś długów, tłumaczony jako ochrona własnego sektora finansowego.

 

Wśród państw strefy Euro panuje swoisty chwyt precelkowy, to znaczy każdy każdego trzyma za pewne części ciała. Grecy przebimbali wiele dziesiątków miliardów Euro a jednocześnie przy pomocy banku Goldman Sachs fałszowali wskaźniki gospodarcze, co pozwalało im trwać w tym szaleństwie zadłużania.

 

Problem z Włochami jest tak monstrualny, że jest to zwielokrotniona Grecja. Bomba zegarowa tyka w Hiszpanii i Francji. Ci ostatni nalegają na emisję euro obligacji, które chętnie kupią Chińczycy. Na to nie chcą się zgodzić Niemcy, którzy dodatkowo są w szachu, ponieważ wyjście tego kraju ze strefy Euro i przywrócenie Marki nie dość, że pogrążyłoby resztę strefy Euro to jeszcze powodowałoby ryzyko pompowania wartości przywróconej waluty w sposób podobny do tego, co widzimy w przypadku Franka Szwajcarskiego. To byłoby zabójcze dla niemieckiej gospodarki gdyż wpłynęłoby bardzo źle na niemiecki eksport a warto przypomnieć, że Niemcy są drugim eksporterem na świecie, po Chinach.

 

Problem nabrzmiewa a politycy zastanawiają się skąd wziąć pieniądze na dorzucenie ich do tego płonącego ogniska. Dodajmy, że pieniądze te są potrzebne głównie po to, aby spłacić niemieckie i francuskie banki, które umoczyły pieniądze w greckie i włoskie obligacje.

 

Aby karuzela mogła dalej się kręcić potrzebne jest w najbliższym czasie ponad 200 miliardów Euro. Przynajmniej 6 do 10 miliardów Euro zapłaci Polska. Taką przynajmniej deklarację złożył w naszym imieniu premier Tusk. Te pieniądze mają mieć formę pożyczki dla MFW(Międzynarodowy Fundusz Walutowy), ale jest to interesująca pożyczka, bo nie wiadomo, kto i kiedy miałby ja zwrócić a poza tym Polska ma tam ponad 30 miliardów Euro linii kredytowej, za którą przecież płacimy!!!

 

Czy te działania mogą przynieść jakiś pozytywny skutek? Nie mogą i nie przyniosą tak jak nic nie mogło pomóc zadłużonej po uszy i bankrutującej Polsce w latach osiemdziesiątych. Ale Polska mogła wtedy zdewaluować swoją walutę, niektórzy jeszcze pamiętają banknoty dwumilionowe. I takie banknoty powinni zobaczyć Grecy, Włosi i inni idioci zadłużający swe kraje na 120% PKB, ale nie zobaczą, bo dewaluację Euro odczuliby wszyscy włącznie z Niemcami i Francuzami.

 

Wszystko wskazuje na to, że i tak dojdzie do upadku Euro tylko zanim to się stanie, jako Polacy zostaniemy podwójnie albo i potrójnie oskubani. Po pierwsze złożymy się na pieniądze, jakie ofiarowane będą bankrutom UE, po drugie zdewaluuje się nasza waluta, właściwie już się dewaluuje, czyli stanie się z nią to, co powinno się stać z Drachmą, a po trzecie nasze pieniądze skonsumuje wielka inflacja, która jest na horyzoncie. Cóż Polak jak zawsze w d**ę bity ...

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika colleeman

Tak czytam i czytam i

Tak czytam i czytam i zastanawia mnie jedno.
Wiem, że komentujący tu ludzie to nie banda baranów więc zapytam wprost:
Myśleliście tak poważnie co zrobić z oszczędnościami, które posiadacie?
Nie ważne czy masz 1000 zł czy 1000000 zł.
Jeżeli Unia padnie na pysk - a padnie to tylko kwestia czasu - twoje pieniądze będą warte tyle co papier toaletowy, bo tylko do  tego będą się nadawać.
Obojętnie czy będą w banku czy w skarpecie.
Oblikacje, akcje, fundusze powiernicze - cały ten "wirtualny" pieniądz zniknie w ciągu kilku sekund więc tu inwestycja nie ma sensu.
Złoto - na ch..j Ci złoto skoro po upadku Euro i Unii nie będzie przelicznika? Gram złota za kilo chleba? Zapłacisz? Z głodu zapłacisz.
Chodzi o to, ze nagle każdy z nas będzie bankrutem a fabryki wytwarzające żarcie przestaną to robić bo nikt im nie zapłaci bo w ułamku sekundy tak naprawdę nie będzie waluty. Pójdziesz do pracy ze świadomością, że za dzień pracy otrzymasz michę ryżu na całą rodzinę?
Tak naprawdę to tutaj leży problem ucywilizowanego człowieka. Pieniądze stały się tak wirtualne, ze dodrukowano ich już tyle bez pokrycia w towarze, że jak to pieprznie wszystko to chleb nie będzie kosztował 10 zł ale 100.
Przygotujmy się na możliwość hiperinflacji bo to będzie zajebiście bolało. Pytanie nie jest czy tak się stanie - pytanie jest kiedy?

Portret użytkownika NewWorldObserver

Rząd USA podobno zaczął

Rząd USA podobno zaczął "otwierać" obozy FEMA - domyślam się,że chodzi o obstawianie stanowisk w tychże przybytkach. Widocznie jesteśmy coraz bliżej jakiegoś większego wydarzenia - pytanie brzmi : JAKIEGO ?! Czy nasi włodarze wyciągną kartę katastrof naturalnych,terroryzmu,wojny światowej czy może obcych ??? Siedzimy w tym syfie Wszyscy po uszy - i to równo,więc cieszmy się życiem i starajmy się być "ludzkimi" wobec siebie - póki możemy !!!Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie !!! Smile

Portret użytkownika green man

Korzyści materialne i

Korzyści materialne i mentalne,ja pamietam czasy komuny i przejscia,lata 90 i teraz,jeżdże dużo po kraju i widze olbrzymi skok w rozwoju ,bez tych dotacji tak szybko bysmy tego nie osiagneli.Nie jestem wielbicielem bezwzględnym Unii,ale w naszym przypadku nie było innej opcji,izolacja oznaczała marginalizacje i brak rozwoju wogóle.Czasy są jakie każdy widzi, zamiast biadolic lepiej robić swoje i optymistycznie patrzeć w przyszłość.Cenić co polskie i robione u nas,kupowac u polskich przedsiebiorców.Zycie to nie raj i nigdy takie nie bedzie,wiec lepiej starać sie odrabiać kolejną lekcje.

Portret użytkownika Zerrkos

Hmm, ja to widzę prosto.

Hmm, ja to widzę prosto. Skoro żyjemy w świecie iluzji czy też w wirtualnym świecie. To cały ten kryzys jest też wirtualny. Cała ta gra to iluzja. Człowiek nie jest tylko wirtualny, a daje się w to wciągać i właściwie jest ofiarą tej wirtualnej gry i sam staje się wirtualnym człowiekiem z PESELEM. Ale o to chodzi, gra jest po to żeby ludzi podzielić wirtualnie, żeby się gryźli sami między sobą. Dzięki temu można z ludźmi robić co się żywnie podoba.  Dopóki nie uświadomimy sobie, że jesteśmy prawdziwi, a nie wirtualni to nic się nie zmieni. Bo tylko wirtualny człowiek może grać w wirtualnej grze. Tym na górze tylko o to chodzi, żebyśmy nadal byli tylko wirtualni. A wtedy jak się nawet na ziemi zmieni to dalej będzie wyzysk. Tylko zamiast wirtualnego euro, bedzie np. wirtualny dolor, zamiast netu 100mb/s bedzie 10000000000000000 GB/s, zamiast węgla darmowa energia. Urządzenia będą 10000000000000000 razy lepsze, będą pobierały mikrovolty albo mniej. Wszystko będzie bez kabli. Baterie będą trzymały 100000000000 mln lat Po prostu cud. Tylko co Nam z tego przyjdzie jak będzie wszechobecna kontrola? A człowiek nadal będzie wirtualny?

Portret użytkownika green man

Pieniążki,które Polska

Pieniążki,które Polska przeznacza,to pożyczka bankowa nie budżetowa,a jak pożyczka to oprocentowana w dodatku ze specjalnej rezerwy,druga sprawa ze raczej to nic nie da,ale dalej uważam,ze to dobre posuniecie Tuska.Czy Wy wszyscy narzekajacy na Unie nie widzicie szczegółu,ze dzieki temu iz jestesmy członkiem tej biurokratycznej zbieraniny skorzystalismy najbardziej i jeszcze korzystamy.Teraz trzeba tylko dobrze zagrac dalej,ale nie zmienia to faktu ze ten ruch jest dobry.No i takie stosunki jak teraz z Niemcami,to my mielismy za czasów Bolesława Chrobrego,a chyba dobrze żyć z sasiadami.

Portret użytkownika babinicz

Jakie korzysci? od wejscia

Jakie korzysci? od wejscia Polski do UE ceny wzrosły kilkukrotnie a zarobki nadal białoruskie. POzbylismy i nadal sie pozbywamy polskich firm i banków nawet tych które prosperują b. dobrze. O normalna pracę bardzo cięzko. Nie bardzo rozumiem te dobre stosunki. Masz na mysli ten gazociag na dnie Bałtyku? To że ktoś kogoś poklepuje po plecach nie oznacza wcale że szanuje. Póki Tusk bedzie podlizywał się Angeli bedzie chwalony ale niech tylko zrobi coś wbrew niemcom miłość się skończy.
 
UNia się rozpadnie tak jak rozpadła się jugosławia i ZSRR, bo łączenie na siłę tak róznych od siebie nacji nie ma szans powodzenia.

Portret użytkownika tere

Otoz to, tylko ludzie zeby

Otoz to, tylko ludzie zeby sie zjednoczyc musza odstawic to za czym sie uganiaja, musza zrozumiec, ze wiesza sie im kielbase na kiju aby ich przyciagal jej zapach, choc mogliby jesc migdaly. Pieniadze nie sa zle, ale uzywa sie ich do tworzenia swiata wirtualnego, bo gdyby funkcjonowal handel wymienny to co zaoferowalby rzad? Zawsze bylo niewolnictwo, tylko zmienia sie jego forma.

Portret użytkownika Slawomir

Yethwa, ten twój Korwin-

Yethwa, ten twój Korwin- Mikke.... Zapraszam na lekcję historii. Kto złoży  wniosek o odwołanie rządu w nocy sławetnego 4 czerwca, gdy była jedyna szansa oczyścić kraj z agentury?Odpowiedź:  "Poseł niezależny" JKM. Nikomu inemu nie wypadało, to wypuścili pajaca. W ten sposób kontrolowana opozycja się zdemaskowała, ale któż o tym teraz pamięta? Pajac dalej rżnie antysystemowca i kanalizuje niezadowolonych w swojej nic nie znaczącej, kanapowej partyjce. Taka jego rola, używają go wtedy, gdy naprawdę pali im się pod dupą.

Portret użytkownika Sławek pisz prawdę!!!

W końcu maja 1992 Unia

W końcu maja 1992 Unia Demokratyczna złożyła wniosek o wotum nieufności dla rządu Olszewskiego, co zbiegło się z uchwałą sejmową o udostępnieniu posłom nazwisk parlamentarzystów i wysokich urzędników państwowych,na przyspieszenie rozpatrywania wniosku o dymisję rządu wpłynął prezydent Lech Wałęsa, który złożył 4 czerwca 1992 własny wniosek o odwołanie premiera.źródło :Wikipedia  

Portret użytkownika PB

Należy dodac, że to był ten

Należy dodac, że to był ten jedyny decydujący moment w nowej historii naszego kraju od którego zależało, czy rozliczymy komunistów z ich działań i odzyskamy zagarnięty majątek czy NIE.Wałęsa Bolek działał świadomie na niekorzyść polaków.Tragiczne to wszystko w swoim ogromie zła i przestępstw. Pamiętacie słowa Wałęsy po wygraniu wyborów? "Zdrowie wasze gardło nasze". To były pierwsze słowa tego impotenta umysłowego. Kultywują te słowa do dnia dzisiejszego.....

Portret użytkownika trake

Mój komentarz nie będzie

Mój komentarz nie będzie bardziej konstruktywny od połowy w tym temacie się wypowiadających [opierając się na domysłach i gdybanich oraz konkluzji wynikające z aktualnej mapy geopolitycznej] mianowicie, boje się o to co może nadejść, gdyż raczej będzie tylko gorzej. Nie wiem czy podobnie nie było przed 2 Wojną Światową, przecież niby był pokój i ... nagle walnęło. Tym razem również, przecież jest ...pokój, choć pełno pomniejszych wojen jest wywoływanych. Pomijając ten fakt  - zastanawia mnie jedno, ogólny kryzys finansowy doprowadził w USA do occupy wallstreet, a kiedy Narody Europy wykonają OCCUPY BRUSSEL?! Myślę nad tym teraz nieustannie - może pora biurokratom pokazać w Brukseli, że skończyło się ZSRE zanim na dobre się rozpocznie.  Sugestia - do inicjowania jestem daleki, aczkolwiek, powoli psychicznie buntuje się na Nasz rząd i to, do czego to wszystko prowadzi. Czemu państwa musza być komuś podległe i zawierać bzdurne sojusze ?! Czemu Polska nie próbowała sama zaistnieć? Nie wiem czy mogę się nazywać patriotą, ale mieszkam jeszcze w tym kraju, i coraz bardziej boli mnie to co się dzieje - mianowicie degradacja polskiego społeczeństwa. A może to tylko ja popadam w paranoję ?  Trzymajmy się razem i nie dajmy się ...podzielić! 

Imperare sibi maximum imperium est.

Portret użytkownika Slawomir

No cóż, przyznam, ponoszą

No cóż, przyznam, ponoszą mnie emocje - czasami reaguję tak na ewidentną głupotę. Nie zmienia to jednak w niczym faktu, że mądry przeczyta, zrozumie i wyciągnie wniosek. Głupek pozostanie przesmiewcą, ciekawe tylko, kto będzie się śmiał ostatni.Zastanawiam się, gdzie był ten Angol przez ostatnie 10 lat, gdy wszystko się nakręcało. Dlaczego sławny teraz niejaki Najdżel Faraż nie wygłasza swoich płomiennych przemówień odrobinę wczesniej. Traz, gdy każdy wróbel na drzewie nawija o bankructwie strefy euro, znaleźli się odważni opozycjoniści.Pytanie, ile jeszcze z tego teatru jesteście w stanie kupić i jak długo chcieć będziecie płacić za bilety.

Portret użytkownika JACK

ile ci płacą za ta ordynarną

ile ci płacą za ta ordynarną ściemę?Bawisz sie w agenta wpływu czy co? Gdybys od PARU LAT obserwował pajaców z PE (mam na mysli lewactwo) to byś wiedział że obśmiany przez ciebie nigel cały czas PUNKTUJE sympatyka MAO T -J. Barosso, karanego za pedofilię hucpiarza con bandita,  i szczególnie socjalistów z ojczyzny niejakiej "naszej anieli".Liczysz, że na takie, jak ten fora wchodza nie kumaci , którym możesz nawinąć makaron na uszy?Błaźnisz sie jedynie w swej nieudolnej misji. Tk jak poniz ej z Korwinem.

Portret użytkownika Slawomir

Podnoszą się głosy, że Grecja

Podnoszą się głosy, że Grecja czy Włochy bankrutują, bo konsumowali ponad miarę. Czyli wpieprzali za dużo makaronu i kupowali sobie nowe fury na które ich nie stać? A Polska to zadłuża się na miliardy rocznie, bo wpieprzacie za dużo ziemniaków i kupujecie zbyt wiele 10 letnich gratów z Niemiec? Albo, zamiast kupić sobie na 40-letni kredyt kawalerkę, rzucacie się na dwupokojowe? Jeszce raz apeluję - NIE DAJCIE SIĘ WKRĘCAĆ INAPUSZCZAĆ NA SIEBIE!!!

Portret użytkownika Slawomir

Ludzie ZROZUMCIE!  To nie

Ludzie ZROZUMCIE! To nie Grecy czy Włosi są idiotami zadłużającymi swe kraje.  Nie płacimy niczyich "długów", albowiem one nigdy nie istniały. Wszystko zostało sztucznie wygenerowane i poprowadzone precyzyjnie do bankructwa przez uległych międzynarodowej finansjerze polityków. Ta finansjera zamierza przejąć za rzekome długi całe kraje, wprowadzić globalną walutę i Rząd, czyli NWO. Niby to wiecie, a dajecie się napuszczać winiąc inne, rzekomo głupie narody. Ponoć lekkomyślne i leniwe.Polska powiększa swe dług w tempie astronomicznymi - dlatego, że jesteście leniwi i nie pracujecie? Kupujecie za dużo mercedesów, na które was "nie stać"?Nie bądźcie idiotami!!!Anglicy to forpoczta NWO i ich politycy realizują tylko konsekwentnie swoją część planu. Całość zobaczycie później.

Portret użytkownika RIK

Tusk jest dobry. Tusk jest

Tusk jest dobry. Tusk jest bardzo dobry. Tusk Cię kocha. Tusk uczyni twoje życie szczęśliwym. Kochaj Tuska, a twoje życie nabierze sensu. Tusk zrobi dla ciebie wszystko. Pamiętaj, że Tusk robi to tylko dla ciebie. Tusk, to życie. Tusk, to jest światło. Bez Tuska życie nie ma sensu. Tusk jest twoim obrońcą

Portret użytkownika Yuro

Po prostu Targowica 2011.

Po prostu Targowica 2011. Tusk zadowolony i dumny ze sie podlizal unijnym tuzom. Na dodatek ten jego durnowaty falszywy uśmieszek. Szczęśliwy ze wpieprzyl na mine Polske i Polaków za garść srebrników. Ale co tam. Moze merkelowa i sarkozy dadzą jakis awansik do parlamentu UE i bedzie jeszcze wiecej kapuchy. Ciekawe czy merkelowej sygnety na dłoniach nie zardzewieja bo tak je tusk obślinił podczas całowania.

Portret użytkownika ja

moim skromnym zdaniem ani

moim skromnym zdaniem ani Polska ani nikt inny nie wybuli ze swoich pieniędzy ani jednego euro. Te całe składki na zadłużenie to pewnie sposób na uwiarygodnienie dodrukowanej kasy. Chodzi pewnie o rodzaj kreatywnej księgowości. Ponieważ nie jesteśmy w unii walutowej to mamy pewne możliwości księgowe na niby wyłożenie kasy. Pewnie dostaniemy formalnie więcej na coś (Komorowski wspominał o rolnictwie) i z tego część ma pójść na składkę. A kasa jeżeli trzeba to będzie dodrukowana. No bo niby kto miałby tego zabronić?  Chodzi tylko o to żeby to w papierach dobrze wyglądało.

Portret użytkownika qwerty

ciekawe co wpierw się stanie-

ciekawe co wpierw się stanie- upadek strefy euro czy atak na iran? Podejrzewam że atak spowodowałby upadek euro ale trzeba czekać na rozwój wydarzeń. Wszystkie znaki na niebie i ziemi złowieszczo patrzą na stronę wojny. Oby tylko amerykanie nie upadli na ,,łeb" i przy okazji nie zniszczyli innych państw. Ale coś się stać musi bo sytuacja się rozwija.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem