Polska będzie płacić za długi Greków nawet nie bedąc w strefie Euro

Kategorie: 

Z mediów dobiegają odpowiednio kształtowane doniesienia na temat ustaleń państw Unii Europejskiej, do jakiego doszło w zeszłym tygodniu w Brukseli. Główne przekazy wskazują dwa fakty, bezrefleksyjne przyjęcie koncepcji unii fiskalnej (bo tak) i sprzeciw Wielkiej Brytanii w spłacaniu czyichś długów, tłumaczony jako ochrona własnego sektora finansowego.

 

Wśród państw strefy Euro panuje swoisty chwyt precelkowy, to znaczy każdy każdego trzyma za pewne części ciała. Grecy przebimbali wiele dziesiątków miliardów Euro a jednocześnie przy pomocy banku Goldman Sachs fałszowali wskaźniki gospodarcze, co pozwalało im trwać w tym szaleństwie zadłużania.

 

Problem z Włochami jest tak monstrualny, że jest to zwielokrotniona Grecja. Bomba zegarowa tyka w Hiszpanii i Francji. Ci ostatni nalegają na emisję euro obligacji, które chętnie kupią Chińczycy. Na to nie chcą się zgodzić Niemcy, którzy dodatkowo są w szachu, ponieważ wyjście tego kraju ze strefy Euro i przywrócenie Marki nie dość, że pogrążyłoby resztę strefy Euro to jeszcze powodowałoby ryzyko pompowania wartości przywróconej waluty w sposób podobny do tego, co widzimy w przypadku Franka Szwajcarskiego. To byłoby zabójcze dla niemieckiej gospodarki gdyż wpłynęłoby bardzo źle na niemiecki eksport a warto przypomnieć, że Niemcy są drugim eksporterem na świecie, po Chinach.

 

Problem nabrzmiewa a politycy zastanawiają się skąd wziąć pieniądze na dorzucenie ich do tego płonącego ogniska. Dodajmy, że pieniądze te są potrzebne głównie po to, aby spłacić niemieckie i francuskie banki, które umoczyły pieniądze w greckie i włoskie obligacje.

 

Aby karuzela mogła dalej się kręcić potrzebne jest w najbliższym czasie ponad 200 miliardów Euro. Przynajmniej 6 do 10 miliardów Euro zapłaci Polska. Taką przynajmniej deklarację złożył w naszym imieniu premier Tusk. Te pieniądze mają mieć formę pożyczki dla MFW(Międzynarodowy Fundusz Walutowy), ale jest to interesująca pożyczka, bo nie wiadomo, kto i kiedy miałby ja zwrócić a poza tym Polska ma tam ponad 30 miliardów Euro linii kredytowej, za którą przecież płacimy!!!

 

Czy te działania mogą przynieść jakiś pozytywny skutek? Nie mogą i nie przyniosą tak jak nic nie mogło pomóc zadłużonej po uszy i bankrutującej Polsce w latach osiemdziesiątych. Ale Polska mogła wtedy zdewaluować swoją walutę, niektórzy jeszcze pamiętają banknoty dwumilionowe. I takie banknoty powinni zobaczyć Grecy, Włosi i inni idioci zadłużający swe kraje na 120% PKB, ale nie zobaczą, bo dewaluację Euro odczuliby wszyscy włącznie z Niemcami i Francuzami.

 

Wszystko wskazuje na to, że i tak dojdzie do upadku Euro tylko zanim to się stanie, jako Polacy zostaniemy podwójnie albo i potrójnie oskubani. Po pierwsze złożymy się na pieniądze, jakie ofiarowane będą bankrutom UE, po drugie zdewaluuje się nasza waluta, właściwie już się dewaluuje, czyli stanie się z nią to, co powinno się stać z Drachmą, a po trzecie nasze pieniądze skonsumuje wielka inflacja, która jest na horyzoncie. Cóż Polak jak zawsze w d**ę bity ...

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika RIK

Juz niejaki Napoleon

Juz niejaki Napoleon Bonaparte próbował zamknąć Albion na Brytyjskich wyspach i nic z tego nie wyszło. Póki co funt jest jest więcej wart niz zdychające Euro. Usiłował też zamknąć Anglię smutny Adolf Hitler i może to warto przypomnieć, ze pierwsza dotkliwa porażka spotkała go ze strony Anglików kiedy Luftwaffe nie sprostała angielskiemu RAF-owi Cameron przypomina poliktyków w stylu Churchila czy Pani Thacher, którą sowiecka "Prawda" nazwala "Żelazną Damą". W ustach komunistów był to nielada komplement chociaż niezamierzony. Niemcy ani Francja takich polityków nie mają. Strachliwa Angela doprowadzi Niemcy i Euro do katastrofy. W Niemczech jest 20 milionów emigrantów. W razie upadku Euro oni zaczną wyciągać pieniądze z banków na masową skalę czego nie wytrzymają nawet dobrze zorganizowane Niemcy, a ci którzy stracą swoje oszczędności zwrócą sie przeciw państwu niemieckiemu. Alternatywą dla tego bałaganu są tylko sierotki po Adolfie. Ciekawe co zrobią wtedy matoł Tusk z miernotą Komorowskim jak na naszy terytorium pojawią się rzesze uciekinierów z Niemiec opuszczających ten kraj w obawie o swoje życie. Ale co ci "historycy" wiedzą o dziejach krajów niemieckojęzycznych? Narazie każą nam za zdychjące Euro płacić po 3000 zł na łeb. Kto pytał emerytow żyją cych za 600 zł miesięcznie jak tak kwota przełoży się na ich i tak nędzną egzystencję? Wtedy oczywiście POpaprańcy będą uciekać i to w POpłochu przed rozwścieczonym społeczeństwem.

Portret użytkownika Mała Mi

Polski rząd się niemartwi o

Polski rząd się niemartwi o pieniądze, przecież jest tylu drobnych przedsiębiorców którym dwa Wspaniałe Urzędu "podrzynają gardła" i karzą płacić wymyślone lub spowodowane urzędniczym niedbalstwem chorrendalne składki, podatki i od nich latami naliczane odsetki !!! Dwie "Święte Krowy" , które mają same prawa a obywatele mają tylko obowiązki wedle nich i muszą je bez szemrania spełniać bo jak nie to zabierają im wszystko... Szkoda, że nikt nie mówi, że w całej Europie już szuka się po urzędach gdzie Polacy pracowali i sprawdza, czy odpowiednio się rozliczyli w miejscu zamieszkania. Z drugiej strony jest mnóstwo osób, które bez prawnie pobierają zasiłki i inne należne się zapomogi dla najbiedniejszuch, ukrywając dochody lub jak usłyszałam kiedyś " mając znajomych w urzędach którzy wiedzą co robić, żeby się należało". Polak potrafi! Szkoda, że to powiedzenie nabiera zupełnie innego znaczenia w obecnych czasach... Pomagajmy wszyskim, tylko kto za tą pomoc obejme "ciepłą posadkę" w unijnej administracji(?) przekonamy się za jakiś czas. Nie będzie on wtedy martwił się już bankructwem naszego kraju, ani tym co się stanie z nami...

Portret użytkownika sombra

A mnie sie wydaje, ze dopuki

A mnie sie wydaje, ze dopuki WSZYSCY ludzie nie zbiora sie jak jeden mąz i nie pojdą wreszcie do pracy - mogą podskakiwac, smiac sie lub wyzywac - nic nie zwojują. Dam przyklad: ktos produkuje narkotyki, ktos z tym walczy, a biznes sie kreci z pozytkiem dla obu stron, i gdyby w pewnym momencie WSZYSCY przestali kupowac, tych dwoje nie mialoby racji bytu.

Portret użytkownika tere

Aby wszyscy ludzie jednego

Aby wszyscy ludzie jednego dnia podjeli decyzje, ze nie pojda do pracy, musza byc gotowi pozostawic wszystkie rzeczy, na ktore tak ciezko pracuja a przede wszystkim strach o konsekwencje... dokad tego nie zrobia te dwa wilki beda zjadac owce. Tu nie moze byc ani za ani przeciw, lecz calkowity odwrot wszystkich owiec, aby wilki zdechly.

Portret użytkownika Rasta4Peace

Jasne dajmy więcej pienieędzy

Jasne dajmy więcej pienieędzy dla marynarki wojennej Grecji, wyskubią z nas co do grosza zostawią puste pólki, a no koniec wjadą wojskami kupionymi za nasze pieniądze, greków już nic nie uratuje, unii pozatym też, będzie na czworaka sie wić a w końcu padnie.Wciąż nie moge sie nadziwić priorytetowych spraw na tej planecie, ludzie wciąż głodują gdzie do cholery dla nich są pieniadze na pomoc? nie są ludźmi? może pasza dla polityków jest ważniejsza może ludzie bez dachu są równi ale politycy i ich potrzeby są równiejsze. 

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika John Moll

Nie podoba mi się ta

Nie podoba mi się ta decyzja.Dlaczego Polska - kraj, w którym wszystko drożeje - będzie jeszcze pomagać innym krajom - bankrutom?Ceny podniosą jeszcze bardziej a ja już nie będę chodzić do sklepu po chleb za 6 zł. tylko od razu - za 10 zł.....Nie będę zdziwiony, jeśli w Polsce będą demonstracje lub jeśli komuś dosłownie odwali przez ten rząd-nierząd i ktoś dokona zamachu, lub przynajmniej będzie tego próbować. Mój ojciec często narzeka jak ciężko się tu żyje (mimo, że pracuje między innymi przy budowie stadionu w Warszawie na Euro) a co dopiero będzie, jak wszystko na prawdę jeszcze bardziej podrożeje Sad

Portret użytkownika roobaczek

Szkoda, że nie mamy takich

Szkoda, że nie mamy takich polityków jak Anglicy. Pokazali, że mają jaja. Coraz bardziej mnie wkurza ta szkolna poprawność polityczna naszego rządu. To co robią jest totalnie absurdalne. Nie jesteśmy w strefie euro, sami mamy (jako kraj) ogromne długi. Ciekawe czy swoje prywatne pieniądze też tak wyrzucają lekką ręką. Nikt się nawet nie spodziewał po nas takich deklaracji.  Właściwie po skończonej kadencji powinno się skierować sprawę do sądu przeciwko konkretnym polskim politykom, za nieodpowiedzialny stosunek do państwowych pieniędzy i straty. Może to dobry pomysł do rozpatrzenia dla naszej opozycji. Za naszą wschodnią granicą politycy (np. na Ukrainie) odpowiadają za swoje posunięcia. Wiem, często się to wykorzystuje w grze politycznej ale można by wykorzystywać taką opcję bezinteresownie, jedynie dla dobra kraju. Może to najwyższa pora aby ludzie będący u władzy zaczęli się bać szastać naszymi pieniędzmi. Poszanowanie zasobów kraju i jego obywateli powinno być podstawą działania każdego polityka.   

Portret użytkownika ciekaw

...nie żebym kogoś bronił,

...nie żebym kogoś bronił, czy popierał ale gdyby nawet nasi politycy mieli jaja, to i tak kto inny by za nie trzymał...:/Polska, to już od dawna tylko nazwa, jako rzeczywisty twór niestety również już dawno nie istnieje. Po prostu dopiero teraz zaczyna to być powszechnie zauważalne.

Portret użytkownika PB

Mówisz o  kierowaniu sprawy

Mówisz o  kierowaniu sprawy do sądu przeciwko polskim politykom. Dwa dni temu udławiłem się prawie drugim śniadaniem, gdy usłyszałem w relacji telewizyjnej z ust doradcy prezydenta, że Wojciech Jaruzelski jest polskim patriotą tylko znalazł się w nieodpowiednim miejscu w określonym czasie. Dodał także, że nie ma winnych za stan wojenny.W moim rozumieniu odsłonili karty jednoznacznie z kim mamy do czynienia.Bez wątpienia uważam także, że możemy ich wszystkich w dupę pocałować bo nie ma siły, która by mogła ich ukarać za słowa, nieludzkie postępowanie z polakami i czyny.

Portret użytkownika roobaczek

PB! Jasne, że nasze sądy są

PB! Jasne, że nasze sądy są beznadziejne. Nawet jeżeli podobne sprawy trwają długo i nie mają spektakularnego końca to jednak procedury są dla pozwanych przykre, upierdliwe, a toczące się procesy jeżeli dotyczą znanych polityków,  zwykle mają wpływ na ich wizerunek. A dla naszego rządu wizerunek jest najważniejszy. Jeżeli nie możemy skutecznie ,,uderzyć w ludzi" to przynajmniej starajmy się nazwać po imieniu pewne sprawy, wyciągnąć je na światło dzienne. Politykom trzeba mocniej patrzeć na ręce. Nawet jeżeli mało możemy, róbmy choć tyle ile się da.

Portret użytkownika Neshi777

Hmm niech mnie ktoś bardzo

Hmm niech mnie ktoś bardzo obryty w temacie poprawi  

 1. ale czy nie ejst bez sensu to że dziura budżetowa cały czas rośnie? Tzn są wprowadzane na bieżąco wszelkie cięcia, które nie sprawiają, że ona / tzn ten dług maleje. Wciąż rośnie i rośnie a nam wciąż dowalają różnych cięć z roku na rok i to się tłumaczy tym, że niby każdy spycha rozwiązanie na kolejnego. (oczywiście dla mnie to świadome działanie w założonego z góry planu).

 

 1. Czy czasem mając ogromne długi Polska nie dołączyła do Uni i dostała tzw dofinansowanie, które musi oddać? Tzn porównywalnie do wielkiego kredytu i zapewne na procent? Czyli przed Unią nie robiliśmy nic bo nie było pieniędzy ale dołączyliśmy do Uni żeby wziąć coś na kształt kredytu który spłacimy? Nie było łatwiej samemu to zrobić w inny sposób? A nie mówić ile to Unia nam dała a w rezultacie ile będziemy musieli oddać mimo obecnego stanu?
 2. Czy to nie ma na celu w najlepszyzm razie rozkbudowy niektórych sektorów i w przejęcia ich przez odpowiednie organy/osoby żeby narzucić jeszcze większy reżim? Tzn już są regulacje czego ile powinniśmy jeść i jak co powinno być robione. Niedługo zabroni się hodowli i uprawy czegokolwiek na włąśny użytek a odpowiednie instytucje zajmą się dodawaniem tego i owego od siebie do jedzenia i na ironie mówiąc nam że to jest zdrowe... bo przecież ma atest jakiegoś ważnego insytutu, który ma oczywiście odpowiednie korzyści z tego żeby coś rpzepuścić (pośrednie lub bezpośrednie). Przykład:Pasta do zębów z fluorem – niby taka zdrowa i fajnie promowana ...na zachodzie już to przejżano... to kupujesz pastę bez fluoru a tam co? Dwutlenek tytanu lub aluminium lub inne trutki. Ludzie pracujący w zakładach robią to co zakłada technologia którą ktoś zatwierdził. Wszystko po to żeby na każdym polu uzależnić ludzi tak żeby za pomocą odpowiednich ruchów wywołać taką reakcję jaką oczekują. Obecna polityka ma na celu ograniczenie populacji, uzależnienie ludzi od odpowiednich dóbr itp, poróżnenie ludzi na tle choćby narodowościowym, (Gadanie że Grecy przebimbali że Włośi przejedli że Rosjanie są źli... to wszystko jedna wielka propaganda... najlepiej napuścić jednego na drugiego i w druga stronę wtedy nikt palcem nie kiwnie bo boi się reszty i nikt się nie zgra!) Wystarczy ruszyć głową i sercem.

Taka moja opinia o tej chorej rzeczywistości którą sami pod3mujemy zgadzając się na zwodnicze argumenty siedzących na samej górze.

Portret użytkownika trake

Dobrze to podsumowaleś - i do

Dobrze to podsumowaleś - i do tego uderzyleś w sedno - tj. w gospodarkę sterowaną odgórnie [patrz: Bruksela]. Czy trzeba coś tutaj więcej dodawać? Co do dotacji unijnych, funduszy strukturalnych - jak najbardziej masz rację -najpierw polska jest beneficjetem, a następnie płatnikiem i koniec z 'gratisami'. Ale czy to w TV przedstawią społeczeństwu? Jasne, że nie.. 

Imperare sibi maximum imperium est.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem