Odkryto nową nietypową formę światła

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Irlandii odkryli nową formę światła, którego prędkość kątowa nie jest wielokrotnością stałej Plancka i jest dwukrotnie mniejsza niż minimalne wartości dopuszczalne według obowiązującego stanu wiedzy. Dzięki temu może uda nam się lepiej zrozumieć naturę zjawiska światła.

 

Irlandzcy naukowcy z Trinity College w Dublinie, doktor Kyle Ballantine i profesorowie Paul Eastham oraz John Donegan, odkryli nową formę światła, w której moment pędu każdego fotonu przyjmuje wartość połowy stałej Plancka. Według obecnego poziomu wiedzy w fizyce, cząsteczka światła może mieć moment pędu stanowiący wielokrotność stałej Plancka, ale wyniki badania opublikowanego w naukowym czasopiśmie Science, wskazują na to, że nie zawsze tak jest.

 

Naukowcy utworzyli specjalne urządzenie do eksperymentu i za pomocą soczewek oraz laserów zdołali zmierzyć zmianę prędkości kątowej fotonów w ciągu pewnego czasu. Naukowcy wierzą, że ich odkrycie otworzy dla ludzi nowe możliwości. Powinno się dać to wykorzystać na przykład do opracowania nowych technologii transmisji danych i szyfrowania.

 

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika EMC2ALLELUJA

To raczej może tylko

To raczej może tylko wskazywać na to że pojęcie ograniczoności nie istnieje, jak wiadomo według Plancka energia może być wysyłana tylko w określonych porcjach wielkości - kwantach energi. To raczej And nie wskazuje na dowód istnienia czy nieistnienia Boga, a raczej na prawodłowość fraktalowej natury rzeczywistości. Matematyka nadaje się do znajdowania zależności. Fizyka je wyjaśnia. Musisz wiedzieć że matematyka bazuje na aksjomatach: punkt, prosta, których się nie wyjaśnia. Fizyka na aksjomatach: czas, materia, energia. A ty masz swój aksjomat: Bóg.

Portret użytkownika And

A co mają nasze ciała w

A co mają nasze ciała w środku? Nasza świadomośc to zjawisko fizyczne czy coś więcej? Bo tylko dzięki zrozumieniu tego czym jesteśmy nie licząc ciała zrozumiemy czym jest Bóg, a jestem pewien że jest z tego samego "materiału".

Portret użytkownika BRTMN

Ja Ci powiem z czego składa

Ja Ci powiem z czego składa się bóg (Specjalnie z małej) -  z niczego!
Pojęcie bytu znanego jako bóg zostało wynalezione przez naszych otępiłaych (jak nasze standardy) przodków wiele tyś. lat temu by usprawiedliwić swoją niewiedzę i nadać nieznanym zjawiskom mistycyzmu. Plus pojęcie boga i dogmaty z nim związane powstrzymywały nasze prymitywne odruchy pod pretekstem "kary boskiej".

Skomentuj