Zatrudniono pierwszego na świecie roboto - prawnika

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Robot - prawnik Ross, stworzony przez IBM, oparty na sztucznej inteligencji Watson, został zatrudniony w międzynarodowej Kancelarii Prawniczej Baker & Hostetler, podał w poniedziałek 16 maja br. portal Futurism.

 

 

 

Robot funkcjonuje w dziale, który prowadzi działalność związaną z postępowaniami upadłościowymi. Na razie w komórce tej nadal zatrudnionych jest 50 osób.

 

Ross jest w stanie zrozumieć pytania i udziela hipotetyczne odpowiedzi, posługując się cytatami z literatury fachowej. Cyberautomat filtruje duże ilości nieistotnych informacji i pomaga adwokatom zwiększać efektywność pracy.

 

Ponadto sztuczna inteligencja jest stale ulepszana poprzez kooperację z prawnikami, co ma owocny wpływ na rozpatrywanie spraw bieżących. W artykule nie opisano, jak Ross trafił się do Baker & Hostetler i czy jego twórcy otrzymują jakieś wynagrodzenie.

 

25 kwietnia br. w Pekinie w buddyjskiej świątyni Longquan rozpoczął pracę robot mnich o nazwie Syaner. Urządzenie jest w stanie replikować ludzką mowę, czytać pisma i odtwarzać muzykę. Ponadto Syaner posiada umiejętność prowadzenia dialogu i odpowiada na pytania ludzi, zwiedzających świątynię.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika aratron

Człowiek działa na zasadzie

Człowiek działa na zasadzie zrozumienia i interpretacji prawa. Robot działa na zasadzie zimnej kalkulacji paragrafu. Ta strona techniki działa w dobrym kierunku. Przedział nie należy do interpretacji w rostrzygnięciu sporu, tylko przekroczenie i nie rozumianego, a konkretnego paragrafu. Skończy się glosowanie, przekupstwo i kolesiostwo. Ja jestem za wprowadzeniem takiego efektu

Pamiętaj Chemiku młody. Jak chcesz mieć dużo hałasu, wlej sobie wodę do kwasu...

Portret użytkownika Mąż straszny 44

Dokładnie, bo prawo jest

Dokładnie, bo prawo jest logiczne. Trybunał Konstytucyjny można spokojnie zastąpić programem komputerowym analizującym zgodność ustaw z nadrzędnym aktem normatywnym. Robatami można zastąpić lekarzy pierwszego kontaktu, będzie taniej utrzymać służbę zdrowia. 

Portret użytkownika And

To nawet robot jest lepszym

To nawet robot jest lepszym dziełem niż człowiek bo myśli logicznie i bardziej sprawiedliwie. Ludzie powinni iść do kosza i zastąpieni czymś prostszym i lepszym. Mówię to pół żartem ale ludzie są kiepskim dziełem. Bóg się oddali na trochę i zaraz się wszystko sypie.

Portret użytkownika eva11

co Ty wygadujesz? robot mysli

co Ty wygadujesz? robot mysli sprawiedliwie i bardziej logicznie!

chyba zapomniales,ze ta sprawiedliwosc czlowiek mu zakodowal i logike rowniez!

teraz pomysl jak bedzie sprawiedliwy robot stworzony w usa a jak w rosji?

jak bedzie sprawiedliwy robot chrzescijanina a jak zyda?

juz nie pisze o logice naukowcow i ludzich uwielbiajacych wirtualny swiat ci co tworza te zabawki!

robot nic wiecej nie znajdzie w swoim metalowym umysle ,czlowiek zawsze ma szanse i mozliwosc do odnalezienia tego co na chwile utracil,

wielu chcialoby Nas wlasnie zastapic czyms lepszym,ale to tylko ci co sami siebie nie szanuja i nie doceniaja

zapomnieli jedynie,ze sa ludzie na swiecie wdzieczni za to jak zostali stworzeni i to Oni przyczynia sie do odkrycia na nowo tej doskonalosci jaka Bog nas obdarzyl!!!!

i choc cierpienie obecne jest wszedzie sa to  ludzie nigdy nie watpiacy,nie poddajacy sie i wdzieczni za cale piekno jakie ich otacza.

Portret użytkownika Mąż straszny 44

Sędziowie czesto wydają

Sędziowie czesto wydają wyroki jakby byli bez serc. Prawo jest logiczne, ale program też można zaprogramować by wydał wyrok sprzeczny z logiką prawa. W prawie są okolicznosci łagodzące, ale może być różnie. My jednak mówimy o pomocy naukowej, czysto naukowej... paragrafów prawa jest multum, żaden prawnik ich nie zna na pamięć, często coś zapominają... program nir zapomina.

Skomentuj