Smartfony między innymi z Androidem zawierają szpiegowską aplikację

Kategorie: 

Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy, że z ostatnich przecieków Wikileaks wyłania się prawda o orwellowskim świecie, w którym żyjemy. Dzisiaj warto rozwinąć temat opowiadając o oprogramowaniu Carrier IQ wykorzystywanym w milionach smartfonów na całym świecie.

 

Nieżyjący już Steve Jobs, gdy o szpiegowskie inklinacje oskarżano iPhona od razu wytknął konkurencji używanie oprogramowania IQRD pochodzącej z Carrier IQ. System powstał rzekomo w celu logowania pewnych parametrów obsługowych telefonów celem agregacji danych i dostarczenia producentom cennych informacji wskazujących kierunki rozwoju sieci i samych smartfonów.

 

Jak się okazuje od teorii do praktyki bywa daleka droga i w tym wypadku okazało się, że loguje się znacznie więcej niż tylko parametry typu Rx Tx i inne typowe dla GSM a również SMSy, emaile i inne typy aktywności włącznie z przesyłaniem tego typu danych na serwery tajemniczej firmy Carrier IQ.

 

W przypadku firm telekomunikacyjnych to bardzo typowe, że w branży tej pojawiają się służby specjalne. Tajemnicą poliszynela pozostają związki izraelskich firm z tej branży a MOSADem. Trudno się zatem dziwić, że CIA zakłada firmy tego typu lub sprawuje jakąś kontrole nad podobnymi korporacjami. NIe inaczej jest w Polsce z pozostającą pod wpływem polskiego wojska firmą DGT produkującą zaawansowany sprzęt telekomunikacyjny.

 

Wysyłka danych wrażliwych na serwery w USA to nie jest przypadek. Jakkolwiek możemy mieć wiele wątpliwości w zdolności naszego rządu, co do skutecznego podsłuchiwania obywateli to, jeśli nasi władcy zaczną współpracować w tej materii z Amerykanami, mówiąc kolokwialnie mamy przerąbane. Całą sprawe nagłośnił niezależny badacz zabezpieczeń, Trevor Eckhart. Aktualnie firma Carrier IQ grozi mu pozwem wtej sprawie. Według jego słów oprogramowanie jest w Nokiach, HTC i innych smartfonach.

 

Poniższe wideo przedstawia wypowiedź Prezesa firmy Carrier IQ, Larrego Lenharta. Przedstawia on firmę jako zorientowaną na pozyskiwanie danych potrzebnych w ulepszaniu rozwiązań.

Co zatem robić? Nic, używać smartfonów wiedząc o tym i godząc się na bycie podsłuchiwanym lub przerzucić się na modele telefonów z końca lat 90tych, które mogą być niekompatybilne z systemami szpiegowskimi tej klasy. Można też zmienić styl życia na taki jaki był normalny w latach 80tych i pierwszej połowy lat 90tych, nie każdy musi mieć telefon komórkowy a świat bez tych urządzeń i bez internetu też sprawiał wiele radości.

 

 

Źródłohttp://www.chip.pl/news/bezpieczenstwo/monitorowanie-i-szyfrowanie-danych/2011/12/smartfony-blackberry-i-z-systemem-android-oskarzone-o-szpiegowanie-uzytkownikow

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika PLAGIAT

cześciowo Cyt. "O nie,

cześciowo Cyt. "O nie, szpiegują nas!
Przechlapane! No koniec świata!
Skąd to jasnej ciasnej ta cała wasza panika?
Niech sobie czytają moje sms'y, zboki jedne, nie jeden z nich ogląda porż@nole itp.
Są ludzie bardziej kontrowersyjni od zwykłego kowalksiego który może być jakimś mafiozo za Twoją sicianą domu lub psychopatycznego gwałciciela lub nachodźcy.
Fakt kradną moje dane osobowe,
ingerują w praktyce w moje życie bo trują mnie spamem - badają, mordują tym umysł.
słusznie się tak prężycie w tej kwestii ale..
Jak gadacie przez telefon w autobusie i słyszy to 30 osób,
z których każda ma to w poważaniu, też tak panikujecie?
A za 30 lat, jak złapią gwałciciela i seryjnego mordercę przez podsłuch smsów
a tym samym uratują wam matkę/siostrę/dzieczynę/żonę/dziecko//przyjaciela/znajomego,
i nie wybuchnie wam coś w ogródku lub przed oknem,to sie cieszyć będziecie?
Hipokryci.
Albo zacznijcie całkiem nowe życie w krzakach za domem,
na listonosza reagując syczeniem i dzidą, falując hełmem z pancernika na czerepie.Pozdrawia, Psychole. 
PS: Podczas pisania komentarza trzeba podać E-mail. KONSPIRACJA i wyłudzanie danych osobowych! ;P BRAWO WY

Portret użytkownika Tery31

 O nie, szpiegują nas!

 O nie, szpiegują nas! Przejebane! No koniec świata! A ja się spytam - skąd to jasnej cholery ta cała wasza panika? Niech se czytają moje sms'y, zboki jedne. Są ludzie bardziej kontrowersyjni od zwykłego studenta. Tym bardziej że nic mi nie kradną, nie ingerują w praktyce w moje życie, nie trują mi kota ani matki nie mordują. Więc na ch*j sie tak prężycie? Jak gadacie przez telefon w autobusie i słyszy to 30 osób, z których każda ma to w dupie, też tak panikujecie? A za 30 lat, jak złapią gwałciciela i seryjnego mordercę przez podsłuch smsów i tym samym uratują wam matkę/siostrę/dzieczynę/znajomego, to sie cieszyć będziecie? Hipokryci. No, albo zacznijcie całkiem nowe życie w krzakach za domem, na listonosza reagując syczeniem i dzidą, falując hełmem z pancernika na czerepie.Pozdrawia, student Psychologii, rok drugi. PS: Podczas pisania komentarza trzeba podać E-mail. KONSPIRACJA i wyłudzanie danych osobowych! ;P

Portret użytkownika daroni88

to normalne ze wszystko co

to normalne ze wszystko co posiadamy , ma jakies ,,furtki,, poprostu taki zwykly człowieczek i tak z tym nic nie zrobi , bo co bedziesz robic po pracy jak jestes zmęczony , albo komputer albo telewizja Smile o ! albo pisanie smsów :)a tak apropo tych wszystkich portali społecznościowych to zauwazyliście ze na facebooku powstała opcja w której mozna zmienic swoje dane ?? 

Portret użytkownika Yuro

Duzo osób jest obojętnych bo

Duzo osób jest obojętnych bo mysli ze ich to nie dotyczy. Faktycznie służby i wywiad maja głęboko w poważaniu przecietnego obywatela który ma byc neoniewolnikiem. Inwigilowani sa lub beda ludzie którzy potrafią sie przeciwstawic lub będące potencjalnymi buntownikami. Niestety neoniewolnikom i buntownikom ciezko bedzie połączyć siły gdyż dla tych pierwszych priorytetem jest sie najesc, napic i miec gdzie mieszkac a ci drudzy sa śledzeni. I tak zle i tak niedobrze.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem