Upadek strefy Euro wydaje się nieunikniony, co nas czeka?

Kategorie: 

Co tydzień spotkania, wezwania, poszukiwania rozwiązań, kolacje robocze a na końcu nie wiadomo, co zrobić z pokręconą sytuacją w strefie euro. Niektórzy zadają pytanie fundamentalne, czy dzisiaj rozpoczęty szczyt UE nie będzie pierwszym krokiem upadku wspólnej waluty.

 

Nic nie wskazuje na to żeby znalazły się jakieś rozwiązania dla tej sytuacji z zadłużeniem w Europie poza przywróceniem walut narodowych i ich dewaluacji. Na naszych oczach dzieje się coś niewyobrażalnego, rozpada się Euro i w istocie rozpada się Unia Europejska.

 

Wypracowane przez duet francusko-niemiecki rzekome rozwiązania zostaną poddane debacie. Planem jest zmiana konstytucji Unii Europejskiej, tak zwanego Traktatu lizbońskiego. Wystarczy powiedzieć, że Prezydenci Czech i Polski długo nie chcieli podpisać tego dokumentu mając poważne wątpliwości czy projekt europejski nie idzie za daleko.

 

Teraz nie dość, że nikt już nie uważa "Lizbony”, jako czegoś zagrażającego suwerenności to wręcz nawołuje się do rozwiązań niewyobrażalnych jeszcze 3 lata temu. To pokazuje nam jak bardzo dużo zmienia się świat wokół nas.

 

Francuzi stoją na stanowisku, że trzeba drukować Euro albo emitować euro obligacje, którym stanowcze "najn" mówią Niemcy. Za progiem już czeka wielka inflacja a nasza waluta, jako mały stateczek miotany na falach międzynarodowych spekulacji walutowych pogrąży się w konwulsjach. Dolar, który zresztą jest też drukowany bez opamiętania. będzie mógł kosztować nawet 5 i więcej złotych. Dramat polega na tym, że jeśli zbiednieje Europa może też zbiednieć Polska.

 

Jedyne, co może uratować od kryzysu nasz kraj to popyt wewnętrzny, który może napędzać koniunkturę w gospodarce. Jednak nawet, jeśli będziemy się mieli dobrze, jako Polska to możemy słono zapłacić za leniwe zadłużone narody południowców. Nasz premier niczym prymus w podstawówce wyrywa się do uczestnictwa w mechanizmach niby pomocy Grecji a tak naprawdę ratowania niemieckich i francuskich banków.

 

Najbliższe dni nawet, jeśli przyniosą ustalenie, że kończymy z suwerennością państw narodowych i przekazujemy ją Niemcom, nie uzdrowią sytuacji, a chcąc zmienić traktaty w całej Unii trzeba mieć armię gotową do inwazji, bo referenda skończą się fiaskiem tak jak w przeszłości.

 

To wszystko wskazuje, że Europe czeka dramatyczny okres pełen niepokojów społecznych na skalę, jakiej nie pamiętamy. Gdy doda się jeszcze do tego liczną diasporę arabską czekającą na każde zamieszki, jako możliwość wzbogacenia się to wyobraźmy sobie, co zgotowali sobie postępowcy na zachodzie.

 

Naszym kłopotem pozostaje to, że upadek Unii Europejskiej nawet, jeśli nie wywoła wojny to zepchnie nas na margines, co będzie przyzwoleniem na kolejne wepchnięcie nas w strefy Moskwy. I tak historia naszych ostatnich kilkudziesięciu lat zatoczy koło.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Guest

jest jeden cel  dobrobyt i

jest jeden cel dobrobyt i dostatek . i jest jeden program NESARA .Prędzej czy później będzie wdrożony .. ba  cały świat ten program zaaprobował ,są małe przeszkody ...ci  co obecnie rządzą mają ,nadal sentyment do balaganu ... bo w bałaganie się łatwiej rządzi .Euro stało się rzeczywiście za mocne  i stąd blokada kredytów z USA.  

Portret użytkownika infinitybezhasła

perunvit - też tak czuję - to

perunvit - też tak czuję - to kwestia czasu kiedy wyjdziemy na ulicę.A może są jacyś chętni  na pokazanie transparentów przy okazji jakiejs imprezy pokazywanej w tv? założyłem kidyśwątek ale chętnych brak!przydałoby się wyzerować w końcu kredyty, zmniejszyć podatki, usmieric zus, zmniejszyc ilosc urzednikow itd itp

Portret użytkownika edmar

Euro nie upadnie! Jeszcze nie

Euro nie upadnie!Jeszcze nie teraz. Euro to narzędzie które jeszcze nie spełniło swojego zadania. Ponad to upadek euro będzie zsynchronizawany z upadkiem dolara, ten proces musi być zsynchronizowany - świat jeszcze nie jest na tym etapie, ale do tego dojdzie, może w sposób spokojny, może przez wojnę nie wiem. Pozdrawiam!

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Portret użytkownika szyszka

Jako POLAK czuję się coraz

Jako POLAK czuję się coraz bardziej obco w swojej ojczyznie, gdzie rządzą od lat pachołki wschodu i zachodu, gdzie na prawach są homo-niewiadomo, k..wy i złodzieje, a uczciwy człowiek pracuje, pracuje i emerytury nie wypracuje bo mu rząd Pana Donalda T. resztę z.j.b.e,Ludzie , to nie stare umiera, to nowe się rodzi. I w cale nie mam na myśli NWO- nowego porządku światowego pod egidą masoneri.Precz z zgiłym do szpiku kosci starym porządkiem w Europie. Bo jest napisane że dom zbudowany  na piasku runie gdy przyjdą burze ...

Portret użytkownika PB

Tusk zadeklarował pieniążki

Tusk zadeklarował pieniążki dla upadających krajów UE wypłacane prosto z NBP. Państewko dwóch kolesi. Tusk i Sikorski niczego z nikim nie ustalają tylko składają deklaracje naszym kosztem. Natomiast w kraju wg badań 2 mln dzieci chodzi do szkoły głodne, 40% narodu żyje w biedzie, kolejne miliony to bezrobotni plus 9 mln emerytów dla których brakuje pieniędzy na świadczenia.

Portret użytkownika PB

Na początku musisz zrozumieć,

Na początku musisz zrozumieć, że Twój sposób postrzegania problemu został skierowany na model osobowy. To taki prosty socjotechniczny zabieg mający odebrać zdrowy rozsądek i przełączyć cię na postrzeganie zmysłami i uczuciami a nie rozumem. Tracisz w taki sposób walory umożliwiające ci analizowanie na rzecz porównań typu: mały, gruby, źle się prezentuje, bełkocze itp. Jeśli chcesz wiedzieć, na kogo powinieneś głosować musisz odrzucić twarze i nazwiska oraz sympatie i antypatie z nimi związane. Musisz ważyć opcje, analizować problemy i wystawiać oceny za poprawne reakcje przynoszące wymierne efekty lub ich brak.Jeśli tego nie zrobisz to trafisz na listę fanbojów danej osoby lub organizacji a Twój sposób postrzegania będzie zmącony przez przynależność. Wybory dowiodły, że ludzie kierują się upodobaniami i wpojonymi przez TV przekonaniami. Nie analizują sytuacji, lecz wierzą na słowo. Nie są podejrzliwi i pomimo, że złodziej stoi za drzwiami myślą, że to listonosz z dobrą nowiną.Ja nie głosuję za partią lub osobami. Głosuję za uczciwością, pomysłami, planami, realnymi szansami na poprawę. Umiem je ocenić i wiem, że obecna ekipa kieruje się wyłacznie polityką słowa. Mówią językiem korzyści do ciemnych mas a na boku robią co im się podoba. Gdyby było inaczej nie byłoby tego całego bagna.  

Portret użytkownika janusz

Nie jestem osobą która

Nie jestem osobą która kieruje się tylko obrazem danej rzeczy bez głebszego wniknięcja w jej sedno.Oczywiście to wniknięcie, jest na tyle możliwe na ile pozwala mi to moja wiedza,doświadczenie,nabyte przyzwyczajenia,od któych nikt chyba nie jest wolny,itp.Dlatego to jest mój świadomy wybor.Jeśli możesz mi wskazać opcję polityczna która nie kierje się metodami socjotechniki to bardzo proszę ,wskaż mi ją mi.Pozdrawam.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem