Ćwierć miliona ludzi ewakuowanych w Japonii z powodu groźby wielkiego trzęsienia ziemi

Kategorie: 

Źródło: internet

Ćwierć miliona ludzi do ewakuacji w Japonii na skutek ryzyka wielkiego trzęsienia ziemi Władze Japonii zarządziły ewakuację około 250 tysięcy mieszkańców ze względu na ryzyko nowych wstrząsów wtórnych.

 

W ciągu ostatniego tygodnia na całym świecie doszło do kilku potężnych trzęsień ziemi. W dwóch potężnych zjawiskach sejsmicznych które w tym czasie wystąpiły na południowo-zachodniej wyspie Kiusiu zginęło co najmniej 42 osoby, a bardzo wiele zostało rannych.

 

Zdaniem Japan Meteorological Agency, w najbliższych dniach należy oczekiwać nowych silnych wstrząsów. W epicentrum trzęsienia znajdującego się w prefekturze Kumamoto na japońskiej wyspie Kiusiu, pokazały się znaczące przesunięcia powierzchni ziemi. Naukowcy prowadzą inspekcję zlokalizowanych formacji geologicznych znajdujących się w pobliżu miasta Mashiko. W niektórych miejscach doszło do wypiętrzenia gruntu do wysokości 2 metrów.

Zdaniem sejsmologów, ostatnie potężne trzęsienie ziemi w Japonii było spowodowane przez przesunięcie uskoku Futagava. Komisja badań sejsmicznych pracująca dla japońskiego rządu opublikowała raport na temat tego zjawiska. Stwierdzono w nim, że ​​przyczyną najpotężniejszego trzęsienia ziemi w Japonii od 11 marca 2011 roku był ogromny ruch aktywnego uskoku Futagava.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Strony

Skomentuj