Myśliwiec Su-27 wykonał niebezpieczny manewr w pobliżu amerykańskiego samolotu zwiadowczego nad Morzem Bałtyckim

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Greg Smith/CC BY-NC-ND 2.0

W Europie dochodzi do kolejnych, niebezpiecznych incydentów. W czwartek, myśliwiec Su-27 przeleciał bardzo blisko amerykańskiego samolotu zwiadowczego RC-135 i wykonał nad nim manewr. Stany Zjednoczone protestują przciwko rosyjskim prowokacjom nad Morzem Bałtyckim.

 

Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych powiadomiło wczoraj że rosyjska maszyna przechwyciła RC-135, który wykonywał rutynowy lot w międzynarodowej przestrzeni powietrznej, i zbliżyła się do niego na odległość około 15 metrów. Su-27 zbliżył się do lewego skrzydła amerykańskiego samolotu, wykonał nad nim manewr beczki i znalazł się po jego drugiej stronie.

Źródło: U.S. Air Force

Ten tydzień był obfity w wydarzenia, które wywołały oburzenie w Stanach Zjednoczonych. We wtorek samolot Su-24 znalazł się w niebezpiecznej odległości od niszczyciela USS Donalda Cooka. Sekretarz Stanu John Kerry powiedział, że załoga mogła go po prostu zestrzelić.

 

Tymczasem Rosja ponownie oświadczyła, że Su-27 znajdował się nad wodami neutralnymi i przestrzegał wszystkie regulacje międzynarodowe. Rzecznik Ministerstwa Obrony, odpowiadając na poprzedni incydent stwierdził, że samolot znajdował się w zasięgu operacyjnym rosyjskiej bazy morskiej a wolność nawigacji amerykańskiego niszczyciela USS Donalda Cooka nie stoi w sprzeczności z wolnością aeronautyki rosyjskiego samolotu.

 

 

Źródło: http://freebeacon.com/national-security/russian-jet-threatened-u-s-recon-aircraft/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Mówisz w sumie słusznie...

Mówisz w sumie słusznie... Ale jeśli myślisz że da się to zrobić w sytuacji gdy Polską rządzi od 26 lat postkomunistyczny, pookrągłostołowy judeopolonijny BETON z Wiejskiej, to się grubo mylisz... 
Dopóki słowiańską Polską nie będą rządzić ludzie, pilnujący interesu Polski słowiańskiej, a nie syjonistycznego bagna, to będzie tak samo przez następne ćwierć wieku, albo i dłużej!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Grymas

Wyobraź sobie, że nie ma

Wyobraź sobie, że nie ma Nieba
To łatwe, jeśli spróbujesz
Ani piekła pod nami
Ponad nami tylko niebo
Wyobraź sobie wszystkich ludzi
Żyjących chwilą

Wyobraź sobie, że nie istnieją państwa
Nietrudno to zrobić
Nic, za co można zabijać lub umierać
I żadnej religii
Wyobraź sobie wszystkich ludzi
Żyjących w pokoju

Możesz powiedzieć, że jestem marzycielem
Ale nie jestem jedyny
Mam nadzieję, że któregoś dnia do nas dołączysz
A świat stanie się jednością

Wyobraź sobie świat bez własności
Ciekawe, czy to potrafisz
Nie potrzeba chciwości ani głodu
Braterstwo człowieka
Wyobraź sobie wszystkich ludzi
Dzielących się całym światem

Możesz powiedzieć, że jestem marzycielem
Ale nie jestem jedyny
Mam nadzieję, że któregoś dnia do nas dołączysz
A świat stanie się jednością

Portret użytkownika achiles

Czemu mało kto z WAS

Czemu mało kto z WAS dostrzega, że to jest badaniem przeciwnika, przed rozpoczęcie WOJNY, NA PEŁNA SKALĘ ??? Przecież KREML I PREZYDENT PUTIN, mieli zupełnie inny powód, wycofania znacznej części swego LOTNICTWA z Syrii, jakie tam operowało, jak tylko BURZE PIASKOWE ( których z resztą tam obecnie, jednak, nie ma ). Mowa, jest o tym, że wszystko ma się zacząć w CZERWCU i Nasz Kraj będzie jako jeden z pierwszych PÓL BITEWNYCH, tego wielkiego ARMAGEDONU, ( nawet upadlina, tak nie będzie, jak my miała ).
p.s I OBYM SIE MYLIŁ I SIĘ MYLILI CI CO TO ZAPOWIADAJĄ . 

Portret użytkownika b@ron

bawisz się w proroka, czy sam

bawisz się w proroka, czy sam dałeś się otumanić "przepowiedniom" ? gdyby Rosja i USA wystąpili przeciwko sobie militarnie, to musieliby użyć  broni atomowej, a to ostateczność, bo jedna bomba atomowa jest w stanie skazić na lata duży region, a co dopiero jak tych bomb byłoby powiedzmy kilkanaście... dolicz uszkodzone elektrownie atomowe i gatunek ludzki może zostać zagrożony na całym świecie, nikomu niepotrzebne jest zwycięstwo i zdobycie skażonych na lata terenów, na których nie da się nawet zacząć odbudowy... ostatnie incydenty to tylko i wyłącznie pokazówka...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika achiles

Ta wojna, jak się zacznie, to

Ta wojna, jak się zacznie, to się zacznie konwencjonalnie, potem ktoś dopiero się pierwszy, na ATOM, ZDECYDUJE I DRUGA STRONA, TEŻ SIĘ NA TO PRZERZUCI I PÓJDĄ, NA CAŁOŚĆ, tylko po to by się ta wojna, dla tych co przeżyją, NA RZUCANIU SIĘ KAMIENIAMI, MIAŁA ZAKOŃCZYĆ
PROPONUJĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z DWOMA FILMIKAMI, POD TYM LINKIEM, jak bez atomu można w wydaniu Rosyjskim rozwalać, całe miast kwartały, czy dzielnice :
W walce syryjska armia używa nie tylko TOS-1A „Sołncepek”… Podobno największym szacunkiem wśród syryjskich wojskowych cieszą się systemy rozminowywania „Meteoryt”.
http://free-news.su/voennye-konflikty/10631-boevikov-nakryli-moshhnym-oruzhiem
 

Strony

Skomentuj