Potężne trzęsienie ziemi w Ekwadorze spowodowało rozległe zniszczenia i zabiło ponad 230 osób

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Aktywność sejsmiczna Ziemi rośnie. W nocy z 16 na 17 kwietnia odnotowano silny wstrząs o sile 7,8 stopnia w skali Richtera w Ekwadorze. W sześciu prowincjach wprowadzono stan wyjątkowy.

 

 

Trzęsienie ziemi w Ekwadorze spowodowało liczne zniszczenia. Jego epicentrum znajdowało się 27 kilometrów na południowy wschód od miasta Muisne, w północno-zachodniej części tego kraju. Docierają informacje o ofiarach śmiertelnych. Według najnowszych szacunków zginęło 235 osób a ponad 1500 zostało rannych, jednak liczby te mają jeszcze wzrosnąć.

 

Największe straty odnotowano w najludniejszym mieście Guayaquil. Brakuje tam wody i prądu a komunikacja jest tam znacznie utrudniona. Władze Ekwadoru wysłały w dotknięte kataklizmem obszary 10 tysięcy żołnierzy oraz 4,6 tysiąca funkcjonariuszy policji.

 

Kataklizm spowodował zagrożenie tsunami nie tylko w Ekwadorze, ale także w krajach ościennych. Stan wyjątkowy wprowadzono w prowincji Guayas, Manabi, Santo Domingo, Los Rios, Esmeraldas i Galapagos.

 

Jest to najsilniejsze trzęsienie ziemi w Ekwadorze od 1987 roku. Wstrząs o sile 7,2 stopnia w skali Richtera spowodował wtedy śmierć tysiąca osób. Papież Franciszek wezwał w niedzielę ludzi do modlitwy za poszkodowanych przez trzęsienia ziemi zarówno w Ekwadorze, jak i w Japonii.

 

 

Źródło: http://edition.cnn.com/2016/04/17/americas/ecuador-deadly-earthquake/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika SONIA

mateusz 24  4 Na to Jezus im

mateusz 24  4 Na to Jezus im odpowiedział: "Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.

Portret użytkownika husarz

Te częste erupcje, trześienie

Te częste erupcje, trześienie ziemii, dziury na ulicach, anomalie pogodowe, konflikty, wojny, najazd muzułmanów,  ultralewicowe rządy oddalające ludzi od Boga, dziwne "znaki na niebie" , UFO czy manifestcje demonów jak kto woli, tajne technologie..to dopiero początek posranych czasów jakie na nas myślę jeszcze za naszego czasu padną. Konflikt na skalę globalną jest praktycznie pewny, pytanie tylko kiedy te porozstawiane pionki na szachownicy ktoś zacznie poruszać. Ameryka traci rolę "władcy" świata i globalnego policjanta, Unia się rozpada, do tego pęka Europa w szwach od muzułmanów, Rosja, Ukraina, Turcja, ISIS, Korea to wszystko przyjdzie w jednym czasie. Na ten czas mamy wersje demonstracyjne tego co się stanie. Zbyt intensywnie się wszystko toczy w ostatnich kilkudziesięciu latach.

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika smith

A co z tą niewidzialna

A co z tą niewidzialna planetę co to wytrąca kamienie z obłoku Oorta.
Niby jej nie widać. ale jakies tam zdjęcia mieli. Ta planeta ma ponoć kilka obiektów, które krążą wokół niej. Jest widoczna, ale nie z każdego miejsca na ziemi i nie o każdej porze.  Z jakiegos wulkanu i z obserwatorium NASA na biegunie. Może to ona robi. Jeżeli chodzi o zmiany na ziemi, to w latach 80 wskaźnik wszelakich anomalii poszybował w górę. Czyli jest coś co oddziałuje, no i nieprzewidywalnosć pogody, bo dawne schematy przewidywań juz nie działają. Susza jest tam gdzie zawse była woda i na odwrót, itp.
W Kalifornii, na pustyni śmierci kwitną kwiaty. Piękny widok. Albo znowu tysiące motyli leżało zamarzniętych w El Rosario w Meksyku. Niesamowite. 

Strony

Skomentuj