Na niebie nad Ukrainą zarejestrowano kulę ognia

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Kilka dni temu dwie kamery samochodowe zarejestowały meteor, przelatujący na tle nocnego nieba. Zjawisko to może mieć związek z rojem lirydów, który rozpoczął się dziś i potrwa do 25 kwietnia.

 

Obserwacja miała miejsce 11 kwietnia po godzinie 21:30 czasu lokalnego. Niebiesko-zieloną kulę ognia nagrały kamery samochodowe z obwodu chersońskiego i krymskiego. Meteor zgasł po około 10 sekundach.

 

Od dziś do 25 kwietnia na niebie będzie można obserwować rój meteorów, związanych z kometą Thatchera. Ich radiant znajduje się w okolicach Wegi w gwiazdozbiorze Lutni. Szczyt aktywności przypada na 22 kwietnia o godzine 2:00 czasu polskiego. W najlepszym przypadku będziemy mogli zaobserwować około 15 meteorów na godzinę.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Tak, i dzięki takim "kanałom"

Tak, i dzięki takim "kanałom" - niekoniecznie dzięki internetowi - stajemy sie odporni na kłamliwą propagandę mass mediów.
 
Co do mego snu, to daleko standardowy on nie był, wręcz przeciwnie, jedyny w swoim rodzaju, kolorowy, wyrazisty, długi i całkiem realny.
Co więcej we śnie zdawałam sobie spawę, że widziany przez mnie obraz wydaje się rozmijający z jakąkolwiek logiką, dlatego pytałam ludzi (okazuje się, że też we śnie), czy oni coś podobnego widzieli. Wśród pytanych byli znajomi i nieznajomi, np. zapamiętałam weterynarza moich piesków, córkę, byłego męża. Oni widzieli, ale nie wszyscy wierzyli swoim oczom.
 
 
 

Skomentuj