Trzęsienie ziemi o sile 6,9 stopni wystąpiło w Myanmarze

Kategorie: 

Źródło: twitter

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło w środę w nocy Myanmar zwany dawniej Birmą. Zjawisko było odczuwalne również we wschodnich Indiach i w Bangladeszu. W wielu miejscach mieszkańcy w panice opuszczali domy. Nie ma jeszcze raportów na temat ilości rannych i uszkodzeń infrastruktury.

 

Magnituda wstrząsów wyniosła ostatecznie 6,9 stopni w skali Richtera. Hipocentrum znajdowało się na głębokości 135 kilometrów pod ziemią, kilkaset kilometrów od stolicy Mynamaru, Naypyidaw.

Epicentrum znajdowało się w środku dżungli, dlatego obszar narażony na skutki trzęsienia ziemi, jest na ogół słabo zaludniony, a większość znajdujących się tam domów to niskie i lekkie struktury.

Wstrząsy były na tyle odczuwalne, że wielu mieszkańców największego miasta dawnej Birmy, Rangun wpadło w panikę po tym gdy wystąpiło trzęsieniu. Świadkowie twierdzą, że dwukrotnie wystąpiły silne wstrząsy, które trwały przez co najmniej minutę. Pierwszy z nich był intensywniejszy, a kolejny nieco słabszy. Cały czas dochodzi też do wielu wstrząsów wtórnych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri

Jest korelacja między

Jest korelacja między trzęsieniami Ziemi a burzami geomagnetycznymi (wywołanymi naturalnie lub sztucznie).
Teraz jest na Słońcu plama, w której zmieściłyby się dwie Ziemie (wg fałszywej oficjalnej astronomii).
Z tej plamy mogą być ciekawe flary i burze.
Ok. 11 dni może jeszcze być z takimi komunikatami.

Skomentuj