W Polsce trwa mozolna odbudowa państwa opiekuńczego w stylu PRL

Kategorie: 

Źródło: Internet

Praktycznie każdego dnia dowiadujemy się o planach kolejnych nakazów i zakazów, które chcą wprowadzić politycy rządzącej w Polsce partii. Posłowie tej formacji zabłysnęli już socjalistyczną ustawą majacą na celu okradanie jednych, celem obdarowywania nielicznych  wybrańców, a teraz, pewnie ze względu na to, że nie ma ważniejszych tematów, zajęli się ustawą nakazującą wprowadzenie obowiązku posiadania karty rowerowej przez dorosłych.

 

Ten niby drobiazg pokazuje jaki model rządzenia podoba się obecnej włądzy. Wszystkie dziedziny życia mają być normowane ustawowo i z konkretnymi sankcjami. Wolność jednostki nie ma tu znaczenia. Liczy się tylko obłędnie pojmowana praworządność opierająca się na dyktacie jednych ludzi względem drugich. Prędzej czy później zawsze w konsekwencji prowadzi to do tyranii i zniewolenia całego narodu. Niektórym jednak takie niewolnictwo wydaje się czymś oczywistym i bardzo kuszącym, bo ludzie ci nie zaznali nigdy normalnego życia, w którym każdy jest kowalem swjego losu i liczą, że „dobry pan” to coś lepszego niż odpowiedzialność za własne czyny. Tutaj rzeczywiście istnieje sedno sporu socjalistów z libertarianami.

 

Najlepszym przykładem takiego niewolniczego podejścia do życia prezentowanego przez Polaków jest przechodzenie przez jezdnię. Polska jest jednym z nielicznych krajów świata, gdzie ludzie stoją jak zaklęci wpatrując się w światełka na przejściach nawet jeśli na kilometr w lewo i w prawo nie widać żadnych aut. W większości państw zakłada się, że to sprawa każdego człowieka czy czeka na światła czy też po prostu ocenia sytuację i przechodzi. Nasz niewolniczy naród stoi na baczność.

Z pomysłem na obowiązkową kartę rowerową jet dokładnie tak samo. Jeśli wsiadam na rower podejmuję ryzyko, a obowiązek posiadania karty rowerowej przez dorosłych oznacza, iż rząd uznaje od teraz ustawowo, że domyślnie wszyscy ludzi nie posiadający prawa jazdy, są idiotami, których trzeba chronić przed nimi samymi.

 

Skutek tego nowego prawa będzie taki, że kolejna sfera wolności osobistej zostaje nam zabrana. W imię rzekomych korzyści w ruchu drogowym pojawią się nowe nakazy, na przykład obowiązek noszenia przy sobie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do prowadzenia jednośladu o napędzie łańcuchowym. Potem to już z górki, punkty karne dla rowerzystów i kolejne absurdy, których lepiej już sobie nawet nie wyobrażać.

Jeśli ktoś żył w PRL i żyje teraz to z peewnością widzi te podobieństwa. Okazuje się, że państwo opiekuńcze, w którym rzekomo żyjemy, to po prostu państwo socjalistyczne z dobrze znanym zacięciem do zamachów na wolność osobistą, z represjami, z bezdusznymi i bezkarnymi urzędnikami. Tak jakby rozwiązaniem problemu z socjalizmem był jego rebranding. Niestety ten model przyjęliśmy z całym negatywnym bagażem, takim jak głupie przeregulowane prawo, monstrualne zadłużenie, gnębienie przejawów własnej inicjatywy gospodarczej i z licznymi absurdami, których nie powstydziłby się PRL.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika adamxdsc43

to co bylo w PRL to STANDARDY

to co bylo w PRL to STANDARDY w krajach Francja, Niemcy, Holandia, Anglia
 
u nas kosciol rozwalal PRL bo PRL bylo Panstwem wolnym od Kosciola, chociaz i tak w PRL Kosciol mial lepiej niz teraz - wiecej wiernych dajacych skladki, teraz Kosciol ma przymusowe daniny zapisane w Konkordacie z podatkow

Portret użytkownika Malina

Najzabawniejsze w tym

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to ,ze pisze o tym osoba ktora podczas  trwania PRLU na dywan po drabinie wchodzila.  PRL jako taki zna glownie z opowiesci badz tez publikacji.  Moze by tak Geniuszu napisac o kwocie ktora mamy do splaty dzieki PO I PSL dzieki  sztukmistrzowi Wincentemu. Gdzie byles gdy przepadaly oszczednosci milionow polakow z kont emerytalnych tak zwanego 2 filaru.  Szkoda jedynie bo portal zaczyna tracic na powadze i to tylko ze wzgledu stronniczosci ale jak to mawiaja Twoj cyrk Twoje malpy Smile

Portret użytkownika rozsądny i współczujący

Ustalmy jedno. Libertarianin

Ustalmy jedno. Libertarianin wódz libertarian musi być czysty jak łza i musi chcieć wyciągać wnioski z rożnych konfliktów, grup interesów i aktualnej sytuacji geopolitycznej. Libertarianin, musi mieć rozsądek, a więc nie może prezentować jakiegoś radykalizmu w obecnej sytuacji geopolitycznej. Polska obecnie nie może stać się libertariańska, to musi stawać się stopniowo. Dlatego jest potrzebne nowe przywództwo, które sięgnie po elektorat również mniej libertariański, także lewicowy, również też chrześcijański. Założenia libertarian to łączyć, a nie dzielić. Naszym postulatem powinno być także zlikwidowanie tego szaleństwa jakim jest „kompromis aborcyjny” stworzony przez biskupów - nie posiadających wiedzy, albo dobrej woli w tej kwestii - który szkodzi płodom i matkom. Mamy 90% katolików i około 70% ludzi, którzy popierają liberalizację ustawy aborcyjnej. Tak szeroki elektorat musi być racjonalny, a więc musi mieć pewne poglądy libertariańskie. Musimy stworzyć kompromis, który przyciągnie do naszego ugrupowania także lewicę. I nie wyjeżdżajcie mi z Korwinem, albo z innymi odłamami wywodzącymi się od Korwina, bo coś cienko przędą ostatnio i być może z powodu radykalizowania swoich poglądów, choćby na sferę przyjaciół politycznych. 

Portret użytkownika Kocur

Admin. Znowu nie widzę mego

Admin. Znowu nie widzę mego komentarza, widocznie niewygodny dla ciebie jest. Informuję cię więc że będę odpowiednio pisał o twym portalu gdzie indziej i ostrzegał przed nim ludzi. Pokazałeśtym tym kłamliwym artem  po której stronie stoisz platformiany sługusie.

Portret użytkownika rozsądny i współczujący

Oj krytycy artykuły nie

Oj krytycy artykuły nie popisaliście się. Jesteście żałośni w swoich obelgach. A obelgami bez uzasadnienia aksjomatycznego posługują się ludzie mali, nie majacy argumentów. Jesteście słabi, często tych słabych umysłów jest więcej, co pokazują statystki ilorazu inteligencji. Na szczęście jest wielu inteligentnych, którzy wyciągnęli właściwe wnioski z artykułu i próbują wam wytłumaczyc jak bardzo się mylicie. Mam nadzieję, że jednak przemyślicie wszystkie argumenty za i przeciw i przestaniecie się zacietrzewiać na prawdę. 

Portret użytkownika keri

Admin napisał, że oczekuje

Admin napisał, że oczekuje zmian w Polsce w dobrym kierunku i nie będzie się zachłystywał PISem, jeśli zmiany będą niekorzystne.
Admin wskazuje, że odsunięcie od rządów zdrajców Polski z PO-PSL nie jest tożsame z tym, że nie należy patrzeć władzy na ręce.
Karta rowerowa dla dorosłych jest oczywistym absurdem, gdyż nie zwiększy bezpieczeństwa na drodze, podobnie jak nie zwiększa bezpieczeństwa coraz bardziej kosztowna i coraz dłuższa czasowo droga do zdobycia prawa jazdy. Ludzie zresztą nie chcą jeździć rowerami po drogach, wolą ścieżki rowerowe.
Równie dobrze można wprowadzić obowiązkowe egzaminy (płatne) potwierdzające, że obywatel jest Ziemianinem. Jak nie ma certyfikatu, to jest przestępcą i won Smile
Tworzenie prawa, które z uczciwych ludzi robi przestępców bardzo źle świadczy o rządzie.
Karta rowerowa dla dorosłych, aborcja, to tematy odwracające uwagę. Od czego? I tu jest pole do dyskusji dla furumowiczów.

Portret użytkownika Malina

A czy admin zyl w czasach

A czy admin zyl w czasach PRLu ? Przeciez ta cala 3RP to prawdziwi spadkobiery PRLU. Jesli nie rozumie sie przemian takich jak program 500+ ktory to pierwszy raz w Polsce ma zwiekszyc dzietnosc  to nie wiem czy warto pisac wiecej.  Admin sie chyba ZaKODowal i wie tyle co mu powiedza a wystarczy troche ruszyc glowa.

Portret użytkownika achiles

TA STRONA NADAL JEST

TA STRONA NADAL JEST NIEZALEŻNA, O CZYM ŚWIADCZY TWOJA NEGATYWNA WYPOWIEDŹ WZGLĘDEM WŁAŚCICIELA TEGO PORTALU, pod którą teraz to piszę i która została opublikowana. Inaczej, jak to ma mniejsce zazwyczaj, na portalach GŁÓWNEGO ŚCIEKU, jak: onet, wp, interia, kresy banderowskie, wybiurcza,  niezależna sakiewicza I TAK DALEJ I TAK DALEJ ........

Strony

Skomentuj