Naukowcy po raz pierwszy wydrukowali w drukarce 3D gotowego robota

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Zbudowanie robota nie jest łatwym zadaniem i wymaga dużego wkładu finansowego oraz wiedzy. Jednak jak się okazuje, drukarki 3D mogą być tej kwestii bardzo przydatne. Naukowcy z MIT stworzyli niewielkie urządzenie, które zaraz po wydrukowaniu było praktycznie gotowe do użytku.

 

Do produkcji małego plastikowego robota, uczeni wykorzystali specjalną metodę. Drukarka 3D tworzyła warstwę po warstwie, ale każda z nich była suszona przy pomocy intensywnego światła UV i zostawiano w materiale ciecz. Produkt potrzebował oczywiście silnika i baterii, których wydrukować nie można - przynajmniej nie na dzisiejszym poziomie technologicznym.

 

Powstały robot ważył tylko 680 gramów i mierzył około 15 centymetrów. Silnik obracając wał korbowy pompował wspomnianą ciecz do kończyn maszyny, inicjując ruch. Urządzenie z pewnością nie posiada zbyt wiele zastosowań, ale możliwość drukowania materiału stałego i ciekłego daje interesujące możliwości.

 

Teraz naukowcy wydrukowali plastikowe urządzenie w ciągu 22 godzin, które można przywrównać do małej zabawki, lecz co przyniesie przyszłość? Nie trudno sobie wyobrazić jak wielkie drukarki 3D tworzą maszyny bojowe, wyposażone w niezbędne części i elektronikę, którym należy jedynie dać silnik, baterie i broń.

 

 

Źródło: http://www.wired.com/2016/04/mit-made-3-d-printed-robots-solids-liquids/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Lipiński

Według mnie, technologia

Według mnie, technologia druku 3D przynosi korzyści i cigle się rozwija. Może i jestem futurystycznym facetemposiadającym drukarkę 3DGence, ale czasy się zmieniają i trzeba się do nich dostosować. A robot? Jak na razie fajny gadżecik, Zobaczymy jak zostanie wykorzystanie metoda drukowania materiału ciekłego. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika achiles

Jak to tak będzie dalej

Jak to tak będzie dalej postępować, to LUDZIE będą tylko ci potrzebni  co umieją budować drukarki 3 I 4 D, a reszta będzie mogła tylko szukać jedzenia, na śmietnikach, TYCH CO MAJĄ TĄ PRACĘ. Bunty też będą PACYFIKOWAŁY ROBOTY I DRONY. 
p.s Kiedy się wreszcie LUDZIE NA ZIEMI przebudza i zdołają pojąć, DO JAKIEJ TO ICH ZAGŁADY I ICH DZIECI PRZYBLIŻA ??? 

Portret użytkownika zyx

Wcale tak nie musi być że

Wcale tak nie musi być że roboty oznaczają .. bezrobocie. Chyba w Szewcji i jeszcze kilku innych państwach proponowano wprowadzenie zasady płacenia obywatelom pieniędzy za samo bycie obywtelem. Byłoby to możliwe (bo praca nadal była wykonywana) gdyby dochody nie trafiałyby do jednej kieszeni a były sprawiedliwie dzielone wśród wszystkich. 
To wcale nie jest nierealne i mogłoby oznaczać początek raju na Ziemi i ciekawe czy właśnie nie z tego powodu soros z kolegami zrobili ciapaty zalew tych krajów (bo te sprawy jakoś zbiegły się w czasie).

Skomentuj