Turcja deportuje uchodźców z powrotem do Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Porozumienie w kwestii masowej migracji, które przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ogłosił mianem historycznego, ujawnia uległość Unii Europejskiej która może doprowadzić do jej zniszczenia, brutalność i wrogość Turcji a także przedmiotowe traktowanie życia ludzkiego i poważne obawy uchodźców. Wygląda na to że pewne cele zostały już zrealizowane, dlatego tzw. kryzys migracyjny przestał już być potrzebny.

 

Oczywiste jest, że wraz z prawdziwymi uchodźcami uciekającymi przed wojną, do Europy przybywają terroryści. Pewne cele udało już się zrealizować i wygląda to tak jakby Unia Europejska została zaszantażowana, dążyła do przekształcenia się w superpaństwo, albo kierowała się ku samodestrukcji. Tak czy inaczej "historyczne" porozumienie ma ograniczyć migrację, choć nie ma jeszcze co do tego pewności.

 

Turcja powinna już od poniedziałku zabierać do siebie pierwszych uchodźców z Grecji, którzy dostali się tam nielegalnie i nie otrzymali zgody na azyl. Jednak to oznacza, że kraje UE będą musiały w zamian przyjąć do siebie migrantów wprost z tureckich obozów. Wielokulturowe Niemcy już wyraziły gotowość do przyjmowania kolejnych azylantów, podczas gdy większość państw Europy była wyraźnie przeciwna nielegalnej migracji i pozamykała granice.

 

Jak ujawnia międzynarodowa organizacja Amnesty International, turecki reżim od stycznia nie tylko strzela do uchodźców wojennych ale także odesłał już tysiące Syryjczyków z powrotem do ich kraju. Co więcej, Turcja wciąż nie powstrzymała nielegalnej migracji do Grecji a na tym wyspiarskim państwie wybuchły niedawno protesty. Migranci wyraźnie obawiają się deportacji i domagają się otwarcia granicy do Europy. Zastanawiające jest co tak naprawdę ustalili politycy z Turcji i UE.

 

 

Źródła:

http://www.bbc.com/news/world-europe-35949685

http://www.euronews.com/2016/04/01/tension-erupts-as-greece-prepares-migrant-returns-to-turkey/

https://www.amnesty.org/en/press-releases/2016/04/turkey-illegal-mass-returns-of-syrian-refugees-expose-fatal-flaws-in-eu-turkey-deal/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SONIA

tak to już jest pewne że mamy

tak to już jest pewne że mamy ostanie dni ciszy i spokoju ,wszystko zacznie się teraz od Grecji ,bo oni nie dadzą się  deportować ,według  mnie to od 14 kwietnia zacznie się od zamieszek ,przerodzi się w regularną wojnę ,potem chyba włosi ,może Czesi 

Portret użytkownika marik

"mianem historycznego,

"mianem historycznego, ujawnia uległość Unii Europejskiej która może doprowadzić do jej zniszczenia, brutalność i wrogość Turcji a także przedmiotowe traktowanie życia ludzkiego i poważne obawy uchodźców."
 
Czy to jest w ogóle po polsku ???  Ten kto pisał cały ten artykuł zapomniał, że istnieje coś takiego jak INTERPUNKCJA ? 
Co to za matoły piszą ? 

Portret użytkownika tenon

...je**ć dziadostwo

...je**ć dziadostwo nieprzystosowane do zycia NORMALNEGO strzelać, skracać o  łby, piętnować i wypier**lać poza granice Europy . Je**ć Angele, Tuska i Mogelini wypier**lić na banicje popaprańców by brudne ku**sy kozojebców dosięgły ich śmierdzące waginy MERKEL MOGELLINI i dupe Tuska Chu*a JE**NEGO. Amen W imię Ojca I Syna i Ducha św. Amen!!!!!!!!!!

Portret użytkownika S.N.69

Facet delikatnie mówiąc

Facet delikatnie mówiąc poważnie przerysował temat, ale szczerze mówiąc ma rację, znalezienie uchodźców nadających się do asymilacji ze społeczeństwem europejskim, to trudniejsze zadanie niż poszukiwania Yeti.

Strony

Skomentuj