Program 500+ wystartował, czyli jak przekupić wyborców ich własnymi pieniędzmi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Z wielką pompą uruchomiono dzisiaj socjalistyczny projekt, którego nie powstydziłby się Robin Hood i Janosik. Rząd postanowił zatrudnić nowych urzędników, którzy będą "rozdawać" wybrańcom to co uda się ukraść ogółowi społeczeństwa. Szatański plan zakłada przekupienie ludzi ich własnymi pieniędzmi.

 

Kluczowe w tej kosztownej szopce jest to, że rząd coś rzekomo daje, podczas gdy taniej byłoby po prostu nie zabierać, ale to nie powoduje wrażenia bycia obdarowanym. Te miliony osób z rodzin, które dostaną z powrotem swoje pieniądze i pieniądze swoich bliskich, z pewnością staną się wyborcami PiS. Zatem ten janosikowy gest ma za zadanie po prostu umocnienie się u władzy i wzrost poparcia społecznego.

Problem jednak polega na tym, że to się zawsze dzieje kosztem kogoś innego. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę co powoduje powstawanie napięć między znajomymi i wewnątrz rodzin. Wystarczy, że rodzina z dwójką dzieci ma jedno pełnoletnie dziecko pozostające na utrzymaniu, nic im się nie należy. To powoduje, że buduje się też silny elektorat negatywny napędzany poczuciem niesprawiedliwości.

Wielce niepokojące są doniesienia wskazujące na to, że PiS zamierza rozdawać pieniądze nie tylko ukradzione w podatkach, ale też pożyczone z zagranicy. Zadłużanie Polski trwa w najlepsze i już teraz dług publiczny osiągnął poziom wyższy niż wtedy, gdy z oszczędności w OFE obrabował nas Donald Tusk. To oznacza, że znaleźliśmy się w tym samym punkcie co wtedy i rozwiązaniem na podtrzymanie tego socjalizmu jest albo kolejne złodziejstwo, albo jeszcze większe zadłużenie kraju.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pado

Czyli chcesz powiedzieć, że

Czyli chcesz powiedzieć, że te pieniądze zostaną wyczarowane z powietrza?
Oczywiście jeżeli rząd stworzy kolejne podatki ciut tych pieniędzy się zwróci, ale odbije się to na jeszcze większym obniżeniu dochodów społeczeństwa.
Zamiast ten cudowny rząd zmniejszyć podatki żeby ludzie mieli więcej pieniędzy (lub chociaż stworzyć ulgi podatkowe dla rodzin wielodzietnych) to znowu chcą ,,dawać" pieniądze, przygarniając sobie jakąś część z nich.
Zwyzywałem cię od debila, tak? To może byś zachował chociaż odrobinę kultury i nie wyzywał ludzi o innym zdaniu do twojego, specjalisto od wszystkiego.

Portret użytkownika S.N.69

Padom ci jeszcze raz żeś

Padom ci jeszcze raz żeś debil, cały bogaty świat czaruje pieniądze z powietrza, sam Borys Budka przy okazji jednego z występów pod gmachem TK ostrzegał obecny rząd przed drukowaniem kasy na 500+, szybko się przymknął bo przypomniał sobie że sami drukowali ale dla swoich. Odnośnie ulg podatkowych, to chyba ktoś ci wyjoł mózg i napchał w to miejsce siana, jakie ulgi jeśli ojciec rodziny wielodzietnej pracuje dorywczo bez umowy np. na budowie, jakie ulgi jeśli w podobnym układzie rodzinnym mikroprzędsiębiorca balansuje na granicy opłacalności itd. itp., kuźwa chłopie włóż mózg z powrotem na miejsce

Portret użytkownika S.N.69

Kryzysy gospodarcze nie są

Kryzysy gospodarcze nie są wynikiem drukowania kasy, tylko machlojek finansowych elit światowych. Ale do rzeczy przypuśćmy że polska ma kolonie w afryce, miejscowy busz wchodzi w skład Lasów Państwowych, minister gospodarki wydaje decyzję o wycięciu 100 ha drzew ktòre Lasy Państwowe sprzedają np. Japońskiej firmie budowlanej, uzyskane w ten sposób środki w kwocie powiedzmy 500 mln. dolarów amerykańskich, które rząd przeznacza na dopłaty do emerytur, pieniądz ten nie został wytworzony w kraju, spada spada prawie jak z powietrza, czy wprowadzenie go do obiegu zachwieje polską gospodarką? NIE.
Podam inny przykład bogaty szejk arabski posiadający majątek w kwocie 100 mld. dolarów, w wyniku jakiegoś wspaniałomyślnego kaprysu postanawia pomóc polskim rodziną tworzy fundację która przekazuje każdej wielodzietnej rodzinie co miesiąc 800 złotych, kasa ponownie nie jest wynikiem produkcji krajowej i spada z nieba. Czy było by zagrożenie dla finansów naszego państwa NIE.
Drukowanie kasy było by zagrożeniem gdyby państwo rozdawało pieniądze wszystkim za siedzenie w domu, a w normalnych warunkach kontrolowany dodruk napędza gospodarkę, rozumieją to i stosują amerykanie, a wszyscy którzy prognozują bankructwo tego kraju w wyniku takich działań doczekają się prędzej wakacji na marsie.
Karty które obcinają vat hmm... pomysł wygląda dobrze, tylko że najpierw kuźwa trzeba zarobić 3 tyś żeby można było wydać w sklepie 2 tyś i zaoszczędzić 400 złotych, a to dopiero kasa na jedno dziecko.
Z jakiej choinki zrywają sie tacy geniusze, zaproponuję jeszcze raz włóż mózg na miejsce.

Portret użytkownika Prezesik

„Demokracja skończy się

„Demokracja skończy się wtedy, kiedy rząd zauważy, że może przekupić ludzi za ich własne pieniædze."

Jakimi idiotami są polscy wyborcy, skoro widzą, że nic się w tym kraju nie zmienia, a mimo to nadal głosują na partie będące pozostałościami po komunistach, PRLu itp.

Jak nie wybór złodziei z PO, to teraz fanatycy z PiS, którzy, co śmieszniejsze, są nazywani partią prawicową. Jaka prawica? Kaczyński sam się przyznał kiedyś, że jest socjalistą.
A, szkoda strzępić ryja, uj z wami.

Portret użytkownika Oberoding

Te 500 to jakieś 120 euro,

Te 500 to jakieś 120 euro, czyli kpina na tle innych państw , które są wtrakcie wdrażania wypłaty pensji do końca bytu. I to czy sie zapierd... czy sie leży, to tak się należy, czyli zdrowa pozytywna komuna. A propo, przecież Janosik, Robin Hood i.t.p to byli ; do jasnej cholery !!; pozytywne postacie, które bym z chęcią dziś naśladował. Może to by coś zmieniło, ale SAM to se mogę....a wy dalej krytykujcie, negujcie, ehhh

Strony

Skomentuj