Program 500+ wystartował, czyli jak przekupić wyborców ich własnymi pieniędzmi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Z wielką pompą uruchomiono dzisiaj socjalistyczny projekt, którego nie powstydziłby się Robin Hood i Janosik. Rząd postanowił zatrudnić nowych urzędników, którzy będą "rozdawać" wybrańcom to co uda się ukraść ogółowi społeczeństwa. Szatański plan zakłada przekupienie ludzi ich własnymi pieniędzmi.

 

Kluczowe w tej kosztownej szopce jest to, że rząd coś rzekomo daje, podczas gdy taniej byłoby po prostu nie zabierać, ale to nie powoduje wrażenia bycia obdarowanym. Te miliony osób z rodzin, które dostaną z powrotem swoje pieniądze i pieniądze swoich bliskich, z pewnością staną się wyborcami PiS. Zatem ten janosikowy gest ma za zadanie po prostu umocnienie się u władzy i wzrost poparcia społecznego.

Problem jednak polega na tym, że to się zawsze dzieje kosztem kogoś innego. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę co powoduje powstawanie napięć między znajomymi i wewnątrz rodzin. Wystarczy, że rodzina z dwójką dzieci ma jedno pełnoletnie dziecko pozostające na utrzymaniu, nic im się nie należy. To powoduje, że buduje się też silny elektorat negatywny napędzany poczuciem niesprawiedliwości.

Wielce niepokojące są doniesienia wskazujące na to, że PiS zamierza rozdawać pieniądze nie tylko ukradzione w podatkach, ale też pożyczone z zagranicy. Zadłużanie Polski trwa w najlepsze i już teraz dług publiczny osiągnął poziom wyższy niż wtedy, gdy z oszczędności w OFE obrabował nas Donald Tusk. To oznacza, że znaleźliśmy się w tym samym punkcie co wtedy i rozwiązaniem na podtrzymanie tego socjalizmu jest albo kolejne złodziejstwo, albo jeszcze większe zadłużenie kraju.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ceres

500+ na dziecko, dla kogoś,

500+ na dziecko, dla kogoś, kto nie doznał w dzieciństwie biedy,
bądź aktualnie ma pracę powiedzmy na stanowisku urzędniczym, czyli jest zasilany z budżetu, taki program jest przeszkodą;
dlatego wszystkim co tak się "plują" na 500+ na dziecko, życzę gorąco doświadczenia sytuacji takich jak ci, którzy niejednokrotnie są w dramatycznej sytuacji, czyli np samotny rodzic z kilkoma dziećmi, 
tak, tak słyszę już- idz do pracy, a dzieci "wylej z kąpielą"....tragiczne
 
Dzieci, na które należy sie programowo te 500zł wkrótce będą pracowały na tych puszących się, co to im nic nie pasi, co siedza w urzędach i liczą na wszelkie dodatki
czas leci szybko, o tak szybko

Portret użytkownika 23lata5latstazupracy

Ja miałem biedne dzieciństwo,

Ja miałem biedne dzieciństwo, nikt mi 500zł na dziecko nie dawał, ojciec z matką zapier**lali bo nas 4 było i jakoś dawali rade. A ty teraz coś mówisz że twoje bachory z przypadku będą na mnie robić haha głupi człowieczku ja sam na siebie robie i mam zaoszczędzone POZA TYM co zabiera mi co miesiąc zus... twoje przypadki nie sa mi do niczego potrzebne a tak w ogóle kto powiedział że będą pracować? może pójdą w ślady mamy do MOPSu żeby DALI bo im się NALEŻY.

Portret użytkownika contemplator

Te cwaniak...

Te cwaniak... 23lata5latstazupracy
NIE wciskaj kitu.
Za PRL taki był system, że każdy pełnoletni musiał pracować, i do tego było gdzie, więc każdy miał jakiś tam dochód. Kozaczysz, że PRL przymusił Cię do pracy, i w ten sposób wyrobiłeś sobie lata pracy?
Teraz jak zlikwidowano 80% zakładów pracy jakie były za PRL, to i nie dziwne, że skoro nie ma gdzie pracować, to skąd człowiek ma wziąść pieniądze na utrzymanie? Praca stała się luksusem dla elit.
Ludzie mieli by w du.... te pomoc społeczną, jak by dano im pracę na godziwych warunkach.
Ceny porobiono u nas według Euro, a wynagrodzenia według Rubla.

Portret użytkownika And

I dlaczego narzekacie jak was

I dlaczego narzekacie jak was Niemcy biją, skoro życzycie bliźniemu krzywdy w życiu? Oj Polacy, znów śmierdzi hipokryzją.
Ktoś wam rzuca ochłapy to zabieracie się za klonowanie, zamiast myśleć i nie zakładać rodzin gdy jest bieda.
Sam jadłem kiedyś papier bo nawet chleba nie miałem, wiem, że moja matka popełniła błąd wydając mnie na świat i ja go nie chcę powtórzyć. I tak jestem przeciwny tej praktyce. Można ewentualnie zmniejszyć podatki tym którzy mają więcej dzieci, ale nie po to by robili nowe za parę groszy bo to obrzydliwe.

Strony

Skomentuj