Północnokoreańska artyleria ćwiczyła atak na siedzibę prezydenta Korei Południowej

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Sytuacja na Półwyspie Koreańskim wciąż pozostaje napięta. Należy zauważyć, że po obu stronach barykady dochodzi do prowokacji. Korea Południowa symulowała ostatnio bombardowania najważniejszych obiektów militarnych swojego sąsiada oraz wysłanie sił specjalnych na teren wroga. Z kolei Korea Północna prowadziła własne manewry o podobnym charakterze.

 

Trudno nie uznać tego za przygotowania do wojny. Ponad 300 tysięcy południowokoreańskich żołnierzy bierze udział w ćwiczeniach, które przypominają działania obronne oraz ofensywne, łącznie z inwazją na teren obcego państwa i przejęciem kontroli nad kluczowymi obiektami rządowymi i militarnymi. W manewrach biorą udział również wojska amerykańskie, lecz ich ilość w porównaniu do sił południowokoreańskich jest znikoma.

 

Korea Południowa powiadomiła również o utworzeniu nowej mobilnej jednostki Spartan 3000 - dowodzona na poziomie regimentu może zostać rozmieszczona w konkretnej lokalizacji i jest gotowa do działań w ciągu 24 godzin. Wojskowi powiadomili, że powstała ona z myślą o ataku na reżim z północy, gdy "zajdzie taka konieczność".

Podobne działania podejmowane są w Korei Północnej. Tamtejsza artyleria ćwiczyła atak na tzw. Błękitny Dom, siedzibę prezydenta Korei Południowej. Rosja i Chiny uznają, że obie strony tego konfliktu powinny natychmiast zrezygnować z manewrów, gdyż każda prowokacja może wywołać wojnę. Szkolenia Korei Południowej i USA potrwają jeszcze przez miesiąc - przez ten czas może się jeszcze wiele wydarzyć.

 

 

Źródła:

http://www.rte.ie/news/world/2016/0325/777352-north-korea/

http://www.ibtimes.com/south-korea-forms-spartan-3000-unit-attack-north-korea-case-contingency-2339692

http://www.upi.com/Top_News/World-News/2016/03/21/South-Korea-simulates-strikes-against-key-North-Korea-facilities/4531458571678/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika zyx

"Korea Południowa symulowała

"Korea Południowa symulowała ostatnio bombardowania najważniejszych obiektów militarnych swojego sąsiada oraz wysłanie sił specjalnych na teren wroga. Z kolei Korea Północna prowadziła własne manewry o podobnym charakterze."
Z czego te pierwsze były oczywiście "pokojowym sprawdzianem przyjacielskiego współdziałania demokratycznych państw niosących wolność i demokrację" ,a te drugie "bezprzykładną i obrzydliwą prowokacją zmontowaną przez wstrętny reżim".

Portret użytkownika MiamiVibe

Ale teoretycznie wszystko do

Ale teoretycznie wszystko do tego zmierza. Zobacz sytuację w Europie (imigranci), Ameryce Południowej (Wenezuela, Boliwia i Brazylia; nastroje antyrządowe)), Azji (Bliski Wschód, obie Koree, Rosja,). Lecz uważam, że urabiają ludzi aby poprzez ich strach wprowadzić NWO, zabierając resztki praw. Tak czy owak ten rok jest bardzo kluczowy, jeszcze nigdy nie widziałem tak rozległych działań na całym świecie prowadzonych przez pejsatych wyznawców diabła i USA, aby wprowadzić swoje chore wizje związane z absolutną władzą nad każdym człowiekiem, którego mają za śmiecia. Zapomniałem dodać że Stany to obecnie zadłużony finansowo moloch na glinianych nogach, a jak wiadomo ekonomię i długi najlepiej jest resetować wojną Smile

Skomentuj