Podatek bankowy

Kategorie: 

http://3.s.dziennik.pl/pliki/7658000/7658619-bank-643-385.jpg

Z datą 1 lutego bieżącego roku w życie weszła ustawa o tzw. podatku bankowym. Minęło zaledwie półtora miesiąca, a skutki są już odczuwalne. Oczywiście najbardziej odczuwamy je my - klienci banków.

 

 

Sektor bankowy w chwili obecnej jest nie do pominięcia. Nie tylko zajmuje wszystkie możliwe sprawy związne z dystrybucją pieniądza ale i zajmuje wszystkie środki przekazywania ich. A kraje, będąc zarządzane pośrednio przystają na wszystkie ich warunki. Tak więc nie ma nic dziwnego, że w przypadku gdy rządzący obcinają dochody baków od 21% do niemal 33% w przypadkach niektórych banków, banki reagują dość szybko.

 

Pierwszą reakcją był spadek wartości złotówki na przełomie roku. Pomimo wielokrotnych zapewnień przedstawicieli rządu, iż nowy podatek nie przełoży się na klientów, a jedynie przyczyni się do wzrostu konkurencyjności pomiędzy bankami, już pojawiają się pierwsze podwyżki opłat. Przewidywalnymi odpowiedziami banków na dodatkowe opłaty mogą być:

  • wyższe marże kredytowe,

  • optymalizacja bilansu,

  • wyższe opłaty i prowizje,

  • kontrola kosztów.

Co ciekawe jakoś dwa tygodnie po wprowadzeniu w życie podatku bankowego, pojawiły się pogłoski o próbach ominięcia przynajmniej części nowego obciążenia, poprzez formalne przenoszenie kredytów za granice państwa. To z kolei poskutkowało pogłoskami o konieczności nowelizacji tej jeszcze gorącej ze świeżości ustawy. Podobno rękę na pulsie trzyma MF Polski.

 

Ukrócenie bezkarnosci banków to pomysł dobry, lecz w przypadku gdy de facto to banki dyktują zasady gry jest to wielce ryzykowne i niekorzystne dla zwykłych ludzi, czego z uporem maników nie dostrzegają obecne władze. Może warto przemyśleć to i spróbować w uderzyć w banki z nieco innej strony?

 

 

Więcej na http://prywatnefinanse.pl/index.php/2016/03/15/podatek-bankowy/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: kula
Portret użytkownika kula

Komentarze

Portret użytkownika rysiek

Bo jakby sie ludzie

Bo jakby sie ludzie zorganizowali i przechodzili do spoldzielczego banku to by sie zaraz tamtym banksterom z zachodu odechcialo podnosic oplat. Przeciez te banki potrzebuja nas jak wody do zycia, bez nas one sa dead.
Ja juz wybieram systematycznie kase z konta i trzymam gotowke ile tylko sie da, zeby nie obracali moimi pieniedzmi bandyty.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Waldorfus

Kupczyk: Wałęsa się kula z

Kupczyk: Wałęsa się kula z kodu?...

Jestem przecież obiektywny... Tak jak czasem Pan Zagórski: stepowanie: raz jedną nóżka po tej stronie płotu, raz druga nóżka po tamtej stronie płotu; od lewa do prawa. I na którą stronę płotu – teraz – przeskoczyć? – https://www.youtube.com/watch?v=-BQv8mKbUOg

Pan Kula chciał by żeby rząd mojego kraju znowu chodził z podwiniętym ogonem przed żydowskimi bankierami?...

Ja mam nadzieję że to jest tylko krótkotrwała propagandowa akcja banków, Kodu i p. Kuli: pokazać że jednak PiS w sprawie podatku bankowego nie miał racji. Środowisko bankowe – Panie Kula – może przekupić prawie każdego; każdego kto kocha swój interes, a swój kraj i innych ludzi ma gdzieś. Żydowska nomenklatura ze swoimi bankami, przez ostanie 25 lat w kieszeni miały całą polską gospodarkę. Traktowały ją jako coś w rodzaju „krowy dojnej”. Gdy już zaczynało brakować mleka, spuszczały z niej krew: masowo wysprzedawały najpierw polskie przedsiębiorstwa, jak już wszystkie sprzedali, zabrali się za wyprzedaż polskiej ziemi; głównie Niemcom.

Przez ostanie 25 lat niby wolności, polskie rządy były tak kupione, że Polska nie miała prawa mieć niczego swojego; a szczególności swoich banków. Stąd takie kłody rzucane pod nogi SKOK-om. Choć nie były one bankami. Globalistyczny establishment na to nie pozwalał.

Ja żałuje tylko że ten podatek na banki które żadnej łaski nam Polakom nie robią, jest taki niski; i zastanawiam się z jakiego powodu. Może to tylko brak odwagi w podejmowaniu decyzji przez PiS?... W Polsce albo będzie uruchomiona potężna konkurencja dla wrogich obcych banków – Panie Kula – albo za 4 lata władzę przejmie Pana „Swetru”. A ich zmowa cenowa będąca tylko częścią ataku spekulacyjnego na rząd PiS-u, będzie miała bardzo krótko trwałe znaczenie. Potem konkurencja na rynku bankowym wszystko ustabilizuje. Na razie bez niej, Polacy płacą i tak za wysokie odsetki od kredytów.

Pieniążki pachną... a Pan Kula, któremu chyba zapłacił za tego posta jakiś Żyd, rąbnie prosto w płot.

P.S. Żydzi są bardzo mili i sympatyczni... niekiedy, dla stworzenia pozoru i – co za tym idzie – zaskarbienia sobie przychylności swoich przyszłych ofiar, potrafią zaatakować własne środowisko.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

W Talmudzie* jest zapisane,

W Talmudzie* jest zapisane, że rabin lub kapłan kohele stojący ponad rabinem może poświęcić (nawet skazać na śmierć) kogoś z wspólnoty dla dobra reszty żydów.
*
*Talmud – najbardziej rasistowska i zbrodnicza książka, jaka powstała w historii ludzkości. Jest to katechizm szatana składający się z dokładnych instrukcji zbrodni przeznaczonych do wykonania na innych narodach.

Portret użytkownika dąb

A ja wciąż twierdzę , że

A ja wciąż twierdzę , że wystarczy nawet ogłosić, iż jeżeli banki podniosą marże to rząd polski powoła bank np. o nazwie gospodarczy i wszystkie firmy działające na terenie Polski będą musiały posiadać w nim konto firmowe i tylko w tym banku można będzie dokonywać operacji finansowych gospodarczo-fiskalnych. To kończy banki komercyjne w Polsce oraz wszelkiego rodzaju przekręty gospodarcze. 

Portret użytkownika S.N.69

Spokojnie nie trzeba niczego

Spokojnie nie trzeba niczego ogłaszać i kombinować, za chwilę nastąpią zmiany w radzie nadzorczej PKO BP, poleci może sam prezes, a decyzje o podnoszeniu opłat w PKO zostaną cofnięte i to będzie szach mat dla banksterów z zachodu.

Portret użytkownika inzynier magister

Banksterzy to masoneria, to

Banksterzy to masoneria, to jest wiadome wszem i wobec ! Największym banksterem który gnębi Polskę jest soros i jego ekipa polskojęzycznych lucyferian ! Warto też w końcu dobrać się do złodzieji ze spółdzielni mieszkaniowych !
Zobacz film i zacznij myśleć! Czy już wiesz, dlaczego podzielniki trzeba zlikwidować? Dla spółdzielni nie jest ważne który lokator zapłaci za CO, ważne żeby bilans całego bloku się zgadzał.
 
Jak nas oszukują na podzielnikach!!!
https://www.youtube.com/watch?v=lRndxT0yexw

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj