Przetestowano nowy biologiczny superkomputer, który jest energooszczędny i posiada niezwykłą moc obliczeniową

Kategorie: 

Źródło: Lund University

Badacze ze szwedzkiego Lund University opracowali i przetestowali nowy biologiczny superkomputer, który rozwiązuje problemy matematyczne znacznie szybciej i jest bardziej energooszczędny od tradycyjnych elektrycznych komputerów. Uważa się, że biokomputery będą mieć praktyczne zastosowanie w ciągu 10 lat.

 

Dzisiejsze maszyny mogą robić tylko jedną rzecz w danym czasie. Im więcej operacji arytmetycznych jest potrzebnych dla rozwiązania problemu, tym dłużej trwają obliczenia. Komputery elektroniczne, zdaniem naukowców, nie są skuteczne w rozwiązywaniu problemów kombinatorycznych - nie nadają się na przykład w kryptografii i optymalizacji matematycznej, gdzie komputer musi testować dużą ilość różnych rozwiązań.

 

Specjaliści z Lund University wykazali że ich biokomputer równoległy wielkości książki, wykorzystujący motory molekularne, potrafi znaleźć wszystkie rozwiązania w niezwykle krótkim czasie. Maszyny tego typu są w stanie wykonywać kilka kalkulacji jednocześnie.

"Mówiąc prościej, jest to budowa labiryntu z nanokanałów które mają specyficzne przepisy ruchu drogowego dla włókien białkowych. Rozwiązanie w labiryncie jest odpowiedzią na pytanie matematyczne, a wiele cząsteczek może znaleźć drogę przez labirynt w tym samym czasie" - powiedział Heiner Linke, dyrektor NanoLund, koordynator badań.

Biokomputery korzystają z podobnej strategii co komputery kwantowe - te pierwsze używają molekuł które pracują w tym samym czasie, natomiast te drugie maszyny korzystają z tzw. kubitów, które z kolei są kwantową superpozycją zera i jedynki.

 

Heiner Linke powiedział, że cząsteczki używane w biologicznym superkomputerze są bardzo tanie. Co więcej, ich maszyna potrzebuje mniej niż 1% energii aby wykonać jeden krok obliczeniowy, w porównaniu do elektronicznego tranzystora. Dlatego zdaniem naukowca, komputery biologiczne będą mieć praktyczne zastosowanie w ciągu dekady. Wyniki badań zostały opublikowane na łamach czasopisma Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/nowy-biologiczny-superkomputer-wielkosci-ksiazki-jest-energooszczedny-posiada-imponujaca-m

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Z różnych opracowań w

Z różnych opracowań w internecie można wyczytać że chcą zrobić super komputer posiadający sztucznąinteligencję i to ma być taki nadzorca ludzkości a do niego mająwszyscy ludzie na ziemi być podłączeni bezprzewodowo, i to chyba się będzie nazywać jakoś, NWO chce zrobić jeden wielki obóz koncentracyjny na ziemi, oni są hitlerowcami tylko oficjalnie jeszcze o tym nic nie mówią ale masoni już długo pracują nad tym żeby wymordować 90% ludzkości ! Cała nadzieje w Maryi i Jezusie bo oni zgniotą głowę tej sztucznej bestii !

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika lemink

Musisz wiedzieć-że człowiek

Musisz wiedzieć-że człowiek jest przeklęty przez Boga. Bóg rzuciłnas na ziemie, wraz z chorobami i ciepieniem. Nikt nie przyjdzie i nie zgniecie głowy Bestii.Jestduże prawdopodobieństwo, żeBestiauwięzi wszystkich w nieskonczonym piekle.

Portret użytkownika lemink

Jezus i Maryja - niby czego

Jezus i Maryja - niby czego mieliby zgnieść głowę Bestii? Czemunie przyjdą teraz? Musisz wiedzieć-że cały ród ludzki jest przeklęty przez Boga. Bóg pozwoli raczej na to co opisałeś. Bóg ma nas za nic. Jesteśmy dziełem niższych bytów.

Strony

Skomentuj