Przetestowano nowy biologiczny superkomputer, który jest energooszczędny i posiada niezwykłą moc obliczeniową

Kategorie: 

Źródło: Lund University

Badacze ze szwedzkiego Lund University opracowali i przetestowali nowy biologiczny superkomputer, który rozwiązuje problemy matematyczne znacznie szybciej i jest bardziej energooszczędny od tradycyjnych elektrycznych komputerów. Uważa się, że biokomputery będą mieć praktyczne zastosowanie w ciągu 10 lat.

 

Dzisiejsze maszyny mogą robić tylko jedną rzecz w danym czasie. Im więcej operacji arytmetycznych jest potrzebnych dla rozwiązania problemu, tym dłużej trwają obliczenia. Komputery elektroniczne, zdaniem naukowców, nie są skuteczne w rozwiązywaniu problemów kombinatorycznych - nie nadają się na przykład w kryptografii i optymalizacji matematycznej, gdzie komputer musi testować dużą ilość różnych rozwiązań.

 

Specjaliści z Lund University wykazali że ich biokomputer równoległy wielkości książki, wykorzystujący motory molekularne, potrafi znaleźć wszystkie rozwiązania w niezwykle krótkim czasie. Maszyny tego typu są w stanie wykonywać kilka kalkulacji jednocześnie.

"Mówiąc prościej, jest to budowa labiryntu z nanokanałów które mają specyficzne przepisy ruchu drogowego dla włókien białkowych. Rozwiązanie w labiryncie jest odpowiedzią na pytanie matematyczne, a wiele cząsteczek może znaleźć drogę przez labirynt w tym samym czasie" - powiedział Heiner Linke, dyrektor NanoLund, koordynator badań.

Biokomputery korzystają z podobnej strategii co komputery kwantowe - te pierwsze używają molekuł które pracują w tym samym czasie, natomiast te drugie maszyny korzystają z tzw. kubitów, które z kolei są kwantową superpozycją zera i jedynki.

 

Heiner Linke powiedział, że cząsteczki używane w biologicznym superkomputerze są bardzo tanie. Co więcej, ich maszyna potrzebuje mniej niż 1% energii aby wykonać jeden krok obliczeniowy, w porównaniu do elektronicznego tranzystora. Dlatego zdaniem naukowca, komputery biologiczne będą mieć praktyczne zastosowanie w ciągu dekady. Wyniki badań zostały opublikowane na łamach czasopisma Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/nowy-biologiczny-superkomputer-wielkosci-ksiazki-jest-energooszczedny-posiada-imponujaca-m

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika n..

W czasach "zimnej wojny bis"

W czasach "zimnej wojny bis" taki towar opylą na pniu jak ciepłe bułeczki! Przecież taka zabawka pozwalająca łamać szyfry przeciwnika i budować jeszcze "mądrzejsze", i bardziej energooszczędne maszyny do zabijania potrzebna jest każdej armii na wczoraj, a służbom do totalnej inwigilacji i ścigania "myślozbrodni" również!
Oczywiście medycyna oraz producenci odkurzaczy i pralek muszą jeszcze poczekać... Zastanawiam się tylko, kiedy wreszcie usłyszę od takich "badaczy", że "w związku z tym" są bardzo wdzięczni "żywemu Bogu" za swój genialny superkomputer - mózg? Bo czy to "bio", oraz ich mózg są tylko dziełem ślepego przypadku i ewolucji, a życie powstało ot tak sobie, z "głupich" i prostych bakterii przyniesionych na kometach? Szczery naukowiec dr Bernd-Olaf Küppers oświadczył: „Gdyby za pomocą języka używanego przez ludzi spróbować oddać zawarty w cząsteczce zapis budowy komórki bakterii, powstałaby książka grubości tysiąca stron”. Również profesor chemii David Deamer stwierdził: „Złożoność nawet najprostszej formy życia wprawia nas w zdumienie”. A co powiedzieć w takim razie o informacjach zakodowanych w ludzkim genomie? „Zapełniłyby bibliotekę liczącą kilka tysięcy tomów” — zauważył dr Küppers. Ludzki genom, czyli kompletny zestaw DNA, zawiera „drabiny” posiadające około trzech miliardów chemicznych „szczebli”. Każdy „szczebel” zbudowany jest z pary zasad, a każda zasada ma przyporządkowaną literę A, C, G lub T *, które to litery składają się na swego rodzaju krótki alfabet. Skoro zatem owi "stwórcy" biokomputera wykorzystali "pomysł" Stwórcy życia, to niech oddadzą teraz Bogu należną chwałę i przestaną zaprzeczać Jego istnieniu!

Portret użytkownika n..

Drobnoustroje są nieodłączną

Drobnoustroje są nieodłączną częścią życia stworzonego na tej planecie i spełniają w nim bardzo ważną rolę. W łyżce żyznej gleby są miliardy bakterii. Dzięki działalności drobnoustrojów żywność rośnie, ale np. bakterie i drożdże wykorzystuje się również w przetwórstwie. Bakterie konieczne są też w zdrowym układzie pokarmowym człowieka. Niestety, życie stworzone przez Boga, cała fauna i flora, za sprawą niegodziwości ludzkiej, rabunkowej gospodarki, egoizmu i zachłanności obecnie jest zrujnowane. Żywność, powietrze i woda pitna delikatnie mówiąc nie są zdrowe. Uboczne efekty światowego przemysłu, kwaśne deszcze, skutki awarii elektrowni jądrowych oraz próbnych wybuchów, i wiele innych, wyniszczyło skutecznie lasy, glebę, wody gruntowe, jeziora i rzeki, a oceany dodatkowo zatruwane są spływającymi ściekami i milionami ton plastiku, więc wszystko razem sprawia, że życie roślin i zwierząt jest obecnie w bardzo złej kondycji i właśnie to wszystko przyczynia się do powstawania chorób, a zwłaszcza nowotworów. Oczywiście śmierć, od zawsze była nieodłącznym elementem całej przyrody, bo np. od dawna wiatr powalał wielkie drzewa, a w gnijącej kłodzie toczyło się, oraz rodziło kolejne życie. Jednak dla człowieka, "stworzonego na obraz Boży" i wieńczącego dzieło stwórcze, Jehowa uczynił wyjątek! Człowiek miał żyć wiecznie w przyjaznym i doskonałym środowisku!
Nasz doskonały układ odpornościowy (najwspanialszy lekarz) zwalczał "na początku" wszystkie drobnoustroje bez wyjątku, dlatego najdłużej żyjący człowiek na Ziemi, przeżył 969 lat, a słynny Noe rozpoczął ręczną budowę potężnej "arki" mając 600 lat! Więc to nie Bóg spieprzył ludziom życie, tylko wspomniany, zawistny diabeł. Natomiast Bóg zapewnił nas, że ze względu na tą wierność do śmierci Syna Człowieczego, całej ocalałej i wiernej ludzkości po Armagedonie zostanie przywrócone doskonałe zdrowie i niekończące się życie w rajskich warunkach!

Portret użytkownika lemink

Zamiast mysiego raju mógł

Zamiast mysiego raju mógł przecież nam stworzyć świat chociażby bez wirusów , raka, AIDS , z bólem 10x mniejszym i wreszcie z jakimiś nadzorcami, którzy wiedzą więcej i rozsądzają spory bądź z sobą. A on spieprzył, zepsuł, albo przeklął ludzkość i schował się.

Portret użytkownika eva11

wirusy oczyszczaja nasz

wirusy oczyszczaja nasz organizm z tego co obumarlo ,a z czego jesli nie oczyscimy-  powstaje cos niepotrzebnego czyli -rak....
dlatego jesli masz grype i nie powstrzymujesz walki organizmu chemia z toksycznego baru,twoj organizm walczy czemu towarzyszy goraczka 
kiedy organizm zwyciezy -ludzie nie stosujacy lekow po paru dniach takiej delirki -czuja sie jakby nowa energia w nich wstapila....
teraz sobie sam odpowiedz kto stworzyl raka,
i mozna by tak bezkonca tlumaczyc.....
jesli dla Ciebie Bog sie schowal to Go sprobuj odnalezc!
 
i przestancie pisac o smierci,nie wiecie czym jest i nikt nie wiem...
zreszta na wszystko jest odpowiedni czas,
teraz jest zycie,a smierc niech poczeka na swoja kolej!!!!!!!
 

Portret użytkownika lemink

Powiedz mi więc jak widzisz

Powiedz mi więc jak widzisz takie "cuda boże" jak:
- chore na nowotwór dzieci
- Trynkiewicz
- ludzie upośledzeni umysłowo
- itd
 
Nie twierdze, że Boga nie ma - jedynie to,że ma nas za nic. Mógł stworzyć idealny świat -stworzył to bagno, jak nie on je stworzył to autoryzował. Dla mnie jest to proste-Bóg ma nas za nic

Portret użytkownika lemink

Zgadzam się z Tobą-śmierć to

Zgadzam się z Tobą-śmierć to błogosławieństwo. Boje się tylko, ze po śmierci zamiast niebytu, będzie kolejna odsłona typowo ludzkich problemów, sporów, chorób (czemu by nie choroby w zaświatach) i wojen. Ten nasz "kochający" ojciec może nas trzymać w piekle tych praw bez konca.

Portret użytkownika inzynier magister

Z różnych opracowań w

Z różnych opracowań w internecie można wyczytać że chcą zrobić super komputer posiadający sztucznąinteligencję i to ma być taki nadzorca ludzkości a do niego mająwszyscy ludzie na ziemi być podłączeni bezprzewodowo, i to chyba się będzie nazywać jakoś, NWO chce zrobić jeden wielki obóz koncentracyjny na ziemi, oni są hitlerowcami tylko oficjalnie jeszcze o tym nic nie mówią ale masoni już długo pracują nad tym żeby wymordować 90% ludzkości ! Cała nadzieje w Maryi i Jezusie bo oni zgniotą głowę tej sztucznej bestii !

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika lemink

Musisz wiedzieć-że człowiek

Musisz wiedzieć-że człowiek jest przeklęty przez Boga. Bóg rzuciłnas na ziemie, wraz z chorobami i ciepieniem. Nikt nie przyjdzie i nie zgniecie głowy Bestii.Jestduże prawdopodobieństwo, żeBestiauwięzi wszystkich w nieskonczonym piekle.

Portret użytkownika lemink

Jezus i Maryja - niby czego

Jezus i Maryja - niby czego mieliby zgnieść głowę Bestii? Czemunie przyjdą teraz? Musisz wiedzieć-że cały ród ludzki jest przeklęty przez Boga. Bóg pozwoli raczej na to co opisałeś. Bóg ma nas za nic. Jesteśmy dziełem niższych bytów.

Strony

Skomentuj