W Chinach powstaje ogromny radioteleskop do poszukiwania obcej cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: Internet

Chiny budują największy na świecie radioteleskop, który pomoże w poszukiwaniu życia poza naszą galaktyką. Władze Chin zamierzają wysiedlić prawie 10 tysięcy osób z miejsca, gdzie on powstaje.

 

 

Radioteleskop FAST o średnicy 500m (Five-hundred-metre Aperture Spherical Radio Telescope) zlokalizowany będzie w południowo-zachodniej prowincji Chin, jego budowa zostanie ukończona we wrześniu 2016. FAST będzie znacznie większy od obecnie największego radioteleskopu w obserwatorium Arecibo w Portoryko, który ma 305m średnicy.

 

Dyrektor Chińskiego Towarzystwa Astronomicznego powiedział, że będzie to teleskop o wysokim poziomie wrażliwości, który pomoże astronomom znaleźć ślady inteligentnego życia poza granicami naszej galaktyki. Miejsce na budowę radioteleskopu zostało celowo wybrane, ponieważ w okolicy nie znajdują się większe miasta, a obszar jest słabo zaludniony. Obszar wysiedlenia obejmuje 5 kilometrową strefę wokół teleskopu, co zapewni ciszę radiową i zminimalizuje możliwe zakłócenia. Budowa FAST zaczęła się w 2011 roku, a jej koszty szacowane są na 1.2 bilionów juanów (260 mln $).

Oprócz poszukiwania fal radiowych, które mogą pochodzić z odległych obcych cywilizacji (jak program SETI), ogromny radioteleskop będzie wykorzystywany do badania obiektów astronomicznych, które emitują sygnały radiowe, takich jak galaktyki, kwazary, pulsary i supernowe. Sygnały radiowe z tych obiektów mogą powiedzieć nam o ich masie i odległości od Ziemi, lecz na ogół są bardzo słabe, więc radioteleskopy muszą być ogromne, aby były skuteczne. Radioteleskopy są również wykorzystywane do wysyłania sygnałów radiowych, które odbijają się od obiektów takich jak asteroidy w naszym Układzie Słonecznym. Sygnały po odbiciu i dodarciu do nas są wykrywane przez urządzenia pomiarowe i następnie wykorzystane do tworzenia obrazów tych obiektów.

 

W Polsce największy radioteleskop znajduje się w Piwnicach niedaleko Torunia. Ma on średnicę 32 metrów i do badań wykorzystuje go Katedra Radioastronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Radioteleskop w Piwnicach (fot. Wikipedia)

 

 

Źródła:

http://www.universetoday.com/127451/china-to-relocate-thousands-for-worlds-largest-radio-telescope/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Radioteleskop

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Preston
Portret użytkownika Preston

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Irytują mnie ludzie, którzy

Irytują mnie ludzie, którzy poprawiają gramatykę. Otóż nie masz racji a raczej rację mamy obaj. "tertium non data" jest prawidłowym określeniem trzeciej możliwości nie ma. Po za tym nie wiem co oznacza słowo "chasełka"
 Moim skromnym zdaniem, jeśli są dwie opinie sprzeczne oznacza, że może byc ich nieskończoność, ale prawdziwa może być tylko jedna. - pozdrawiam...
Acha... Odnośnie dzieł wymienionych "Johna Dee" i "Abramelina Maga" moge powiedzieć z absolutną pewnością, że owi autorzy wiedzą na ten temat dokładnie tyle co ja, czyli nic.... Smile

Portret użytkownika Greg8866

Jakbym byl jakimś forumowym

Jakbym byl jakimś forumowym idotą, to przyczepiłbym się do innych błędów garmatycznych w Twoim poście, ale nie jestem i tego nie zrobię.
Tak a propos naszej "niezgody", to każdy człowiek tworzy swój mikrowszechświat i w jego mniemaniu jest on prawdziwy i jedynie słuszny. Ty masz swoje poglądy, a ja swoje, i możemy się spierać w nieskończoność co jest lepsze: moje, czy Twoje. Ale obiektywnie rzecz biorąc jaki to ma sens ?? Moim zdaniem żaden! Tak więc proponuję dyskusję zakończyć na TYM poziomie!
A poropos ludzi, których wymieniłem, to aby miec choć śladową opinię na ich temat, to tak jak wcześniej pisałem należałoby się zaznajomić z tym co pisali i po zastosowaniu ich wiedzy praktycznej, cokolwiek pisać w temacie jako opinie!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Raczej niemożliwe, byś się

Raczej niemożliwe, byś się doczepił do mojej gramatyki, czy ortografi. Pomijam błędy klawiaturowe, czy polskie litery.
Nie mam nic przeciwko Twoim poglądom, lecz irytuje mnie gramatykofobia, gdy meritum są przekazywane myśli.
To nie forum gramatyczne i mimo, że zarówno moja gramatyka, czy ortografi asą raczej moją silną stroną, z wielką tolerancją podchodzę do innych forumowiczów w tej kwestii, chyba że pitolą a nie piszą. No i jestem bezwględny w stosunku do róznych trolli, cieci na emeryturze dorabiający trollowaniem niewygodnych tematów. Przeczytałem w życiu tyle książek, że więcej się już nie da. Teraz przekazuję to co nabyłem nie z czytanek, lecz własnych przemyśleń na tle publikowanych myśli innych.
- pozdrawiam..
..i wiecej tolerancji dla forumowiczów, zwłaszcza, że nie grzeszysz ortograficzną potęgą...

Portret użytkownika Greg8866

A gdzie ty u mnie widzisz

A gdzie ty u mnie widzisz jakieś błedy, że piszesz: "nie grzeszysz ortograficzną potęgą" ?? Urojenia?
A następna sprawa, co do książek, to mieć wiedzę a stosować ją w praktyce, to dwie rózne sprawy. Pseudoteoretyków w tym kraju jest aż za dużo!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"A propos" jakoś dziwnie

"A propos" jakoś dziwnie wygląda.. Po polsku to raczej ładniej "odnośnie"... by było.
 A po za tym a'propos, jeśli chodzi o poprawność gramatyczną.. Smile
 I to nie jest urojenie...
 Coś mi się wydaje, że w podstawówce Pani ci dała bobu z gramatyki i masz kompleks... Wylecz się z tego, bo to głupio wygląda tak się czepiać.
Ortografia  i gramatyka to rzecz umowna...
 Nie wiem czy wiesz, ale jest pismo kompletnie nie gramatyczne i nie ortograficzne a jak go czytasz to dokładnie wiesz o co chodzi...
 Tak więc jak powiedziałem... Liczy się kreatywna myśl a nie jakieś dłubanki w języku...
- pozdrawiam...

Portret użytkownika zeeck

śmię wątpić w cele tego

śmię wątpić w cele tego projektu, które rzekomo mają poszukiwać życia pozaziemskiego, Chińczycy przodują w technologii laserowej i pewnie to jakieś ogromne działo laserowe, które prawdopodbnie ma spychać asteroidy z kursu kolizyjnego z ziemią lub wręcz przeciwnie ściągać je na kurs kolizyjny w celu wydobycia surowców szlachetnych, takie bum do oceanu, a potem wyławiamy i przetapiamy, nie bez powodu Chiny ostatnim czsem prą w marynarkę morską, chcą sobie zabezpieczyć teren pod wydobycie.

Portret użytkownika n..

Wszelkie bicie piany na

Wszelkie bicie piany na portalach i ogłaszanie światu rozpoczęcia kolejnych badań z zamiarem potwierdzenia sensacyjnych teorii (hojnie sponsorowanych przez rządy i "filantropów") to oczywiste cwaniactwo, wynikające z zachłanności środowisk naukowych oraz strachu, że ludzkość wreszcie szeroko otworzy oczy, i zrozumie, że owi "naukowcy" ze śmietnika ewolucji, antropologii i astronomii, to nazbyt często przebiegli kłamcy (udowodnione są niebywałe szwindle i fantazje) przejadający potężne pieniądze, i nie dający ludzkości nic w zamian! Ich wieloletnie wysiłki czynione są zawsze z jednym zamiarem: udowodnienia światu, że Bóg nie istnieje! A jednak, każdy kolejny rzetelny dowód na Ziemi wskazywał, że życie wokół jest dziełem niezwykle inteligentnego Stwórcy oraz, że wszystko, od początku zostało "stworzone według swego rodzaju"!
Więc niestety, dla tych ewolucyjnych kłamców, okazało się, że "badana" salamandra nie zmieniła się od czasów dinozaurów! W równie wielką konsternację wprawiły ich ptasie pióra, oczy pszczół i ważek, oraz pajęcze sieci, itp., które od początków stworzenia pozostały takie same, wykluczając kategorycznie "ewolucyjny rozwój"! Skoro zatem, ta słynna "teoria ewolucji", wymalowana jedynie ołówkiem i pędzlem, okazała się wielkim kłamstwem i wytworem fantazji, i nie ma już żadnych szans znalezienia na Ziemi rzetelnych i prawdziwych dowodów jej istnienia, to oczywiste jest, że już najwyższy czas, by przenieś te wszystkie niewiarygodne fałszerstwa daleko w kosmos...

Portret użytkownika 6 zmysł

Tak myślałem. W bajki nie

Tak myślałem. W bajki nie wierze, po co chińczycy mieliby szukać innych cywilizacji? To nie jest radar itp, to mianowicie jest "generator pola magnetycznego" Ziemi. Budują tarczę magnetyczną przed plasmą słoneczną, która prawdobodonie 3 czerwca 2016 będzię bardzo duża. Do tego stosowane są pewnie specjalne opryski do atmosfery, mniej lub więcej szkodliwe dla człowieka tzw. chemistral. Stąd te tajne spotkania typu NWO. A teraz  wpowadzanie chaosu z udziałem najważniejszych państw.  Dziwna sprawa bo 3 czerwca jest dziwny układ planet, a też m.in. koniec kalendarza majów - po poprawce.   Pozdrawiam

Portret użytkownika keri

A może by tak sponsor dał

A może by tak sponsor dał kilka dolców na zrobienie zdjęcia Ziemi z kosmosu?
NASA jeszcze nie zrobiła i nie ma szans, aby coś się w tej kwestii zmieniło. Coś musi strasznie ukrywać.
W książce "Ciemna strona Apollo" (wyd niemieckie) na str. 140 jest napisane, że lądownik, którym rzekomo astronauci wylądowali na Księżycu a potem nim wystartowali z Księżyca, nie miał otworu na spaliny. Silnik odrzutowy potrzebny do osiągnięcia prędkości kosmicznej jak widać nie potrzebował niczego spalać.
W warunkach prawie próżniowych na Księżycu, skafandry astronautów powinny były wygladać jak napompowane, ponieważ ciśnienia się wyrównują.
To jest totalna kompromitacja NASA, a argumenty na sfałszowane podróże Apollo są nie do podważenia.
NASA nie przyzna się, że cały kosmos przedstawiany gawiedzi to jeno grafika i animacje.
Zrobienie zdjęć Ziemi jest priorytetowe, gdyż jeśli nie jest możliwe do zrobienia, to znaczy, że Wszechświat może wyglądać zupełnie inaczej i forsa wydana na poszukiwania w rozmaitych programach kosmicznych jest z góry zmarnowana.

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

Kochani. My nigdy nie

Kochani. My nigdy nie znajdziemy obcej cywilizacji. Na przełomie dziejów istnienia planety Ziemia obce cywilizacje wielokrotnie nas odwiedzały, odwiedzają i będą odwiedzać ale tak, abyśmy nie znali ani źródła ani przyczyny tych odwiedzin. Pomyślcie. Gdybyście byli rozwiniętą, obcą cywilizacją i spotkalibyście takich głupich ludzi, którzy niszczą swoją piękną planetę w imię bożka pieniądza, okrutnie się między sobą wyżynają, ciągle rywalizują tworząc coraz okrutniejsze narzędzia do destrukcji siebie samych, to czy byście chcieli nawiązać z nimi kontakt??? Bo ja nie...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Żadnych obcych cywilizacji 

Żadnych obcych cywilizacji  nie znajdą w kosmosie, gdyz owe "obce" cywilizacje są na Ziemi na długo przed tym jak powstał człowiek. Zamieszkują wnętrze Ziemi i hodują nas jak mrówki mszyce dla naszej boskiej energii - duszy -pierwiastka Boga. Czy rolnik nawiązuje inny kontakt z krową, którą hoduje? Tylko ją doi i oszczędnie karmi...

Strony

Skomentuj