Turcja wysyła terrorystów do Syrii, zawieszenie broni stoi pod znakiem zapytania

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Beshr Abdulhadi/CC BY 2.0

Zawieszenie broni w Syrii jest farsą. Sytuacja jest obecnie taka, że syryjskiej i rosyjskiej armii oraz tzw. opozycji nie wolno prowadzić działań zbrojnych, ale porozumienie nie dotyczy terrorystów którzy wykorzystują ten czas aby odzyskać stracone terytoria. Co więcej, Turcja dostarcza do Syrii bojowników i jawnie wspiera ich w walce przeciwko syryjskim Kurdom.

 

Minął dopiero drugi dzień, ale już widać że pokój w Syrii nie jest możliwy. Wszystkie strony oskarżają się o naruszanie porozumienia. Jakby tego było mało, turecką granicę przekraczają tajemnicze siły, które atakują Kurdów przy wsparciu ciężkiej artylerii. Rosja zwróciła na to uwagę i zaczęła domagać się wyjaśnień. Stany Zjednoczone oczywiście milczą i absolutnie nikt nie potępia działań Turcji.

 

Arabia Saudyjska twierdzi, że Syria i Rosja ignorują porozumienie i jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni to trzeba będzie zastosować "plan B". Szczegóły tego planu nie są do końca znane. Prawdopodobnie jednak chodzi o interwencję zbrojną arabskiej koalicji i odsunięcie Baszara al-Assada siłą. USA obecnie tylko przyglądają się sytuacji.

 

Obserwując wydarzenia w Syrii od soboty, czyli odkąd strony zgodziły się wstrzymać działania zbrojne można dojść do wniosku, że rebelianci w pewnym momencie stali się terrorystami i zaatakowali armię rządową, a gdy ta odpowiedziała ogniem, terroryści znów stali się rebeliantami. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja która powoduje, że znów jesteśmy coraz bliżej wybuchu wielkiej wojny. Nikt zresztą nie wierzył, że Stany Zjednoczone, Rosja, Turcja i Arabia Saudyjska dojdą do porozumienia, dlatego obecne zawieszenie broni należy traktować jako przykrywkę dla czegoś o wiele większego.

 

 

Źródła:

http://sana.sy/en/?p=70807

http://armedia.am/eng/news/30600/saudi-arabia-threatens-with-plan-b-if-truce-in-syria-is-not-kept.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Może rozejm TEN OBECNY W

Może rozejm TEN OBECNY W SYRII, nie jest idealnie przestrzegany, ale to i tak już duży krok, do normalizacji tego KRAJU i wszystkie strony SĄ ZADOWOLONE z jego wdrożenia, o czym wszystkie media meistrimowe informują dziś, na CAŁYM ŚWIECIE w tym i u Nas. Rzadko kto z WAS tu pisze o tym, co jest najważniejsze moim zdaniem, a mianowicie, to to, że wreszcie LUDZIE, którzy byli okupowani i pozbawieni środków niezbędnych do ŻYCIA, mają szansę, na pomocy HUMANITARNEJ OTRZYMANIE, co już ma miejsce w wielu rejonach, do tej pory odciętych, od świata, a to coś najważniejszego, mimo, że i brodate dzikusy, na tym korzystają, to jednak i CYWILE, mogą oddech ŻYCIA ZŁAPAĆ SAMI.p.s Tak na marginesie, to 96 różnych stron konfliktu PRZYŁĄCZYŁO SIĘ DO TEGO ROZEJMU, o czym mało kto z WAS jest se w stanie uświadomić. 

Portret użytkownika dąb

szkoda że autor nie traktuje

szkoda że autor nie traktuje wszystkiego równą miarą , bo jak wyglądała i wygląda sytuacja na Ukrainie gdy Ukraińcy przestrzegali rozejmu a ruscy wysyłali terrorystów do Donbasu by ci prowadzili walki i to czołgami przecież zakupionymi w sklepach no bo Rosja przecież nie dostarczała broni. Jak Ruscy tak działają pierwsi to niech nie mają pretensji że inni to samo robią.   Kto mieczem wojuje od miecza ginie. 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika pilipp

miliony ofiar widziało ten

miliony ofiar widziało ten znak jako ostatnią rzecz tuż przed śmiercią, więc nie mów, że nie ma nic wspólnego z nazizmem. widze ze wy moderatorzy tej strony sami lubicie kreowac swoją rzeczywistość mając ją za fakty.... na potrzeby czego wlasnie? portalu i wyswietlen? 

Portret użytkownika Akamai

Chcesz poznać fakty ? To

Chcesz poznać fakty ? To popatrz: 

To odznaka IV Pułku Strzelców Podhalańskich. W 17 dni walki z Niemcami życie straciło 560 żołnierzy tego pułku. Przeżyło tylko 20-stu. Ksiądz Geshopf, kapelan ich najczęstszego przeciwnika - niemieckiej 45 DP, tak ich opisał :
"Piekielnie odporni są ci Polacy, żołnierze za grosz nie cenią sobie własnego życia. Walczą do upadłego. Pod Gdowem, gdzie nasze oddziały otoczyły grupę Polaków, na wezwanie do poddania się, odpowiedzieli ogniem. Strzelali do momentu zmiażdżenia przez nasze czołgi. Nawet ranni rzucali się z granatami pod gąsienice, aby powstrzymać nasz napór. Byliśmy zdumieni ich postawą."  
Czy uważasz, że powinnismy się wstydzić tego symbolu tyko dlatego, że używał go jakiś świr ?  
 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj