Parlament Europejski poparł nałożenie embarga na dostawy broni do Arabii Saudyjskiej za zbrodnie w Jemenie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Po wielu miesiącach kontrowersyjnych działań zbrojnych w Jemenie, w wyniku których zginęło tysiące cywilów, podjęto pierwsze działanie przeciwko Arabii Saudyjskiej. Parlament Europejski zagłosował za nałożeniem embarga na zbrodniczy reżim, który dosłownie na każdym kroku łamie podstawowe prawa człowieka.

 

Już od dłuższego czasu sporo mówi się o wyjątkowo agresywnej wojnie w Jemenie, prowadzonej między innymi przez państwo Saudów. Organizacje zajmujące się ochroną praw człowieka udokumentowały między innymi stosowanie bomb kasetowych i umyślne bombardowania ludności cywilnej. Co więcej, podczas nalotów w Jemenie użyto nawet bomby neutronowej, na co wskazuje fizyk jądrowy i były inspektor Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Jeff Smith. Jego zdaniem bomba została zrzucona przez izraelski myśliwiec F-16, co zgadzałoby się ze wcześniejszymi doniesieniami, według których Izrael postanowił przyłączyć się do wojny przeciwko proirańskiej rebelii.

Sojusznicy Arabii Saudyjskiej ignorują każde tego typu doniesienia i jak dotąd żaden z nich nie potępił jej agresji, ani nie zagroził sankcjami. Wręcz przeciwnie - pod koniec zeszłego roku Saudowie podpisali ogromny kontrakt zbrojeniowy wart prawie 70 miliardów dolarów. W ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii tematem głównym było zaangażowanie brytyjskich ekspertów wojennych w wybieraniu celów nadających się do bombardowań oraz fakt, że Arabia Saudyjska popełnia zbrodnie przy wykorzystaniu broni, którą nabyto między innymi od Brytyjczyków. Jednocześnie Wielka Brytania nakłaniała ONZ aby nie potępiała saudyjskiego i bahrajńskiego reżimu za naruszenia praw człowieka.

 

Głosowanie w Parlamencie Europejskim, choć miało charakter jedynie symboliczny, bardzo rozzłościło Saudów. Rezolucja wzywająca wszystkie kraje europejskie do nałożenia embarga na broń na ten kraj została przyjęta stosunkiem głosów 359 do 212. Nie pomogło nawet to, że saudyjscy dyplomaci próbowali przekonać jak największą liczbę osób aby głosowały na ich korzyść.

 

Na naszym kontynencie władze Wielkiej Brytanii wciąż pozostają największym sojusznikiem Arabii Saudyjskiej i nie mają obecnie zamiaru rezygnować z handlu, ani żadnej innej współpracy. Przyjęta przez Parlament Europejski rezolucja to bardzo zły znak dla Saudów. Choć wyrazili pewne zadowolenie ze wznowionych negocjacji w Syrii, to nie mają zamiaru rezygnować z Jemenu i zrobią wszystko aby wygrać tę wojnę pośrednią z Iranem.

 

Czytaj więcej:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/arabia-saudyjska-zbombardowala-przyjecie-weselne-w-jemenie-zginelo-ponad-130-osob

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/brytyjscy-eksperci-wojenni-udzielaja-pomocy-arabii-saudyjskiej-w-walce-rebeliantami-w-jeme

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/tajny-raport-onz-wskazuje-ze-arabia-saudyjska-regularnie-atakuje-mieszkancow-jemenu-obiekt

 

 

Źródła:

http://www.globalresearch.ca/possible-tactical-nuclear-strike-neutron-bomb-in-yemen/5452876

http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/saudi-arabia-arms-export-embargo-european-parliament-eu-wide-arms-export-embargo-uk-a6895226.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika n..

Bardzo mi przykro, z powodu

Bardzo mi przykro, z powodu tych cierpień, okropnej śmierci i kalectwa tych niewinnych ludzi, zwłaszcza maleńkich dzieci... Czuję nienawiść do tych wszystkich podłych bandytów, którzy z zimną krwią mordują! Zastanawiam się też, jak to wogóle możliwe, że ktoś modli się do Boga (np. pod znaną "ścianą") a potem bez sumienia i współczucia, zrzuca na biednych cywilów bomby? Jak długo jeszcze różni mordercy, będą tak bezkarnie pluć "Bogu miłości" w twarz? Czuję się paskudnie z powodu ludzkiej bezsilności...Te niewinne ofiary tego nie przeczytają, ale Jezus Chrystus tak zapewnił całą ludzkość:
„Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy umarli usłyszą głos Syna Bożego, a ci, którzy usłuchają, będą żyli. Bo jak Ojciec ma życie sam w sobie, tak też dał Synowi, aby miał życie sam w sobie. I dał mu władzę sądzenia, gdyż jest on Synem Człowieczym. Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą jego głos i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia; ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu"! (Jana 5:25-29)
„[Bóg] otrze z ich oczu wszelką łzę i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło” (Objawienie 21:4).
„Prostolinijni (...) będą przebywać na ziemi i nienaganni będą na niej pozostawieni. Niegodziwi zaś zostaną z ziemi wytraceni, a postępujący zdradziecko zostaną z niej wyrwani” (Przysłów 2:21, 22).
Chociaż wielu ludziom nadal trudno uwierzyć w te zapowiedzi, to jednak Biblia uczy nas, że po wielkim ucisku nastąpi "armagedon" i ostatecznie Wielki zwycięzca w tej wojnie, Syn Boży zostanie Najwspanialszym Królem nad całą Ziemią! W uszach sceptyków nadal brzmi to jak czysta fantazja, ale chyba już wszyscy widzą, że na Ziemi pod każdym względem jest coraz gorzej, i niestety, ale ludzie żyjący już coraz częściej zazdroszczą umarłym. Mam nadzeję, że faktycznie wszyscy niegodziwcy zostaną wkrótce wytraceni przez Boga i zakończy się już to całe zło!
A gdyby ktoś powiedział: jesteś "be-be", to wyjaśniam, że sam Bóg nakazał, by mieć w "nienawiści" zło, a miłować dobro! A moja chrześcijańska miłość polega na tym, że tę straszliwą pomstę i wykonanie sprawiedliwego wyroku "pozostawiam" wyłącznie Bogu!

Portret użytkownika achiles

Jak powiada stare, madre

Jak powiada stare, madre powiedzenie : LEPIEJ PÓŹNO, NIŻ WCALE, już dwno, ktoś powinien wysłać wyraźny sygnał, tym arabskim rzeźnikom, że nie tędy jest droga, którą oni kroczą sobie, bo się im wydaje, że skoro mają KASĘ Z ROPY, to już moga wszystko sobie. Tylko jeszcze kiedy ŚWIAT się opamięta i odbierze tym dzikusom, przewodnictwo w przewodzeniu komisji, do PRAW CZŁOWIEKA, PRZY ONZecie ? Bo to już jest parodia z LUDZKOŚCI CAŁKOWITA, by rzeźnicy lubujący się w GŁÓW ŚCINANIU U SIEBIE I U SĄSIADÓW, ORAZ BOMBARDOWANIU BEZBRONNYCH CYWILI I SZPITALI, przewodniczyli temu w imieniu LUDZKOŚCI OBECNEJ CAŁEJ. 
p.s I jeszcze mam nadzieję, że ten " szejk rzeźnik " z Bahrajnu nigdy, nie uzyska przywództwa w PIŁKARSKIM ŚWIECIE, chociaż, tak pompują za kasę, jego kandydaturę. ON MA KREW NA RĘKACH POPRZEZ PACYFIKACJĘ PROTESTÓW, W TYM KRAJU, A DZIŚ SIĘ UBIEGA, o przewodnictwo w PIŁKARSKIM ŚWIECIE, O ZGROZO !!!

Portret użytkownika dąb

A ja twierdzę, że rezolucja

A ja twierdzę, że rezolucja to wpływy Moskwy na Parlament Europejski . Trzeba sprawdzić jakie udziały mają np. niemieckie koncerny w rosyjskim gazie i ropie . To bardziej wygląda na próbę wyłączenia z handlu ropą Arabii saudyjskiej na korzyść Moskwy i Iranu ponieważ po wyłączeniu największego producenta ceny ropy idą w górę . I kto na tym korzysta?  Chyba nie trzeba tu nikogo przekonywać. Wszyscy są siebie warci , jedni i drudzy prześcigają się w okrucieństwie, a to tylko po to by ktoś zarobił kasę .  Najpierw embargo na broń (sprzedadzą drugiej stronie) , a że Arabia się nie wycofa bo się obrazi , to wprowadzą inne embargo np. właśnie na ropę.  Zarobi Moskwa ale i Niemcy bo już pośredniczą w przesyle rosyjskiego gazu do europy ( po to też Nord Stream II). A w tym wszyskim to Niemcy doją Moskwę bo mają umowę na najtańszą cenę, a sprzedają z dużym narzutem , który należy się  Rosji. Tak Niemcy ru......ją wszystkich  a Moskwa przez swoją głupotę traci. 

Portret użytkownika spons

Większość wojen jakie sie

Większość wojen jakie sie ostatnio prowadziło lub prowadzi sa pomiędzy słabiakami a mocarstwami lub krajami aspirującymi. Dlatego tak sobie moga latać tymi samolocikami i bombardować co tam im się spodoba. Niech Izrael lub Arabia poleci nad Rosję lub Chiny, chciałbym to zobaczyć.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika kuba9131

Nareście UE zmądrzała.

Nareście UE zmądrzała. Saudowie to muslimy a z muslimami się nie powinno dogadywać Jeszcze USA to musi zrozumieć. Wszystkie kraje chrześcijańskie nie powinny mieć żadnego kontaktu z muslimami

Strony

Skomentuj