Węgrzy zadecydują w referendum czy zgadzają się na przymusowe rozlokowanie u nich zaproszonych przez Niemców islamistów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rządzący twardą ręką Węgrami Victor Orban postawił na swoim i do skutku dojdzie referendum, w którym naród węgierski dostanie okazję wypowiedzenia się co sądzi o niemieckim pomyślę obdzielania nadmiarowych "uchodźców" wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskich. Węgrzy tak jak Czesi i Słowacy, sprzeciwiają się takiemu dyktatowi. Teraz Orban ma jeszcze nadzieje zdobycia legitymizacji społecznej dla takiej polityki.

 

Victor Orban rozpisał referendum wczoraj i argumentował je tak, że obligatoryjne kwoty imigrantów narzucane przez UE mogą wpłynąć na etniczny, kulturalny i religijny charakter Węgier oraz całej Europy. Pytanie na jakie będą odpowiadać Węgrzy brzmi następująco:

"Czy chcesz pozwolić Unii Europejskiej na relokację niewęgierskich obywateli do Węgier bez pytania o pozwolenie od węgierskiego parlamentu?"

Chyba nie trzeba być specjalnie przewidującym, aby uznać, że ludzie, którzy widzieli dantejskie sceny z udziałem pseudo-uchodźców na budapesztańskim dworcu Keleti, raczej opowiedzą się przeciwko unijnym pomysłom ponownego eksportu tego problemu.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej nie ukrywają zaskoczenia i twierdzą, że nie jest zrozumiałe jak takie referendum mogłoby wpłynąć na procesy decyzyjne, bo wydawało się,że kraje członkowskie są związane przede wszystkim zapisami traktatów akcesyjnych. KE poprosiła w tym zakresie o wyjaśnienia władz w Budapeszcie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

Wiadomość dnia: Niemcy

Wiadomość dnia: Niemcy zgubili 130000 migrantów!!! Haha, coraz lepiej! Jak można zgubić ludność w ilości średniego miasta??? Czyli wniosek jest jaki? Oni nie chcą tylko do Niemiec! Oni chcą rozsiać się po całej Europie, żeby w odpowiednim momencie przeprowadzić zmasowany atak!!! W Polsce też już są. A będzie ich coraz więcej, aż w końcu będzie ich tu wchodzić 5000 dziennie. I żadne płoty ich nie powstrzymają, żadne zmiany prawa. A wiecie dlaczego? Dlatego, że oni nasze prawo mają w dupie. Oni tu idą z misją, w imię swego boga i każdy, kto umrze w tej drodze ma obiecany raj. Wiara w państwach Europy jest słaba (no oprócz wiary w pieniądz), a ich wiara jest silna, fanatycznie silna. Oni nie boją się śmierci. Śmierć dla nich to zbawienie, wstęp do raju. Dla Europejczyków śmierć to koniec, boją się śmierci panicznie. I to daje im potworną przewagę. Jest koniec lutego i nic nie zostało przez ostatnie 5 miesięcy zrobione, UE przespała wszystko. Moim zdaniem już jest za późno na cokolwiek - na mury, płoty. Na naszych oczach dzieją się dni ostatnie... A pokój na BW? Kto w to jeszcze wierzy?

Portret użytkownika achiles

KIEDY WY WRESZCIE

KIEDY WY WRESZCIE ZROZUMIECIE, ŻE OD 26 LAT RZĄDZI NAMI TASAMA EKIPA, SPOD ZNAKU SOLIDARNOŚCIOWEGO, KTÓRY TO OBÓZ JEST TYM SAMYM, CO OBECNA EKIPA, NA UPADLINIE, CZYLI OKUPANTEM, NAS POLAKÓW, TYLKO ŻE, NIE PRZEZ SOWIETÓW, JAK POPRZEDNIO, A OBECNIE, PRZEZ JANKESÓW I NARÓD WYBRANY, NO KIEDY TO WRESZCIE ZROZUMIECIE???? Na potwierdzenie mych słów nadmienię dzisiejszy dzień jedynie, czyli w kampanii wyborczej poprzedniej PIS krytykował PO, za to, że robią sobie wyjazdy objazdowe, propagandowe, a dziś, co widzimy na ekranach TV ??? Ano widzimy ten sam " myk " propagandowy, czyli obecna Pani Premier śmiga sobie po Naszym Kraju i powtarza te same slogany, czyli: Polska ma się obecnie lepiej, w Polsce jeszcze lepiej być może, za ich rządów i ogólnie, będzie super, więc nasuwa się jedno, ale jakże zasadnicze pytanie: JAK BYĆ MOŻE SKORO, BYĆ JUŻ MIAŁO??!  To są bajki nam Polakom opowiadane i już znacznie wcześniej tu WAM, o tym sygnalizowałem, bo co w tym ma być dobrego, skoro, program 500+ ma być na co któreś dziecie, a nie na wszystkie, jak było zapowiadane, a co ma być dobrego, dla małych " Polskich ciułaczy " handlowych, skoro i oni mają zostać objęci podatkiem, od SUPERMARKETÓW ? Co ma być dobrego z tego, że będziemy z Rosjanami nadal wojowali i ekonomicznie i symbolicznie, ale też i być może militarnie w imię osobistych porachunków, do wyrównania względem oceny obecnej władzy. A na koniec tylko dodam, że po obejżeniu wczorajszego filmu na TVP o obradach MAGDELANKOWYCH I OKRĄGŁOSTOŁOWYCH, jedyne co mi utkwiło w świadomości, to MENORA stojąca, na stole, podczas tych obrad, a za stołem zasiadali i MILER I KWAŚNIEWSKI I CIOSEK I KISZCZAK, ale i OPOZYCJONIŚCI NIBY, TACY JAK: KUROŃ, MICHNIK, L. KACZYŃSKI, MAZOWIECKI, WAŁĘSA WEL BOLEK, GIEREMEK i wielu wielu innych wywodzących się spod GWIAZDY DAWIDA. Niby co to ma znaczyć sobie możecie zadać pytanie, a ja na to odpowiem, że tyle, iż, nie ważne, które rządzi Naszym Krajem ugrupowanie, skoro i tak wszystkie, od 25 LAT SĄ JEDYNIE ZDRAJCAMI POLSKI I NAS POLAKÓW. Jest też w tym JEDEN pozytyw, a jest nim to, że NIE MA JAKDOTĄD W NASZEJ OJCZYŹNIE TAKIEGO SCENARIUSZA, JAKI MIAŁ MIEJSCE, NA UPADLINIE OBECNEJ, A POPRZEDNIEJ UKRAINIE, LECZ I TO, NIE JEST CZYMŚ SZCZEGÓLNYM, BO TO CO DOTĄD, NIE MIAŁO MIEJSCA, NIE OZNACZA, ŻE NIE MOŻE WYBUCHNĄĆ ZARAZ, ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ, JAK TO TAM BYŁO, czego oczywiście, nie życzę NIKOMU, ANI SOBIE . 

Portret użytkownika Brzoza

Nie na temat,ale moze ktos o

Nie na temat,ale moze ktos o tym napisze.dzis byla konferencja z panem maciejka i bylo wspomnienie o wycieku danych nr telefonow zolnierzy pol. Do niemiec /sprawa chyba z wrzesnia/.
Podobno zwolniono osobe odp za ochrone tych danych.rozmawiano o sprawach krypto chwile.nie jestem znawca ale sprawa jest ciekawa moze ktos napisze szerzej o tym,bo malo jest materialow do poczytania co sie dzieje na naszym podworku.aaa i macjiejka powiedzial, ze chce postawic na mlodych w wojsku i dac im szanse na wyzsze stanowiska....zastanawia mnie czy naprawde chce dac szanse mlodym czy to prowokacja.bo w naszym kraju jak narazie mlodym niewielu chce ktokolwiek dawac szanse i prace....a moze sie myle

Portret użytkownika S.N.69

Problem z młodymi jest

Problem z młodymi jest taki,że jeśli nawet chce im się przyjść do pracy, toczęsto są zdziwieni że to nie wystarczy i trzeba jeszcze coś zrobić tak żeby dało się komuś to sprzedać. Bardzo dumni i jak im się wydaje wartościowi niestety mało zaangażowani i nie rozumiejący najprostrzych podstaw ekonomi. Takie jest moje zdanie wynikające z własnych wieloletnich doświadczeń.

Portret użytkownika wsciekła

w dzisiejszych czasach

w dzisiejszych czasach tel? 
oferty o zatrudnienie dostaje sie mailem chłopcy.i z tego co sie orientuje w gospodarce zasobów ludzkich to niewielu godzien by dostać taka nominacje .
osobiscie powiem ze moim przyjacielem jest saperka i białe prześcieradło jak już ...
 

Strony

Skomentuj