Francja prowadzi tajne działania zbrojne w Libii

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons/Bobdenard57/CC BY-SA 3.0

Zniszczona przez wieloletni konflikt zbrojny Libia znów stała się teatrem działań wojennych. Jak donosi Le Monde, Francja we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią prowadzi "tajną wojnę" z terrorystycznym ugrupowaniem Państwo Islamskie.

 

Prezydent Francji Francois Hollande wyraził zgodę na nieoficjalną misję wojskową, w której biorą udział siły specjalne oraz agencja wywiadu wojskowego i strategicznego DGSE. Działania obejmują sporadyczne ataki na liderów ISIS oraz zapobieganie rozrostowi tej organizacji. Wcześniej władze Francji potwierdziły że wykonywały loty zwiadowcze nad Libią i zbudowały bazę wojskową w północnym Nigrze.

 

Według wersji oficjalnej, wojna prowadzona jest przeciwko Państwu Islamskiemu. Informacja na temat aktywności w Libii mogła pozostawać tajna ze względu na wielu wyznawców ISIS żyjących na terenie Francji, którzy przybyli tam wraz z uchodźcami. Ministerstwo Obrony Francji nie wydało żadnego komentarza, ale wszczęto już dochodzenie w sprawie naruszenia tajemnicy obrony narodowej.

 

Przypomnijmy, że w 2011 roku podczas kampanii wojennej NATO, Francja odegrała kluczową rolę i siłą obaliła rząd Muammara Kaddafiego, którego media oczerniają do dziś. Po kilku latach destabilizacji, Francja znów rozpoczęła działania zbrojne w tym kraju. W Libii funkcjonują obecnie dwa rządy które wzajemnie się zwalczają. Oficjalne zapewnienia, według których Francja prowadzi tam wojnę z Państwem Islamskim, powinniśmy jednak włożyć między bajki, gdyż podobna sytuacja ma miejsce w Syrii a jak dobrze wiemy, wojna toczy się tam wyłącznie o interesy. Powinniśmy raczej wziąć pod uwagę, że podczas agresji NATO na Libię, rodzina Kaddafiego nie została do końca zneutralizowana a Aisha al-Kaddafi, córka zamordowanego przywódcy, zapowiedziała walkę z radykalnym islamem i wojskami NATO.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/us-libya-security-france-idUSKCN0VX1C3

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Wystąpienie ze ZSRE (Związku

Wystąpienie ze ZSRE (Związku Socjalistycznych Republik Europejskich) to jest najlepsza dla nas koncepcja. Eurolewcy nie będą nam siłą narzucać multi kulti & islamistów i wtrącać się w naszą politykę wewnętrzną. Wkrótce i tak sami poproszą o azyl w Polsce, gdy muslimy stworzą u nich kalifat z prawem szariatu.

„O możliwości, ba! – wręcz nieuchronnej konieczności przejścia światowych konfliktów w fazę decydujących rozstrzygnięć o charakterze militarnym, mówią dziś coraz liczniejsi obserwatorzy i coraz poważniejsi gracze na globalnej scenie” – napisał na łamach „Polski Niepodległej” Grzegorz Braun. Jak podkreśla, Polacy nie mogą dopuścić do tego, by polskie wojsko zostało zaangażowane dla realizacji interesów innych państw. „Należy uczynić wszystko, aby Polska nie stała się w najbliższych miesiącach i latach jedną ze stron walczących w rozpalanym właśnie konflikcie. W każdym razie – aby nie szła na III wojnę światową w pierwszym szeregu” – czytamy. Jak podkreślił Grzegorz Braun, nowy, poważny konflikt nie jest kwestią futurologii, coraz wyraźniej mówią o nim dyplomaci i politycy. W sposób szczególny należy unikać wplątania w konflikt z Białorusią. „Równie stanowczo należy się przeciwstawiać wszelkim planom wprowadzania do Polski wojsk innych państw. Co innego bowiem ze wszech miar pożądane wzmacnianie potencjału i poziomu wyszkolenia Wojska Polskiego – choćby za amerykańskie pieniądze, a co innego tworzenie w Polsce eksterytorialnych stref – zwanych dla niepoznaki np. „bazami sprzętowymi” – gdzie nie będzie już w praktyce sięgać polska jurysdykcja. W obliczu wielce prawdopodobnej destabilizacji wewnętrznej, takie bazy łatwo okazać się mogą ośrodkami krystalizacji obcej suwerenności na naszym terytorium” – apelował reżyser, publicysta i były kandydat na prezydenta. Faktyczną sytuację geopolityczną Polski ukazała polityka „resetów resetów”, zainteresowanie zachodnich aliantów naszym regionem i wzmacnianiem wschodniej flanki NATO nie należy przyjmować bezkrytycznie – podkreślił Braun. Tym bardziej, kiedy Rosja i Stany dochodzą do porozumienia w sprawie Syrii, gdzie państwa te toczyły konflikt.
 http://www.pch24.pl/grzegorz-braun-apeluje--nie-dajmy-sie-wpuscic-w-cudza-wojne,41442,i.html#ixzz41BD2NJuM
Dlaczego Pana Grzegorza Brauna nie pokazują w TVP i TV Republika ? Niby mamy wolną Polskę a tutaj mamy cenzurę !USA zabroniły Polsce "prowadzenia jakiejkolwiek polityki wschodniej", a po wizycie Polaków w Moskwie bardzo się denerwowali, a nawet przysłali Nuland z wytycznymi dla rządu. Prezydent Francji Francois Hollande stwierdził w radiu France Inter, że Bruksela powinna ostro traktować państwa unijne, w których do władzy doszły ugrupowania prawicowe. Na przykład – Polskę. http://www.pch24.pl/hollande-chce--by-ue-ostrzej-potraktowala-polske--mowil-o-zawieszeniu-czlonkostwa,41430,i.html#ixzz41BE1tJDA

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika 777

Chyba seryjny samobójca

Chyba seryjny samobójca zamorduje panią Kiszczak, bo publicznie już został wydany nakaz !!!  Wygląda że będzie zemsta ! "W czwartkowym „Poranku” Radia TOK FM z troską nad sytuacją w Polsce pochylało się arcysalonowe towarzystwo pod światłym kierownictwem redaktor Janiny Paradowskiej. W olbrzymią konsternację wprawiły rozmówców słowa Jana Ordyńskiego dotyczące Kiszczaka i jego ewentualnej reakcji na ujawnienie przez żonę prywatnego archiwum szefa bezpieki. W pewnym momencie wyraźnie poirytowana redaktor Janina Paradowska kpiąco pytała: „czy będziemy już wkrótce stawiać Kiszczakowi pomniki za to, że obalił komunę?”. To retoryczne pytanie puszczone w eter spotkało się z zaskakującą reakcją Jana Ordyńskiego, który powiedział: „Nie wiem co Kiszczak na zachowania swojej żony. Nie wiem, czy nie wyjąłby pistoletu i ją zastrzelił gdyby się dowiedział”.

Portret użytkownika OgnistyOko

Powiem wam tak.  Odkad

Powiem wam tak. 
Odkad mocarstwo z  NATO zrozumiala ze Rosja juz nie  odpuszcza Syria i że Rosja ma wiele  lepsza technologie wojskowa niz NATO wiec mocarstwa z NATO polecialy do Libii i inne kraje upadłych panstw testowac nowe broni a takze ucza sie  szkolici robia  koordynacje wojskowa miedzy róznymi wojska NATOwskie. No i przy okazji wyszkola wiekszosc zolniezry-zóltobiobow uzywania nowych broni i nowych pilotow, i innych specjalistow maszyny wojskowych. Gdy armia NATOwska sie naucza odpowiednia ilosc zolnierzy to wtedy NATO zaatakuje na Rosje  ze wszystkich stron .

Portret użytkownika achiles

I pomyśleć, że niegdyś LIBIA

I pomyśleć, że niegdyś LIBIA była tak pięknym KRAJEM, a LUDZIE tam żyjący mieli, jak w RAJU, jeśli tylko pracowali i nie podskakiwali ówczesnej władzy. A DZIŚ TAM TYLKO SYF, KIŁA I MOGIŁA, KTÓRE ZAWITAŁY TAM ZE ŚMIERDZĄCĄ DEMOKRACJĄ, PRZYNIESIONĄ BOMBARDOWANIAMI !!!

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

No tak, teraz trzeba stworzyć

No tak, teraz trzeba stworzyć doskonałą infrastrukturę dla ISIS na innym terenie, bo Syria została opanowana przez Assada i Rosję. Więc: chłopaki!!! Bierzemy zabawki i przenosimy się do Libii, tu miejscówka spalona! Hipokryci pier.oleni!!!

Skomentuj