Lech Wałęsa to agent Bolek, w domu generała Kiszczaka znaleziono jego kompletną teczkę pracy dla SB

Kategorie: 

Źródło: Internet

Generał Czesław Kiszczak zza grobu wywołał polityczne trzęsienie ziemi w Polsce. Na jego polecenie, wdowa po generale udała się do Instytutu Pamięci Narodowej, próbując sprzedać archiwum swojego męża. Skutkiem tego prokurator IPN zarządził przeszukanie w willi Kiszczaka, a jednym ze znalezionych dokumentów okazała się oryginalna teczka dokumentująca współpracę noblisty i byłego prezydenta, Lecha Wałęsy, z polską komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa.

 

To co jest oczywiste dla każdego kto swoją wiedzę o świecie czerpie nie tylko z Gazety Wyborczej i TVN, czyli fakt agenturalnego epizodu Wałęsy, jest odkrywany przez społeczeństwo. Aż trudno w to uwierzyć, ale jest wciąż wielu Polaków, którzy nigdy nie słyszeli o postaci agenta Bolka i nie wiążą go z legendarnym przywódcą Solidarności i późniejszym Prezydentem. To właśnie skutki zaniechania lustracji i budowania fałszywych życiorysów dla rzekomych autorytetów, takich jak Wałęsa czy Geremek.
 

Jedyna prawdziwa próba lustracji została podjęta w czerwcu 1992 roku. To właśnie wtedy dość nieoczekiwanie przeszła uchwała Sejmu autorstwa posła Janusza Korwin-Mikkego, wzywająca do opublikowania listy agentów. Potem będzie znana jako Lista Macierewicza. To wtedy po raz pierwszy dowiedzieliśmy się z mównicy sejmowej, że urzędujący wtedy prezydent Lech Wałęsa był agentem SB.

Skutkiem tej próby było obalenie rządu znane do dzisiaj jako "nocna zmiana". Mało kto to już pamięta, ale wtedy rozpętano prawdziwą lustracyjną histerię. Niemal wszyscy pseudo bohaterzy opozycji PRL przekonywali, że lustracja to łajdactwo, a ci, którzy się jej domagają to ludzie chorzy z nienawiści. Oficjalną doktryną III RP, było demonstracyjne unikanie rozmowy o tym jakie były kulisy rzekomego oddania władzy przez kacyków PZPR. Nawet historycy dostali zakaz drążenia tych tematów, a gdy ktoś się wyłamał spotykał go ostracyzm salonowego środowiska naukowego.

 

Odkrycie części archiwum Kiszczaka dowodzi, czym była III RP i jaką rolę odgrywał w jej ustanowieniu wszechmocny ostatni szef MSW z czasów PRL. Czesław Kiszczak po prostu zadbał o to, żeby mieć na wszystkich haki i gdy zachodziła potrzeba mógł interweniował. Przy teczce TW Bolka znaleziono nawet napisany przez niego odręcznie list z kwietnia 1996 roku, z którego wynika, że dokumenty te mogły być wtedy użyte do wciąż aktywnego na arenie politycznej Wałęsy.
 

Można podejrzewać, że miało to jakiś związek z Aferą Olina, rozpętaną za zgodą Wałęsy przez Andrzeja Milczanowskiego. Przypomnijmy, że skończyło się to wtedy publicznym pomówieniem urzędującego premiera Józefa Oleksego, o to, że jest rosyjskim agentem o pseudonimie Olin. Wygląda na to, że gdyby "ludzie Wałęsy" wykazywali zbyt daleko idącą gorliwość w poszukiwaniu rosyjskiej agentury miała zostać odpalona teczka współpracy agenta TW Bolek. Zapędy pohamowano, bo teczka spoczęła w biurku szefa PRL-owskiej bezpieki.

Czas w końcu przyjąć do wiadomości, że ikona Solidarności, jedyny żyjący polski noblista, były prezydent Lech Wałęsa był agentem komunistycznych służb i donosił na kolegów. Właśnie odnaleziono liczne tego dowody. Bolesne jest też to, że sam Wałęsa idzie w zaparte przekonując, że to fałszywki Kiszczaka. I tak w 27 lat po przełomie 1989 roku stanęliśmy w punkcie wyjścia i jeśli nie przeprowadzimy w końcu porządnej lustracji nadal będziemy odkrywać po kawałku sekrety, które powinny być już dawno społecznie "przetrawione" i zapomniane, tak jak miało to miejsce na przykład w Czechach.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika januszek

 Wałęsa "czysty" nie jest bo

 Wałęsa "czysty" nie jest bo nie mógł być w tych czasach "czystym".Natomiast obecne działania IPN i tych którzy za tym stoją,chyba to jasne ,kto,to typowa chucwa i nic więcej."Czystka" się zaczeła i teraz poczekajmy na kolejne nazwiska.

Portret użytkownika koncert

Nie traktowalbym teczek jako

Nie traktowalbym teczek jako prawdy absolutnej - tzw lustracja powinna odbyc sie 26 lat temu (w 92 bylo wiadome juz przy "nocnej zmianie" ze cos ukrywaja) pamietacie kto byl na filmie--te same mordy od 30tu lat? magdalenka okragly stol i menora posrodku - to chyba Henryk Pajak napisal ze na 56 czy ilus przy stole 10ciu to Polacy. Wczesniej niejaki rocefeler (do NY pofatygowal sie nawet niejaki jaruzelski w 85 roku) pozniej sosros i niejaki balcerowicz jego uczen  (proponowalbym poznac prawdziwe nazwiska tych obwiesi) rozpier....li cala gospodarke i sprzedali kapitalowi zagranicznemu.
TAK winny jest narod ze widzac te chucpe nie reagowal!!!!!!!!!! Gineli pojednyczo Polacy, ktorzy probowali przeciwstawic sie nowym wladza i ich regula! czyli grabiezy majatku i terytorium Polski wraz z wprowadzeniem niewolnictwa systemowej biedy ze znamionami eksterminacji !!!! To jest wojna z Polakami!
5 mln ludzi na emigracji. 1,3 przyrost naturalny, milion glodnych dzieci i wszystko na KREDYT - to ludobojstwo.
caly ten cyrk to jest tylko oprawa, widowisko by kierowac emocje lecz system stoi twardo na nogach juz 26 lat.
 

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

Niestety trzeba równierz

Niestety trzeba równierz stwierdzić, że obecne - ale nie tylko - wypowiedzi Wałęsy są żenujące, co sprawia że i on sam jest żałośnie żenujący.
To ciągłe powtarzanie że "to ja pokonałem komunizm" lub "nikt nie jest taki mocny jak ja", "tylko ja, Wałąsa" itd itp jest już nie do wytrzymania. On naprawdę uważa się za Napoleona... trzeba mieć nad nim litość, nie róbcie mu krzywdy.
Gdyby nie miłiony strajkujących, protestujących, gdyby nie miliony dolców z zachodu, który to nagminnie po dzisiejszy dzień finansuje przewroty (Libia, Irak, Afganistan, Syria, Ukraina itd z milionami cywilnych ofiar), gdyby nie papież, nikt nie mówiłby dzisiaj o Wałęsie. Pewnie byłaby inna marionetka na jego miejscu.
Ktoś, kto twierdzi o sobie że sam jeden pokonał komunizm (niezależnie od obecnych odkryć dot. Bolka), nie tylko zasługuje na politowanie, ale obraża miliony tych bohaterów, którzy stali na barykadach wolności, którzy przelewali nie słowa, ale krew najprawdziwszą. To obraza tych, którzy w tej walce stracili i oddali najcenniejszy dar Boży jakim jest życie. My wszyscy, którzyśmy stali na barykadach, pokonaliśmy ówczesny system. Czy to chwała do dumy to już inna sprawa.
Bolku, przestań nadawać, i nie mąć, wojna skończona. Ja Tobie wybaczam, jak i większość innych pewnie też.
 
P.S.
W głębi serca uważam, że zawsze byłeś i jesteś socjalistą- inaczej zapłaciłbyś podatek od nagrody Nobla. Gdzieś przeczytałem, że nie zapłaciłeś, więc uważam że socjalistyczne wartości są Tobie bliższe sercu (portfela?) niż cały ten upadły i zboczony kapitalizm. I jako chrześcijanin nie popierasz pewnie takich "zdobyczy wolności" jak dawanie ślubu gejom, pedofilię i inne osiągnięcia ""cywilizowanego świata" o który walczyłeś.

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

Ten człowiek jest chory, a ja

Ten człowiek jest chory, a ja potrafię wybaczać, lub powiedzmy dzielić na to, co jeszcze mogę zmienić a co przeminęło z wiatrem.
Nie będę kopał leżącego, ale swoje zdanie mam i je naświetliłem. NIech inni go osądzą, ja nie jestem Bogiem i nie przystoi mi sądzić nad innymi. Nie sądź a nie będziesz sądzony.
 
Nadamną nie muszę się litować.
 
Pozdrawiam.
 
 

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika 85r

Komuny w polsce nie obalono.

Komuny w polsce nie obalono. komuniści polscy po prostu przeszli na stronę zachodu i dalej rządzą krajem.
A lemingi myślą o komuny już niema bo tak powiedzieli w TV. A unia jewropejska to przecież połączenie komunizmu z faszyzmem i ganderyzmem. Podsumowując jest gorzej niż było bo ci z zachodu się nie pier..lą jak rosja i są bardziej bezwzględni, opakowani ładniejszą rózową propagandą i walą pokłony jakimś bachometą.
NWO coś ci świta?

 

Strony

Skomentuj