W Afryce Północnej padał śnieg

Kategorie: 

youtube.com
Inwazja arktycznego powietrza osiągnęła kontynent afrykański i doprowadziła do znacznego obniżenia temperatury w Maroku i Algierii. Oprócz niesamowitego zimna w tych krajach, odnotowano tam obfite opady śniegu.

 

 

Na algierskim lotnisku Setif, położonym na wysokości 1000 metrów nad poziomem morza, grubość pokrywy śnieżnej osiągnęła 10 cm. Niewielu to zjawisko zaskoczyło, ponieważ dzień wcześniej odnotowano prawie połowę miesięcznej normy opadów (20 mm), a maksymalna temperatura spadła do 2,6 °C.

 

W najbliższych dniach słupki na termometrach pójdą w górę, ale normalna temperatura w okolicach 15 °C w Afryce Północnej powróci dopiero pod koniec lutego.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika pilipp

ten portal i to co jest tu

ten portal i to co jest tu pisane nie jest żadną wyrocznią, moze 5% wiadomosci mozna brac na powaznie i jest godne uwagi - inaczej świat by sie konczyl pare razy w roku,ale i tak zawsze znajda sie gamonie co panikują i wierzą w takie bzdety typu "snieg w afryce oznaką konczącego sie swiata"?  pytam, skąd takie wnioski wyciągasz, i nie ma tu znaczenia jak często wchodze na ten portal. pytam cię, skąd wiec takie wnioski masz? bo wiesz, snieg w  afryce północnej to nie taka rzadkosc, zdarzał się i wieki temu i co...? to chyba ty jestes tu nowy i sie podniecasz zbytnio. ochłoń może bo pierdolca dostaniesz jak w Polsce w kwietniu czy w maju snieg spadnie. klimat sie zmienia odkąd istnieje ta planeta - to jakbys nie wiedział.

Skomentuj