Ława przysięgłych i reparacje wojenne – czy PiS pokaże prawdziwą twarz?

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Czy PiS uwolni Polskę od Niemiec? Dopiero ostatnie osiem lat dziwnych zachowań rządu w Polsce (celowo unikam określenia „polskiego rządu”) pozwoliło mi skojarzyć, że jest to kontynuacja metody kontroli kraju gdzie zaczęła się coraz wyraźniej zarysowywać dominacja niemieckich interesów, przejmowanej własności i wpływów w Polsce. Podkreślam tu zawłaszczenie znacznej części opiniotwórczych mediów i sprzyjanie pozostałych liczących się w tej materii.

 

Przez te media następowało praktyczne sterowanie wyborcami czyli kontrola nad demokracją w naszym kraju. Bo i owszem zwykli ludzie wybierają posłów, ale niemieckie media mówiły im których wybierać. W ten sposób doszło nawet do obalenia poprzedniego rządu PiS.

 

Patrząc wstecz, zaczyna stawać się jasne, również przez odsuwanie dotąd tego wyjaśnienia sytuacji w Polsce, że to Niemcy od początku III RP konsekwentnie zdobywali wpływ na nasz kraj aż po osadzenie proniemieckich rządów. To zawłaszczanie wschodniego sąsiada za Hitlera brutalnie brzmiało drang nach osten (marsz na wschód), zaś obecnie nosi nazwę Ostforschung(ekspansja nazywana ładnie - badania wschodnie). Do tego celu wykorzystali postkomunistów różnych odcieni zwanych obecnie „różowi”. Nic dziwnego bo były to kadry już wyszkolone w służbie wcześniejszemu okupantowi jakim była komunistyczna Rosja. Wystarczyło tylko sięgnąć po gotowe narzędzie, ukryć niemiecką brunatną barwę pod różowym przebraniem i wykorzystać ich do swoich celów. Tak też się stało. Kolejne proniemieckie rządy starały się ukrywać swoje wspieranie niemieckiego zawłaszczania Polski, na pierwszy plan wysuwając propagandę niemieckich mediów i całą grupę lansowanych piewców Niemiec (takich „Bartoszewskich”), znanych z bezwarunkowej miłości do Niemiec. Jak pamiętamy, rządy wolne od niemieckich wpływów były obalane przez różowych co również potwierdza ich proniemieckie nastawienie.

 

Jak długo można ukrywać zawłaszczanie kraju? Bo już wiadomo jak to uczyniono – kierowanie uwagi i straszenie Rosją, której interesy mieli niby wspierać różowi – tymczasem było to jedynie sposobem na ukrywanie faktycznych działań Niemiec. Jak długo opinia publiczna może nie dostrzegać twardych faktów w postaci znacznej własności i wpływów niemieckich w Polsce? W końcu twarde fakty gospodarcze i duży zakres wpływów politycznych ludzie muszą dostrzec, bo tego problemu nie da się dłużej ukrywać. I tak się stało w ostatnich wyborach kiedy głosujący uznali, że PiS powinien samodzielnie rządzić Polską. Jednak wyborcy głosowali tak widząc jedynie chaos i destrukcję rządu PO/PSL, nie wiedzieli że za tym kryją się Niemcy, co teraz zaczyna być lepiej widoczne przez ingerencję zagranicy mającą na celu przywrócenie proniemieckiego rządu w naszym kraju.

 

Za obecną nagonką na Polskę stoją Niemcy, którzy bezpośrednio nie ingerują a posługują się kontrolowaną przez nich UE i swoimi wpływami na świecie. Wykorzystują tę samą metodę jak w posługiwaniu się różowymi, gdzie podejrzenia padały na krajowe dążenia postkomunistów i wpływy Rosji, kiedy liczby pokazywały że Polska staje się niemiecką własnością. Jednak  te „liczby” nie trafiały do wyborców, bo rządy były proniemieckie a media niemieckie lub z nimi sympatyzujące.

Więcej w notce - Niemcom chodzi o reparacje wojenne i słabą Polskę

 

Mamy nowy rząd, który ponownie Niemcy chcą obalić i przywrócić taki co znowu będzie chronił ich interesy. W tym momencie, nauczeni serią niepowodzeń z dotychczasowymi rządami, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę czy rząd PiS będzie realnie budował polski dobrobyt. Dlaczego o tym piszę? Bo istnieje obawa, żeby PiS nie zaprzepaścił tej szansy na rozwój Polski jaką otrzymał od wyborców. Również nie można wykluczyć, że jest to rząd dla miękkiego wylądowania niemieckich interesów na polskim gruncie. Czymś w rodzaju rządu AWS gdzie zaufanie Polaków zostało fałszywie wykorzystane. Dlatego trzeba wspierać naprawę państwa i kontrolować czy nie pomija najistotniejszych spraw.

 

Żeby tym razem się udało musi być narodowe „sprawdzam” bo do tej pory wyraźnie go brakowało i mamy tego skutki. Zatem niech rządzi polski rząd ale tym razem trzeba mu pomóc od początku zwrócić szczególną uwagę aby jego działania były rzeczywistym budowaniem. Aby jego pozytywne posunięcia jak np. 500+ nie okazało się tylko sięganiem po dobre wyniki w sondażach.

 

Kontrola społeczna nad rządem powinna skupić się na dwóch głównych tematach, których traktowanie przez PiS i inne partie, pokaże ich prawdziwe intencje.

 

1.Utworzenie ławy przysięgłych.

W Polsce fundamentem jest prawo i sprawiedliwość czego nie może być bez społecznej kontroli nad sądami w postaci losowanej spośród wszystkich obywateli ławy przysięgłych. Leczenie chorego prawa w Polsce realnie nie jest możliwe bez ławy przysięgłych dającej społeczeństwu nadzór nad wymiarem sprawiedliwości.

Ława przysięgłych była obietnicą wyborczą PiS wyrażoną tutaj przez min. Zbigniewa Ziobro    Ława przysięgłych dla sędziów

Według tego zobowiązania przed ławą przysięgłych mogliby być sądzeni sędziowie. Obecnie rząd nie wspomina o tym kluczowym czynniku naprawy sądownictwa i prawa w ogóle.

 

2.Likwidowanie skutków niemieckiej ekspansji i wystąpienie o reparacje wojenne.

Zakresu zawłaszczenia Polski przez zachodniego sąsiada w myśl Ostforschung nie jest trudny do sprawdzenia. W uproszczeniu, jeżeli w gębie naszych dotychczasowych rządów obracał się niemiecki język, dobitnie to świadczy (poza liczbami) o zawłaszczeniu znacznej części polskiego potencjału na korzyść Niemiec i spowodowaniu przesunięcia reszty kluczowego pakietu w obce ręce. Własność, banki, gospodarka, media są obecnie w małym stopniu polskie, w stosunku do tego jakie normalnie być powinny w suwerennym państwie.

Jarosław Kaczyński mówi o reparacjach wojennych  2 miesiące temu (grudzień 2015):    Reparacje wojenne

 

PiS pokaże prawdziwą twarz po realizacji tych zobowiązań. Zobaczymy przez to, czy nie jest wydmuszką jak Kukiz, tyle że tak dużego kalibru żeby na fali zaufania społecznego (jak AWS) nie ruszyć najważniejszych spraw w rozwoju Polski - przywrócenie normalnego funkcjonowania prawa i szeroko pojęte odzyskanie naszej własności i należności od zagranicznych podmiotów, głównie od Niemiec.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika As23

Jak na razie na podstawie

Jak na razie na podstawie tego co robi Kukiz nie widac aby był wydmuszka, chyba, że autor ma na mysli tych posłów Kukiz 15 , którzy dostali się do sejmu z list tej partii, a sa tak naprawdę wilkami w owczej skórze. Śpiochami, którzy czekaja na kluczowy moment, aby zabić ten ruch społeczny.

Portret użytkownika zdzichumiu

Bzdura,bzdura,bdura!!Pis to

Bzdura,bzdura,bdura!!Pis to partia,która zniszczy ten kraj,doprowadzi do rozruchów i izolacji Polski na arenie międzynarodowej.Mam dość słuchania prezesa i jego ciągłych zagrożeń,wymyślonych zamachów i wywodów pełnych zagadek i niedomówień.Teraz szczycą się tym 500+ a kto na to da kasę?Najwięcej ci,którzy 500 nie dostaną a wcale nie są bogaci!Taka jest prawda.Odkąd wygrało PIS do głosu dochodzą ci,którym nie wsmak wolność słowa,którzy najchętniej wprowadziliby totalitaryzm pod płaszczykiem rzekomej walki z obcym najeźdżcom...Rosja-zła,Niemcy-źli,za chwilę pewnie reszta kontynentu też będzie zła.PO nas doiło i PIS też będzie doić.Dlaczego zarobki Polaków są takie niskie????To nie wina Nimiec tylko wina naszych polityków w całości.Pan Prezes da Ojcu Dyrektorowi 50 melonów lekką ręką!I to jest ok?Pan minister finansów wyciąga 10000 zł dziennie i to jest ok?Skończcie pie... o wymyślonych głupotach i przejrzyjcie na oczy.Władza u koryta się zmienia a zwykły Polak jest murzynem EU.Niech nikt mi nie wpiera,że PIS zmieni ten kraj.Założę się ,że góra za 2 lata będziemy w głębokiej d. zamiast piąć się w górę.Bo ludzie w tej czy tej partii myślą tylko o swoich kabzach i tak naprawdę mają gdzieś,nas-POLAKÓW.

Portret użytkownika And

Tylko, czy Polacy na to

Tylko, czy Polacy na to zasłużyli?
Wyobraźmy sobie sytuację, że PiS naprawia Polskę, a tu ciągle jakieś jęki i stękanie, że PiS jest be bo to Kaczyński i Radio Maryja.
Taką poje**ną opozycję powinno się zamykać w domu psychiatrycznym (jeżeli nie podadz właściwych argumentów tylko te powyższe), albo odesłać do Makreli Merkel.
 

Portret użytkownika Roobaczkowa

   Nie wiem co mam myśleć o

   Nie wiem co mam myśleć o tej ławie przysięgłych. Nie zależy mi na niej. Pomysł rodem z USA, ktoś się naoglądał za dużo filmów. Wprowadzenie takiej kontroli społecznej nad sądami według mnie wiąże się z ogromnymi kosztami i rozwojem czegoś w rodzaju biurokracji. Przecież tym  przysięgłym z czegoś trzeba będzie zapłacić. Nie wierzę w cuda i w to aby komuś w Polsce chciało sie wykonywać tę pracę gratis, tak honorowo w czynie społecznym.
  Kontrola i opinia ludzi, takie gremium sprawdzające byłoby bardzo ważne i dobre ale na zupełnie innym polu nie w sądownictwie. Myśle o nadmiernych według mnie uprawnieniach prezydenta i rządu. Myślę o sprawach bezpieczeństwa kraju.  To nie jest normalne, że ci wyżej wymienieni bez żadnej konsultacji ze społeczeństwem mogą decydować o podjęciu działań polskich żołnierzy (np. w ramach NATO). Już nie raz nasze wojsko brało udział w różnych konfliktach zbrojnych mimo to, że ponad 90% społeczeństwa było temu przeciwne. To nie jest normalne. Te organy powinny mieć takie uprawnienia tylko w przypadku wprowadzenia stanu wyjątkowego czy wojennego związanego z bezpośrednim zagrożeniem kraju.
  Kolejna sprawa to brak regulacji prawnych dotyczących demokracji bezpośredniej. Zbierane są głosy ludzi pod wnioskami o referenda w różnych sprawach i nawet gdy zbierze się wymaganą ilość głosów to nie istnieje mechanizm zmuszający rządzących do przeprowadzenia takiego referendum, a jeśli będzie przeprowadzone to nie ma obowiązku dla rzadzących, by przestrzegać woli narodu. Tak mi się przynajmniej wydaje. Prawnikiem nie jestem. 
   Powinno być tak aby co najmniej raz na rok wszystkie złożone w tym czasie wnioski o referendum, które miały odpowiednią ilość podpisów były rozpatrzone i spisane i aby przeprowadzenie takiego referendum w takim przypadku było obowiązkowe. Jedno referendum powinno skupiać pytania (wnioski) zebrane przez ludzi z różnych opcji. Wyniki takiego referendum powinny być obowiązkowo rozpatrywane i powinien być ustalony jakiś tok działań aby referendum prowadziło realnie do uchwalania przez sejm nowych ustaw i zmiany prawa o ile oczywiście możliwości finansowe państwa na to pozwalają.
  Referenda nie mogą wyglądać tak jak teraz. To jest zbyt kosztowne. Powinny być przeprowadzane przez Internet. Aby wyniki nie były fałszowane powinno się umożliwić każdemu obywatelowi wejście do systemu i wyświetlenie jak inni ludzie głosowali - czy na tak czy na nie. Jestem przeciwna tajności głosowania. Jeżeli wiemy jak posłowie w sejmie głosowali i nie ma w tym nic złego to dlaczego nie możemy wiedzieć jak poszczególni ludzie głosowali. Jak ktoś się boi to nie ma głosu. Tylko jawność daje gwarancję braku manipulacji wynikami. I w końcu będziemy wiedzieli kto jest kto. Trudniej będzie nami manipulować.
  Ja nie znam się na polityce ale wydaje mi się, że to byłoby pójście w dobrym kierunku.
Teraz nie mamy do czynienia z demokracją. To co teraz mamy w Polsce to tylko pozory demokracji.
   

Portret użytkownika achiles

A od kiedy to Niemcy są

A od kiedy to Niemcy są suwrennym Krajem i od kiedy to one mają swoje media, skoro, do dziś są okupowani szatańskimi wojskami w liczbie około 80 TYSIECY LUDZI BODAJ, a ich niby media kryły gwałty Niemek, przez przybyszy. Czy Kanclerz Niemiec sama wpadła na " genialny " plan zaśmiecenia swego Kraju szemranymi byczkami brodatymi, wysyłanymi do Europy, jako " korpus ekspedycyjny ISLAMU " i wreszcie czy zostało Niemcom oddane ich złoto w szatanach niegdyś zdeponowane??? Nie twierdzę, że Niemcy Nas, nie dymały, bo DYMAŁY i okradały przez ostatnie lata, ale na to wszystko miały pozwolenie, od swego " PANA ", popstrykali sie ostatnio o upadłą kraine, to dostały karę od swego patrona, ale to nijak, nie czyni Nas Polaków obecnie prawdziwie wolnymi, tylko bezpośredni NADZORCA został, Nam zmieniony i nic w tym, nie ma dobrego, bo ten nowy pan, ma dla Nas najbardziej zwodnicze zadanie, czyli drażnienie i kasanie Rosji i Rosjanów, a to się Nam nigdy dobrze, nie kończyło. Jak sie można bratać obecnie ze zbrodniarzami, którzy niegdyś Nam bestialsko ponad 100 TYSIĘCY WYMORDOWAŁO WSPÓŁOBYWATELI NA WOŁYNIU, A OBECNIE CZYNIĄ TO SAMO SWOIM WSPÓŁBRACIOM, NA WSCHODZIE SWOJEGO KRAJU, PO TYM JAK W CAŁYM KRAJU, NA szatańskie POLECENIE DOKONALI ZAMACHU STANU. Nie twierdzę, że TEN POWYŻSZY "ARTUKUŁ SPONSOROWANY", nie porusza pozytywnych kwestii, ale to tak, jak z tym programem 500 + ma być, czyli będzie, ale, nie wszystkim rodzicom i nie na wszystkie dzieci, jak było zapowiadane. Gdzie są rozliczenia złodziejskich prywatyzacji, zapowiadane, gdzie są obniżki podatków, dla zwykłych ludzi skoro mają być podwyższone, po co Nasze wojska były wysyłane do rozwałki  Afganistanu, Iraku, a obecnie mają zostać do Syrii wysłane wbrew woli tych Krajów i Narodów, jaki w tym był i jest Nasz interes i TAK DALEJ I TAK DALEJ.
POWYŻSZY ARTYKÓŁ UWAŻAM, ZA SPONSOROWANY, WIADOMO, PRZEZ KOGO !!!

Portret użytkownika Arya

Niemcy to nie jest kraj. To

Niemcy to nie jest kraj. To spólka z o.o. zarejestrowana w Wyższej Izbie Handlowej, we Frankfurcie nad Menem. Do kogo więc należą Niemcy jako firma? Myślę, że znacie odpowiedź, a jeśli nie, to niech czerwona tarcza będzie wskazówką.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj