Indyjski meteoryt, który rzekomo zabił człowieka, okazał się być szlaką

Kategorie: 

youtube.com

W mieście Vellore Natrampalli na terenie uczelni technicznej w indyjskim stanie Tamil Nadu w dniu 6 lutego miała miejsce eksplozja. W jej wyniku jedna osoba poniosła śmierć, a pozostałe trzy zostały niegroźnie ranne.

 


Nie czekając na wnioski ekspertów, minister Dzhayaram Dzhayalalita powiedział, że przyczyną eksplozji był upadek meteorytu. Wiele mediów na całym świecie podchwyciło tą sensację, bo nigdy wcześniej w historii ludzkości meteoryt nie spowodował uśmiercenia pojedynczego człowieka.


Ta niesamowita historia nie znalazła jednak potwierdzenia w rzeczywistości. Eksperci z indyjskiego Instytutu Astrofizyki w Bangalore przeprowadzili badanie „meteorytu" i poinformowali, że nie ma on pochodzenia pozaziemskiego, donosi kanał telewizyjny NDTV.


Według wstępnej wersji, tajemniczy kamień to po prostu żużel wytwarzany podczas wytapiania rudy lub rafinacji. Wcześniej sceptycznie o meteorycie w Indiach wypowiadali się pracownicy amerykańskiej Narodowej Agencji Kosmicznej (NASA). Ich zdaniem, wybuch należy wiązać z działalnością ludzi na powierzchni Ziemi.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj