Media donoszą o tajemniczym snajperze, który zabija dowództwo ISIS w Libii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Libijskie służby wywiadowcze donoszą, że najważniejsi dowódcy Państwa Islamskiego przenoszą się z niebezpiecznej dla nich Syrii i Iraku do Libii. Islamiści z tego ugrupowania najwyraźniej wiedzą że poniosą porażkę na Bliskim Wschodzie i mogą ewentualnie utworzyć nową "stolicę" kalifatu w Libii. Okazuje się jednak, że tajemniczy snajper urządza sobie tam polowania na dowódców ISIS i skutecznie eliminuje swoje cele.

 

Wspomniany urzędnik powiedział dla BBC, że w Syrcie kontrolowanej przez islamistów w ostatnim czasie pojawia się coraz większa liczba bojowników. Według jego szacunków, około 70% z nich to cudzoziemcy - wielu z nich pochodzi z Tunezji, Egiptu i Sudanu a także z Syrii i Iraku. Obecnie Libia jest postrzegana przez terrorystów jako bezpieczne schronienie.

 

Zachód prowadzi właśnie rozmowy w sprawie rozpoczęcia ofensywy przeciwko Państwu Islamskiemu w Libii. Wygląda jednak na to, że ktoś już postanowił pokonać islamistów na własną rękę. W ostatnich tygodniach zginęło co najmniej trzech dowódców ISIS, co wywołało panikę w ich szeregach.

 

Nikt obecnie nie wie kim jest snajper i czy działa samodzielnie, czy też na czyjeś zlecenie. Jednak biorąc pod uwagę sytuację w Syrii można stwierdzić, że organizacja Państwo Islamskie nie jest już potrzebna Zachodowi. Jeśli Stany Zjednoczone i Turcja podbiją obecną "stolicę" ISIS, Rakkę, będą mogli oddać wyzwolone terytoria rebeliantom. W ten sposób zbrojna opozycja będzie kontrolować nawet połowę Syrii.

 

 

Źródła:

http://www.bbc.com/news/world-africa-35486158

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/africaandindianocean/libya/12129837/Is-a-secret-sniper-killing-off-Isils-high-command-in-Libya.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika bogdan4957

Pozwoliłem sobie powtórzyć

Pozwoliłem sobie powtórzyć mój komentarz,ponieważ myślę że może tutaj też pasować.
Z tego co mi wiadomo Masoni podzielili się na dwie grupy bardzo dawno temu.Czytałem gdzieś na portalu że jedna organizacja byłych Masonów, Templariuszy i jeszcze kilka organizacji zeszli do podziemia i są zrzeszeni w organizacji Illuminati. To właśnie oni planują NWO i wszystko na świecie co z tym jest związane. Ale istnieje też stowrzyszenie przeciwne Illuminatom.Jest to organizacja która również nie jest jawnie rozpoznawalna, lecz działa przeciw Illuminatom i stara się nie dpopuścić do dlobalnego przejęcia.Wystarczy obserwować pilnie wydarzenia na całym świecie aby móc samemu dojść do pewnych domysłów, że istnieje siła która stara się to zatrzymać,lub przynajmniej równoważyć. Czasem nawet publikowane są materiały o dziwnej,niewytłumaczalnej dla przeciętnego człowieka treści.
   Pozdrawiam

asenizator

Portret użytkownika achiles

 Arabia Saudyjska i jej

 Arabia Saudyjska i jej sojusznicy z krajów arabskich przygotowują ok. 150 tys. żołnierzy do udziału w ewentualnej operacji w Syrii przeciwko Państwu Islamskiemu – informuje telewizja CNN. Według syryjskiego źródła, na które powołuje się amerykańska telewizja, szkolenia odbywają się na terytorium Arabii Saudyjskiej. Uczestniczą w nich również żołnierze z Egiptu, Sudanu i Jordanii. Doradca saudyjskiego ministra obrony Ahmed al-Assir oświadczył, że jego kraj jest gotów do udziału w operacji lądowej w Syrii pod warunkiem, że zostanie ona zaakceptowana przed dowództwo koalicji międzynarodowej pod wodzą Stanów Zjednoczonych. Zasugerował on, że decyzja może zapaść na szczycie NATO w Brukseli w przyszłym tygodniu. Sekretarz obrony USA Ashton Carter potwierdził, że podczas spotkania w belgijskiej stolicy będzie omawiana inicjatywa Saudyjczyków. Brytyjski „Guardian” pisze, że Rijad może wysłać do Syrii do walki z Państwem Islamskim kilka tysięcy żołnierzy, a operacja będzie przebiegać w koordynacji z Turcją. Do Syrii chce wysłać swoje wojska również Bahrajn.

Portret użytkownika achiles

Coraz bardziej prawdopodobny

Coraz bardziej prawdopodobny jest bezpośredni atak armii tureckiej na Syrię. Tymczasem Departament Stanu USA twierdzi, że nie wie co robi Turcja (członek NATO) na granicy z Syrią. Wcześniej Rosjanie ostrzegli, że według informacji ich wywiadu wojsko tureckie przygotowuje się do ataku na Syrię. W odpowiedzi na to oświadczenie Departament Stanu oświadczył, że „nie jest gotowy  aby to potwierdzić lub temu zaprzeczyć”. Również Arabia Saudyjska oświadczyła, że jest gotowa do uczestnictwa w naziemnej operacji w Syrii. Departament Stanu nie chce komentować tego oświadczenia. Te dwa kraje najwięcej zainwestowały w terrorystów i mają teraz najwięcej do stracenia. Rosja ostrzega jednak, że atak Turcji i Arabii na Syrię uczyni rozmowy genewskie bezprzedmiotowymi.  W związku z tym cztery SU-35 zaczęły całodobowy dyżur – jako gwarant bezpieczeństwa sytuacji i tego by żadna strona nie naruszała podpisanej umowy. Uważa się, że rezygnacja z rozmów w Genewie przez „nieumiarkowaną opozycję” jest spowodowana jej nadzieją na atak Turcji na Syrię. Sekretarz generalny NATO uchyla się od odpowiedzi na pytania dotyczące planów Turcji, w tym na pytanie, czy Turcja, która jest członkiem NATO miałaby prawo do wezwania na pomoc także innych członków tego paktu (w tym Polski) na pomoc, gdyby jej atak spotkał się ze wsparciem armii syryjskiej np. przez Rosję.

Portret użytkownika Bucefał

Ale ruskim rura mieknie.

Ale ruskim rura mieknie. Rosnieft ma takie plecy ze sprzedal Lukoil jakiejs firmie z austrii. A premier Rosji ma nową wizję silnego państwa. Dmitrij Miedwiediew mówił o tym w trakcie spotkania z aktywem rządzącej partii "Jedna Rosja". W opinii szefa rządu należy budować autorytet kraju w oparciu o gospodarkę i naukę, a nie o jej możliwości wojskowe.

Miedwiediew przekonywał partyjnych kolegów, że opieranie się tylko na potędze wojskowej nie tworzy dobrego klimatu wokół Rosji. - Musimy budować silne państwo, które jest dobrze przyjmowane na arenie międzynarodowej, z którego inni biorą przykład, w które wierzą, które cieszy się dużym autorytetem - stwierdził szef rosyjskiego rządu. Chyba czas pakowac walizeczki towarzyszu czekisto Wladimirze Wladimirowiczu Putinie.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Mówisz przez pijacki sen

Mówisz przez pijacki sen włodi i znowu śnią ci się jakieś urojone pierdoły dotyczące Rosji!!!!!!! Obudź sie i wróć do rzeczywistości i - co najważniejsze - odstaw wódę i prochy!! Po co żyć sennymi pijackimi marzeniami??!! Od rzeczywistości nie uciekniesz na długo, a potem po wytrzeźwieniu i pobudce kolejny kop w zad od realnego swiata!! Putin ma 90% poparcie w Rosji i tego nie zmienią marzenia żadnego zdrajcy, dywersanta czy alkoholika!!!!! Pogódź sie z tym włodi!!!!!!!!!!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika XaX

"Zdrajcy Rosji" Widze że

"Zdrajcy Rosji" Widze że jesteś zapatrzony w Rosję jak w obrazek a tak na prawdę to Rosja i USA to siebie warte bydło które zrobi wszystko dla swoich zysków oraz sieją w podobnym stopniu propagande.

Portret użytkownika Medium

XaX napisał: Rosja i USA to

XaX wrote:

Rosja i USA to siebie warte bydło które zrobi wszystko dla swoich zysków oraz sieją w podobnym stopniu propagande.
Masz tylko miernik do badania natężenia propagandy?
Zainstaluj sobie jeszcze taki biometryczny, do badania JAKOŚCI tej propagandy. Zobacz, w jaki sposób wpływa na Ciebie jedna i druga propaganda. Która jest konstruktywna, a która destruktywna?
 

Portret użytkownika U_P_Adlina

Jego można nazwać realnie

Jego można nazwać realnie podchodzącym do rzeczywistości patriotą, ale takich jak ty, którzy wspierają usmańskich, tureckich czy banderowskich degeneratów nazywa się zdrajcami, albo - jezeli jestes upadlińcem - dywersantami!!!!!!!!! Na szczęście jesteś niegrożny, bo ktoś o takim poziomie inteligencji nigdy nikogo do niczego nie przekona, gdyż sam robi z siebie błazna, z którego wiekszość się śmieje lub go ignoruje!!!!!!!!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Bucefał

M.in. dzieki niemu mozesz

M.in. dzieki niemu mozesz dzis pisac te swoje pierdy na forum. Zeby nie ten zdrajca sowietów dzis moze bylbys opadem nuklearnym. Na szczescie w rosji byli tacy jak on, bo dzieki nim ZSRR upadlo - co bylo najwiekszym szczesciem dla swiata a szczegolnie dla Polski w XXw.

Portret użytkownika Medium

Bucefał napisał: Na szczescie

Bucefał wrote:
Na szczescie w rosji byli tacy jak on, bo dzieki nim ZSRR upadlo - co bylo najwiekszym szczesciem dla swiata a szczegolnie dla Polski w XXw.
W Polsce też byli. I pociągnęli za sobą ogłupione masy.
Kiedy jakiś kraj ze zdrajców robi bohaterów narodowych, idzie prostą drogą do samounicestwienia.
 

Strony

Skomentuj