Norwescy lekarze wzywają do delegalizacji tytoniu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zanosi się na kolejną odsłonę postępu nowoczesnych marksistów. Tym razem norweskie lewactwo wymyśliło  prohibicję tytoniową, czyli zakaz sprzedaży tytoniu dorosłym obywatelom tego kraju. Zmiany prawa postulują lekarze, rzekomo dla dobra Norwegów. Celem jest całkowite wyeliminowanie tytoniu do 2035 roku.

 

W sumie trudno się dziwić, że nadchodzi okres prohibicji tytoniowej. To było nie do uniknięcia w procesie budowy totalitaryzmu europejskiego. Adolf Hitler też kiedyś zwalczał palenie tytoniu. To on pierwszy wprowadził zakaz palenia w środkach komunikacji publicznej w Niemczech. W przypadku norweskim z żądaniem zakazu sprzedaży tytoniu wystąpiła jedna z największych tamtejszych organizacji medycznych NMA (Norwegian Medical Association). Za cel postawiono sobie likwidację problemu palenia papierosów w Norwegii do 2035 roku.

 

Zwolennicy prohibicji tytoniowej jako plan minimum zakładają zakaz sprzedaży tytoniu dla wszystkich urodzonych po 2000 roku. Dzięki takiej reglamentacji ma być osiągnięty cel w postaci społeczeństwa wolnego od tytoniu. Pytanie tylko czy będzie to wtedy jeszcze naprawdę wolne społeczeństwo czy raczej ostatecznie zniewolone. Nowe prawo miałoby wejść teoretycznie już w 2018 roku.


Prześladowanie zwolenników tytoniu z pewnością zbulwersuje wiele osób, ale można też na to patrzeć jako konsekwencja dotychczasowych zakazów. Proceder uprawiany przez rządy różnych państw, a polegający na delegalizacji konkretnych roślin i ich przetworów jest przecież powszechny. Polski rząd nie nadąża  z delegalizacją halucynogennych specyfików ziołowych dodawanych do tak zwanych "dopalaczy". Na miejsce każdej zdelegalizowanej substancji pojawiają się dwie kolejne.

 

Delegalizacja roślin to jedyne co może wymyślić europejska lewca. W ten sposób potraktowano kiedyś mak, potem zaczęto nękać ludzi zażywających konopii, co trwa do dziaisaj. Trudno się zatem dziwić, że na czarną listę może trafić też tytoń. Naturalna kolej rzeczy wskazuje wręcz na to, że po delegalizacji tytoniu, przyjdzie czas na przykład na delegalizację ziemniaków i innych roślin, z których można wyprodukować alkohol.

 

Oczywiście te wszystkie absurdalne zakazy są ustanawiane wyłącznie to dla naszego dobra, wszak każde "państwo opiekuńcze" dba o zdrowie swoich niewolników tak jak dobry rolnik dba o zdrowie swoich dających mleko krów.

 


 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika eva11

a co my jestesmy jacys

a co my jestesmy jacys niewolnicy,czy przypadkowo zaistniale stworzenia na tej planecie?
co tu wykrzykujesz,robta swoje ,ale sie chowajcie,
jasne juz nawet nie mozna nasiona kupic ,ktore da ci plony w postaci owocu i nasion  na nastepny rok,bo firmy nie zarobilyby!!!!!!
jak masz zamiar nawolywac do calkowitego ulegania w jakim kolwiek naleznymprawie dla czlowieka,sam sie schowaj do piwnicy i nie mac w glowach ludziom,

Portret użytkownika SMOOCHIE

Gdyby wiadomosc brzmiala (co

Gdyby wiadomosc brzmiala (co na taki kraj jak Norwegia jest bardzo prawdopodbne) w taki sposob:  
'' Z ostatnich doniesien wiadomo ze rzad norwegii chce zniesc ograniczenia wiekowe co do uzywek takich jak tyton czy alkohol. ''
 
To dam sobie reke uciac,najwyzej bylbym bez, ze wtedy 80% wypowiedzi bylaby rowniez skierowana w tych strasznych ograniczajacych wolnosc diablow zza kurtyny. To oni chca ograniczyc wiek ludzi. To Norwegia jest i polem do cwiczen. itd itp blablabla 
Za niektorymi naprawde ciezko trafic. Tak zle i tak niedobrze. Wy juz sami momentami nie wiecie co jest dla was dobre a co nie. Kazda wiadomosc jest odbierana jako atak na wasza iluzoryczna wolnosc. Moze rzeczywiscie co poniektorym przyda sie krotsza smycz. Przynajmniej nie beda na forum publicznym rozpowszechniac bzdur ktore im slina na jezyk przyniesie.
Ja nie mowie ze nie ma ludzi ktorzy chca ten swiat trzymac za morde zelazna reka.
A chodzi mi wylacznie o ludzi ktorzy juz tak bardzo sie w tym wszystkim pogubili ze sami juz nie weidza na ktora czesc podworka szczekac.
 
PEACE 

Portret użytkownika Sly

Piszesz że za nimi ciężko

Piszesz że za nimi ciężko trafić, ja bym to ujoł delikatnie inaczej, DO nich NIGDY NIE TRAFIMY, TO SIĘ NAZYWA NIEULECZALNA ODPORNOŚĆ NA WIEDZĘ. NAWET GDYBY WSZYSTKIE SPISKI O KTÓRYCH PISZĄ ZOSTAŁY POTWIERDZONE PRZEZ SAMYCH SPISKOWCÓW, TO UZNALI BY TO ZA JESZCZE WIĘKSZY SPISEK.

Portret użytkownika tubylec

Mogą sobie delegalizować ..

Mogą sobie delegalizować .. jeszcze tak w historii nie było żeby coś zdelegalizowano i żebym ja przestał używać tego z tego powodu. A prawo mam w dupie! I tak samo sqrwieli którzy je tworzą.

Głosuj za
20
Portret użytkownika ot-tak-sobie

Do przeciwników

Do przeciwników palnie.
Wszyscy krzyczycie że przez palacza, palicie biernie...
Czy ktoś z was się zastanowaił co to oznacza, bierne palenie?
 
Wdychanie dymu zawartego w powietrzu.
 
A jak idziecie ulicą i wdychacie smród spalin to wtedy co? biernie spalace benzynę, ropę, gaz?
(w związku z tym proszę oddać mi należną część za zurzyte paliwo:D )
 
Tak trudno zauważyć że wszelkie zakazy eurokołchozu nie mają nic wspólnego w ochroną życia, zdrowia. Ich celem jest powolne ograniczanie praw ludzi żyjących( czasem w brew sobie) w tym urojonym związku republik europejskich.
Oczywiście że ktomuś może to śmierdzieć, ale jak mi śmierdzą chemikalia to jakoś nikt nie zamyka sklpeu i nie zakazuje ich sprzedarzy.
 
Sam palę i czasem wkurza mnie dym papierosa, ale dlaczego mają mi zakazaćna łące, w parku czy po prostu we własnym domu?
 

Strony

Skomentuj