Analityk Swedbank: Polska staje się niebezpieczna i nieprzewidywalna jak Rosja

Kategorie: 

youtube.com
W krajach nadbałtyckich zaczęto straszyć Polską. Piszą tam dziś, że nasz kraj jest niebezpieczny i nieprzewidywalny jak Rosja.

 

 

Prym w szerzeniu takich opinii wiedzie Nerijus Mačiulis, analityk w jednym z największych banków komercyjnych Swedbank na Litwie. Według Mačiulisa, sytuacja może mieć negatywne konsekwencje dla Litwy, od kiedy Polska stała się drugim największym rynkiem dla eksportu litewskich towarów.

„Niestety, Polska to nowa Rosja - dokładnie tak samo nieprzewidywalna i prawie tak samo niebezpieczna ze względu na aktualną politykę gospodarczą i społeczną (...) To ma bezpośredni wpływ na Litwę, ponieważ Polska jest drugim największym rynkiem zbytu dla towarów pochodzenia litewskiego, a Polska nie będzie w stanie podjąć bezpośrednio działań protekcjonistycznych, jak Rosja. Radykalna deprecjacja złotego oznacza, że eksport na ten rynek nie będzie łatwy. Na pewno Litwini będą jednak chętniej i częściej robić zakupy w Polsce” - zapowiedział Mačiulis na konferencji prasowej we wtorek.

Według niego, zmieniająca się sytuacja w Polsce może przyczynić się do przyciągnięcia inwestycji zagranicznych do krajów bałtyckich i na Litwę.

„W oczach inwestorów obecnie Polska nie jest lepsza niż Rosji, a w walce o inwestycje międzynarodowe kraje bałtyckie są znacznie skuteczniejsze i mają potencjał, aby przejąć część przepływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych, które przyciągała Polska" - powiedział ekonomista Swedbank.

Według Swedbank, eksport produktów pochodzenia litewskiego do Polski w ubiegłym roku wyniósł 7,6%. Jest to drugi wynik po Niemczech, które eksportowały 13,7%.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ELSz

Gięsi mają "swoje" zdanie.

Gięsi mają "swoje" zdanie. Fiu, Fiu... co sobota w Suwałkach nie ma gdzie wjechać na parking. Wszystkie markety liczą kasssę od tych posłusznych i grzecznych łabasków. Jak do nich zajedziesz to zapominają nagle ruskiego, angielskiego i polskiego. Ale tylko starzy. Młodzi se tylko marne dowcipy opowiadają o Polakach. Na pewno łabas to drugi po Żydzie handlarz, na nielegalu też.
 
W Polsce nawet kryzys nie wyszedł... pejsaci się boją, że tracą taaaakie koryto jak Polska. Pociesznie PiSom idzie, czekam na kolejne afery i te "zagrożenia" demokracji Smile
Polaku - zadbaj o dom dla swego dziecka! 

Portret użytkownika N1KT

Boją się Polski "ci" którm

Boją się Polski "ci" którm nie po nosie idzie zaplanowany plan...
 
dla tych co przespali 50 pytań:

1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy "Planu Balcerowicza", którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej "transformacji ustrojowej i gospodarczej", której efekty widzimy dzisiaj?
3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do "odzyskiwania" kamienic lub ziemi ornej?
31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca "kaźni Rosjan" i "polskich morderców"?
32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o "mordercach Polakach w Jedwabnem" czy o "polskich obozach koncentracyjnych"?
33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?
 
Bonus ciapatowy:
"Oto idee muzułmanina:

1. szczególny zaszczyt to zabijać dla islamu a zwłaszcza zginąć za islam,
2. oddać wszystkiego Allahowi,
3. nikt powyższych punktów 1 i 2 nie kwestionuje
4. żydzi to nie są ludzie, przeklęci przez „boga” i niektórzy z nich zostali przemienieni w małpy, muzułmanie gardzą nimi i chcą ich zabić,
5. muzułmanie chcą też zabić każdego chrześcijanina i ogólnie niemuzułmanina
6. muzułmanie gardzą każdym niemuzułmaninem, każdym niewierzącym tak buddystą czy ateistą,
7. cały świat ma być zislamizowany,
8. świat nie muzułmański to „Dom wojny” – dar al harb
9. świat gdzie oficjalną religią jest islam to „Dom islamu”, „Dom pokoju” – dar al islam,
10. każdy prawy islamista ma dążyć do zislamizowania Niemiec, Francji, Europy i świata, aby spełnić żądania Mahometa,
11. koran to objawienie boga które przybyło przez Mahometa i jest ono ostateczne i obowiązujące dla wszystkich ludzi w każdym czasie, niezmienne i nie do zreformowania,
12. każdy muzułmanin zobowiązany jest zwalczać jakąkolwiek krytykę treści koranu,
13. każdy który wypełnia swoją muzułmańska wiarę w 100% ma się modlić, przestrzegać praw religijnych i zabijać aby wykonać całe prawo islamskie,
14. za mienie i krew na drodze Allaha ma prowadzić świętą wojnę na różne sposoby jak podkładanie bomb, prowadzenie wojen, a także aby być sprytnym używając najpierw pokojowych środków,
15. jeśli jest militarnie słabszy to to ma wejść „tylnymi drzwiami” aby rozpowszechniać idee islamu w społeczeństwie,
16. Mahomet był prorokiem „boga”, posłańcem, wybrańcem, to co robił ZAWSZE było słuszne, obojętnie co się myśli czy czuje np. gdy kobiety były gwałcone czy jakieś miasto lub kraina odbijane – wtedy to było święte, bo prorok tak zrobił i nakazał,
17. gdy ktoś krytykuje islam, Mahometa – ten jest winny najcięższego grzechu przez swój deficyt ludzkiego zachowania, to nie jest uzasadniona krytyka, tego nie wolno robić, nie wolno o nic pytać,
18. gdy koran mówi „zabij” obowiązkowo masz zabić,
19. każdy kto porzucił islam MUSI być zabity,
20. jeśli muzułmanin bierze swoją wiarę na poważnie tj. gdy będzie robił co powiedział Mahomet i co jest napisane w koranie to wtedy będzie wojownikiem boga (Allaha) gdyż to jest częścią jego wiary,
21. idź i zabij niewierzącego – taki rozkaz jest w koranie, bez żadnej filozofii zrozumiałe dla każdego,
22. jestem taki, bo tak mam być, bo Allah tak chce i niech nikt nie pyta mnie dlaczego, koniec jakiejkolwiek dyskusji w tym temacie".
 


 

Portret użytkownika OLI

POLACY NIE LĘKAJCIE SIE

POLACY NIE LĘKAJCIE SIE 3-CIEJ WOJNY ŚW. BO TYLKO ONA POMOŻE OCZYŚCIĆ NASZ KRAJ ZE ZDRAJCÓW. POLSKA NAJMNIEJ UCIERPI A PO WOJNIE ZOSTANIE MOCARSTWEM GRANICZĄCYM Z CHINAMI./// PRZEPOWIEDNIA KRÓLOWEJ SABY.////

Portret użytkownika Paweł600000

Przecież to zwykła rosyjska

Przecież to zwykła rosyjska propaganda, Rosja próbuje niby przedstawić że Polska jest niebezpieczna i ze jest zagrożeniem dla krajów bałtyckich, to wszystko jak próba odwrócenia uwagi opinii publicznej w krajach bałtyckich, kto tu może być agresorem...wiadome przecież że agresorem jest silny a nie słaba Polska. 

Portret użytkownika MiterMan

Jedno jest pewne i to widac w

Jedno jest pewne i to widac w kazdym aspekcie.... Polska z pokerowej rozgrywce zagrala o swoj hajs i robi wszystko aby wygrac.... a zagranica robi wszystko aby to sie nam nie udalo.... i kto mi powie ze PIS nie stoi na strazy polskiej suwerennosci ? jezeli jest ktos taki niech jedzie na KOD i pruje ryja jak to mu zle.... proste....

Portret użytkownika Sly

Nie ma co się podniecać, tak

Nie ma co się podniecać, tak samo jak lamentem VIPenisów z UE z których wielu zakończyło edukację na poziomie szkoły średniej ( bez matury ). Najbardziej będzie ich drażnił brak zainteresowania z naszej strony, przecież głównie o rozgłos tym głupkom chodzi.

Portret użytkownika excar

No nie wiesz co to za

No nie wiesz co to za kraj?
też taki kraj  istniejący teoretycznie ,gdzie szefem jest była "cichodajka" niejaka Grzybowska (to się pisze po ichniemu jakoś Gribałskaite) a cała armia tego kraju mieści się w dużej windzie towarowej ....razem ze sprzętem.....

Strony

Skomentuj