Kradzież genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy w USA uznana za szpiegostwo przemysłowe

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

W stanie Iowa (USA) przed sądem postawiono obywatela chińskiego oskarżanego o próbę kradzieży tajnych nasion z upraw modyfikowanej genetycznie kukurydzy. Według agencji Reuters, 46-letni oskarżony przyznał się do winy i zgodnie z prawem grozi mu nawet pięć lat wiezienia, pod zarzutem szpiegostwa przemysłowego.

 

Mo Hailong przyjechał do Stanów Zjednoczonych w 1998 roku. W czasie aresztowania był dyrektorem chińskiej firmy Beijing Dabeinong Technology Group Co., działającej w branży rolniczej. Od co najmniej dwóch lat Chińczycy przybywali do Iowa i dostawali zatrudnienie w firmie Mo. Po jakimś czasie policja zatrzymała podejrzanie zachowujących się Azjatów, buszujących po polach pełnych genetycznie modyfikowanej kukurydzy, które należały do firmy DuPont Pioneer.

 

Dochodzenie wykazało, że Mo chciał wziąć ziarna kukurydzy GMO do swojej ojczyzny, a te zostały opracowane z ochroną patentową. Chińczyk został więc oskarżony o szpiegostwo przemysłowe. Do podobnego zdarzenia doszło już wcześniej, w 2014 roku, ale wówczas podejrzani zostali uniewinnieni.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Greg8866

Parę razu zdarzyło mi się

Parę razu zdarzyło mi się porównać w smaku pomidory z hipermarketu z otrzymanymi od znajomego gospodarza wiejskiego. Jakość o wiele lepsza tych drugich! A myślę sobie tak, że skoro warzywa chodowane na zasadzie selekcji są tak beznadziejne, to nawet strach domyślać się jakie mogą być te genetycznie modyfikowane z GMO!

Skomentuj