Siły zbrojne Fidżi otrzymały kontenery z bronią od Rosji

Kategorie: 

Źródło: Flickr/brian.ch/CC BY 2.0

Fidżi, państwo wyspiarskie położone na wschód od Australii, wzmacnia sojusz z Chinami i Rosją. W zeszłym tygodniu do tego kraju dotarło 20 kontenerów z bronią i sprzętem wojskowym, przeznaczonym dla tamtejszej armii.

 

 

Zachód uważnie monitoruje działania Rosji na Fidżi. Zawartość wspomnianych kontenerów nie jest znana. Uważa się, że tamtejsza armia mogła otrzymać broń i amunicję a nawet helikopter, broń ciężką oraz środki do zwalczania zamieszek. Co więcej, w przyszłym miesiącu na Fidżi pojawi się rosyjski personel wojskowy. Według oficjalnych doniesień, tamtejsze siły zbrojne będą przechodzić szkolenia w posługiwaniu się nową bronią.

 

Władze Fidżi zapowiedziały że w przyszłym miesiącu zaprezentują zawartość kontenerów. Spekuluje się jednak, że rząd nie ujawni całego arsenału. Politycy z opozycji są pełni podejrzeń i domagają się szczegółowych informacji o tym transporcie. Dowódca sił zbrojnych Viliame Naupoto powiedział, że dostawa broni była konieczna ponieważ ponad tysiąc żołnierzy służy w misjach ONZ jako siły pokojowe i korzysta z przestarzałego sprzętu.

 

Dawniej to wyspiarskie państwo było sojusznikiem Australii, Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych. Wszystko zmieniło się wraz z puczem wojskowym, który miał miejsce w 2006 roku. Odtąd Fidżi zostały zawieszone we Wspólnocie Narodów, Zachód zrezygnował z sojuszu a USA nałożyły sankcje na sektor finansowy, wojskowy i turystyczny. W związku z tym Fidżi nawiązały współpracę Chinami oraz z Rosją.

 

Ruch ten postrzega się jako chęć rozszerzenia wpływów Rosji w Azji i na Oceanie Spokojnym. Uważa się jednak że Chiny również mogą zaangażować się w pomoc militarną dla Fidżi a z czasem mogą tam nawet powstać bazy wojskowe.

 

 

Źródło: http://www.theguardian.com/world/2016/jan/22/secretive-shipment-of-arms-donated-by-russia-to-fiji-raises-concerns

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika excar

Nagle wydusiłeś z siebie że

Nagle wydusiłeś z siebie że ludzie ci nie przeszkadzają . To niestety tak nie działa.
Przez miesiąc na pierwszej stronie wszystkich gazet i telewizji jest np. "Kowalski miał sex z żyrafą" a po tym miesiącu gdzieś tam mignie wzmianka że kowalski miał sex w pokoju w tapety z żyrafą i przepraszają. Jaka informacja zostaje w świadomości wszystkich ?  
Ty tak działasz w przypadku Rosji . NIGDY nie napisałeś ani jednego pozytywnego słowa o tym sąsiednim kraju !!!
We wszystkich rządach się kotłuje i wiadomo że u władzy są wiekszości kliniczni  psychopaci i tylko od procentowego stosunku tych bardziej skrzywionych od tych normalniejszych zależy jak się rozwija sytuacja w danym kraju. Ale widzę że od pewnego czasu ci z Kremla działają dla dobra Rosji a  mniej londyńskiego City czy Wall Street i dlatego ich wspieram bo to jedyna szansa dla Polski. Psychopaci z zachodu są patologicznymi mordercami.
Dlatego głupio się nie tłumacz i udawaj że strzelasz focha , bo nie piszesz dla mnie czy innych codziennych komentatorów a dla przypadkowego czytelnika jacy wpadają na chwile po porcję nowin a wyjdą z obrazem gównianej Rosji i przekonaniem że tak ma być bo wszędzie tak piszą . Dajesz dobre wsparcie ścierwomediom i Jakubikom z Onetischer Beobachter. Tam jak nie ma nic negatywnego na Rosje to dzień stracony. Jakoś nie widzę żebyś tyle czasu i energii poświęcał na inne rządy i tak drukował w czytelniczej świadomości  ich negatywny obraz. Wogóle to sie pojawiasz tylko jak jest okazja coś na Rosję rzucić. Przypadek ?
Parafrazując Twoje słowa:
To czym się różni sceptyczne gó*no od Klausowego gó*na
Masz sie za bystrego myśliciela a Klaus jest cieńkim cwaniaczkiem a efekt osiagacie identyczny !!!

Portret użytkownika excar

Wolę wąchać swoje smrody niz

Wolę wąchać swoje smrody niz cudze, skoro musze wogóle coś wąchać.
Talmudyści dotąd będą rządzić aż Kowalski ,Smith, Miller, bedą klientami ich banków. Jak taki Jaś nafaszerowany lewackimi poglądami jako singiel zaciąga kredyt na mały apartamencik (taka moda teraz;malutkie apartamenciki -takie luksusowe cele więzienne) poprawi go kredycikiem na samochód za 100tyś bo wypada.
To niech potem Jaś nie narzeka na system jak zachoruje czy zostanie zwolniony z pracy ( a przy okazji uwolniony od apartamenciku i rdzewiejącej zabaweczki za 100tysiaków) bo to wina Jasia a nie systemu. Dają się ludzie zapędzać do obozów koncentracyjnych (duże miasta) Dają się wpędzać w sieć zalezności finansowych. Jaś za 100tyś (patrzyłem na gratce) ma gospodarkę ze starym domem w Polsce" B" i zyskałby swoje miejsce na Ziemi. To miejsce wykarmi ogrzeje i napoi całą rodzinę.Aby zabić bestię trzeba ją zagłodzić. Ona się żywi naszą energią zamienioną na pieniądze. Co się będę więcej produkował ,ja już tak żyję.
Jestem zawzietym wrogiem pesymistycznego postrzegania świata : wszędzie spiski ,oni są potężni ,wszystkim rządzą ,my nic nie możemy.
Siedem miliardów ludzi na Ziemi nic nie może przeciw 20milionom talmudycznych. Ktoś tu oszalał ale na pewno nie ja.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika excar

Nie manipuluj i nie wciskaj

Nie manipuluj i nie wciskaj mi nie moich słów .Gówno nie pachnie kwiatami. Przykro mi ale to Ty się oszukujesz obrzucając gów*em Rosję ,USA a nawet Izrael. Co  do tego ostatniego to trochę dużo tłumaczenia. Izrael jest raczej narzędziem. USA jest tak samo ciemiężona jak i reszta świata. Co próbujesz udowodnić ? Zakłamać historię ? Jesteś i Ty i ja i setki milionów ludzi półkuli północnej takim samym ruskim jak i mieszkaniec Moskwy. A czasem nawet bardziej.
Czasem na potrzeby dyskusji tutaj też używam takich określeń ,ale jako pewnych skrótów myślowych co powinno być wiadome każdemu co trochę pracuje nad swoim człowieczeństwem. Robi się to aby osiągnąć zamierzony efekt. Po prostu zdyskredytować oponenta i jego poglądy ,które uważamy za szkodliwe. Piszę tu różne rzeczy i walczę z różnymi poglądami i nickami za ktorymi kryją się ludzie. Bez żadnej ,absolutnie żadnej hipokryzji powiem że gdybym spotkał naszego dyżurnego( czy dyżurnych) troli ,to przywitałbym się jak z człowiekiem ,podał rękę i pogadał aby zrozumieć ,dowiedzieć się dlaczego? Oglądałem kilka razy żydowską bombę propagandową "Skrzypka na dachu" Jak uwolnisz umysł od tej informacji o propagandzie to stwierdzisz że masz przed oczami piękną prostą historię ze wspaniałą muzyką. Widzisz ,ja chciałbym mieć takich sąsiadów jak Tewie Mleczarz.  To tylko historia prostych  ludzi ,ktorzy potem stanowili ładunek tych niemieckich pociągów śmierci.To oni zostali wpierw okaleczeni duchowo przez swoich rabinów a potem skazani na śmierć przez swoje elity. Oglądnij a potem powiedz czy mógłyś do któregoś z nich tak po prostu strzelić ,zabić?
Nie masz ochoty dowiedzieć się nic o swoich wielkich przodkach.Wszyscy dla Ciebie to oni są gów*em. Ale w ten sposób to większośc tutaj na forum jest dla Ciebie gówn*m ,bo niestety ale jest genetycznie spokrewniona z Rosjanami. Żadna masońska dezinformacja o mongoloidalnym niszczącym wpływie na słowiański genotyp w Rosji nie okazała się prawdą.
Bardziej prawdziwe jest prowadzone od bardzo dawna planowe zabijanie Słowian przez degenerację coraz to lepszymi metodami.
Może być dla Ciebie gó*nem i Teatr Bolszoj,i Czajkowski i wogóle rosyjski balet, Dostojewski ,Tołstoj ,Puszkin,....brakło by tu miejsca na opisanie kultury i sztuki rosyjskiej na poziomie nieosiągalnym dla innych narodów niż słowiańskie.
Dla sceptyka gów*o.
Kim jesteś w takim razie kolego że uważasz że Ci to wolno? Co Cię do tego upoważnia? Mnie nie oszukasz ...pamiętasz sprzed paru miesięcy....

Strony

Skomentuj