Izraelskie gazety spekulują na temat szczegółów ataku na Iran

Kategorie: 

Publikacja raportu Międzynarodowej Komisji Atomowej oraz następująca po nim rezolucja potępiająca Iran, jako kraj usiłujący wyprodukować broń jądrową spowodowała wiele zamieszania na świecie. Głos zabrali przedstawiciele Izraela, którzy nie wykluczają interwencji zbrojnej.

 

Już od jakiegoś czasu pojawiają się różnego rodzaju sygnały wskazujące, że tym razem atak na Iran (oczywiście konsekwentnie nazywany "prewencyjnym") będzie dowodzony przez Izrael. USA od kilkunastu tygodni daje wyraźne sygnały potwierdzające zgodę na interwencję.

 

Do pewnego momentu wydawało się, że jedyną rzeczą wstrzymującą IDF ( Israel Defence Forces) przed działaniem jest możliwość prowadzenia wojny na kilku frontach jednocześnie. Teraz wygląda na to, że liczą się z jednoczesnym otwarciem wielu frontów w tym libańskiego i syryjskiego. Scenariusze konfliktu publikowane w izraelskich mediach wskazują na to, że operacja będzie realizowana głównie z wykorzystaniem lotnictwa.

 

Według "Jerusalem Post" ma zostać wykorzystane kilkaset samolotów tankowanych w powietrzu a pierwszy etap operacji będzie zakładał zniszczenie obrony przeciwlotniczej, osłony radarowej i samego lotnictwa. Dopiero zdobycie panowania w powietrzu spowoduje rozpoczęcie drugiej fazy operacji polegającej na niszczeniu instalacji stanowiących elementy atomowego programu Iranu.

 

Wiele z laboratoriów znajduje się głęboko pod ziemią w żelbetonowych bunkrach. Aby ich eliminacja stała się łatwiejsza Amerykanie sprzedali Izraelowi, co najmniej 55 najnowocześniejszych pocisków burzących.

 

Według informacji wywiadowczych, gdy izraelskie bomby zaczną spadać na Iran, Teheran może uruchomić przygotowany już plan zwany tam "Dniem Sądu Ostatecznego". Ma on na celu wyrządzenie jak największej szkody interesom Zachodu w regionie.

 

Spodziewane są wtedy terrorystyczne ataki na bazy NATO, w Izraelu i w krajach wspierających najeźdźców. W rejonie Zatoki Perskiej może dojść do wysadzenia strategicznych ośrodków wydobycia ropy naftowej i gazu. Konsekwencją może być destabilizacja rynków i pogłębienie światowego kryzysu.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Danuta Ignatiuk

Rok 2013- to kolejna wojna, a

Rok 2013- to kolejna wojna, a po niej rok 2031 również kolejna wojna!Tak widać co 100 lat wstecz od obu dat!"13"2013-100+1913-wojny bałkańskie a w rok potem wybuchła I w.św.1914....1913-100=1813-przegrana Napoleona pod Lipskiem. W dwa lata potem wielki Napoleon upadł!1813-100=1713-w Polsce wojny o tron dla króla S.Leszczyńskiego.1713-100=1613-Beethlen Gabor prowadził wojny z Habsburgami o Zachodnie Węgry.1613-100+1513-pierwszy rok wojny Hiszpanów z Indianami Inkami (trwała ona przez 18 latd o r.1531.)1513-100=1413-Zygmunt Korybutowicz prowadził wojny  w Czechach o tron dla siebie.1413-100+1313-wojny Polaków z Krzyżakami,król Francji Filip IV Piękny unicestwił Zakon Templariuszy i za parę miesięcy sam umarł.Na jego synach wygasła męska linia królewskiego rodu Valezjuszy.1313-100+1213-wojny polsko-niemieckie...itd wstecz. "31"2031-100+1931-wojna rosyjsko japońska na Dalekim Wschodzie.W Wielkiej Brytanii w 1931 r.powstał Rząd Zgody Narodowej pod przewodnictwem premiera Ramseya Mc.Donalda!Kim teraz rządzą w Polsce? Donaldem T! Tak sie naigrywają z naszego Narodu i niszczą PolskiePaństwo.1931-100=1831-krwawiło Polskie Powstanie Listopadowe!1831-100+1731-walki o władzę w Polsce w celu obalenia  króla S.Leszczyńskiego1731-100+1631-wojny Polaków z Wołochami,wielka bitwa pod Obertynem.1431-100+1531-wyniszczenie  cywilizacji Indian Inków przez Hiszpanów pod wodzą Pizarro i Almagro.1431-100=1331-wojny Polaków z Krzyżakami.1331-100_1231-wojny Polaków z Marchią Brandemburską, Polska utraciła całe Pomorze na rzecz Niemców.1231-100=1131-wojny Polaków z Czechami i książętami nowogrodzkimi...itd. wstecz....aż do 31 r.przed naszą erą -wielkie unicestwienie floty ostatniej królowej Egiptu Kleopatry w bitwie pod Aksjum przez wojska cezara Oktawiana i jej wielki upadek...Kto ma rozum to wie już, co odkryłam. Wielką machinę wojenną,rządzącą narodami, upadki imperów, upadki całych państw i narodów. Danuta Ignatiuk-23 XI 2007 r.

Portret użytkownika kokos

Z czysto ludzkiego punktu

Z czysto ludzkiego punktu widzenia, wszystkie tu opisane niżej scenariusze maja prawo zaistnieć w rzeczywistości, co oczywiście nie wrózy nic dobrego dla nikogo. Z drugiej jednak strony nad tym wszystkim czuwa Bóg - tak, własnie On. Dla wszystkich, którzy w niego wierzą  jako stwórce, pozostaje oczywistym fakt, że Stworzyciel "wymienia" tylko te elementy w całej "machinie życia", które są zepsute lub nie spełniaja swojej roli w tworzeniu życia zgodnego z Jego wolą. ( przykładów w Bibli jest dziesiatki). Nastepnie na arena wciska sie LĘK i STRACH, który jak wiemy pochodzi od Złego. Stąd tak, przez niektórych wyśmiewane stwierdzenie Nie lekajcie sie nigdy nie powinno tracić na wazności. Bezspornym pozostaje fakt, że obecne zmiany mogą spowodawać, że swiat zaleje śmierc i zagłada. Dla mnie również bezspornym jest fakt, że to ostatnie próby złego aby jak najwiecej ludzi odwieść od Boga poniweaż zdaje on sobie sprawe, że ponowne przyjście Jezusa i zaprowadzenie Królestwa Bożego na ziemi jest tuz tuz.Bo któż jak nie Bóg może zaradzić temu wszystkiemu - człowiek ?Nie sądze - dlaczego ? Ano dlatego,że jak wszyscy wiemy, miliardy ludzi jest podporządkowanych małej garstce i nic nie mogąs zrobić ! - przykładem jest choćby ten opisujacy sytuacje artykuł.Jeżeli nie Bóg będzie rządził to kto ?Pozdrawiam wszystkich.

Portret użytkownika Lofu

Wojna :D fakt straszne

Wojna Biggrin fakt straszne pamiętam jak babcia mi o niej opowiadła i pokazywała fotki moich krewnych wymordowanych przez UPA ale paczcie co się dzieje w kraju VAT w górę ceny w górę wiek emerytalny w górę chyba połowa z nas emerytury nie zobaczy a jak zobaczy do na zawał zejdzie Tu jest wojna w naszym kraju szczelają nam w potylice a My na nich głosujemy pozdrawiam

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ