Roboty i sztuczna inteligencja doprowadzą do upadku 5 milionów miejsc pracy

Kategorie: 

Źródło: Jakub Kajdaniuk CC BY-NC-ND 2.0

Czwarta rewolucja przemysłowa nadchodzi wielkimi krokami. Roboty i sztuczna inteligencja stają się alternatywą dla pracowników fizycznych i umysłowych. Prawda jest taka, że w przyszłości niemal każdy z nas będzie w pewnym stopniu zagrożony utratą pracy. Proces zautomatyzowania zawodów będzie zachodził powoli lecz konsekwentnie.

 

Niektóre analizy brzmią wręcz alarmująco. Eksperci z Instytutu Nomura po przeprowadzeniu odpowiednich badań stwierdzili w zeszłym roku, że roboty mogą w przyszłości zastąpić nawet 50% siły roboczej w Japonii. Chodzi przede wszystkim o pracę fizyczną, więc osoby kreatywne nie powinny się tym przejmować, przynajmniej na dzień dzisiejszy.

 

Amerykańscy badacze doszli do podobnego wniosku - około 47% pracowników w USA jest zagrożonych utratą pracy. Istnieje spore ryzyko, że transport, logistyka oraz wsparcie administracyjne zostanie zautomatyzowane. Tymczasem analiza przeprowadzona na zlecenie ING-Diba ostrzega, że automatyzacja zawodów będzie miała radykalny wpływ na niemieckie społeczeństwo.

 

Spośród 31 milionów pracowników, nawet 18 milionów straci swoją pracę. Inteligentne algorytmy będą mogły w znacznej mierze zastąpić pracowników administracyjnych, co dotyczy aż 68% osób w tym sektorze. Również mechanicy oraz operatorzy maszyn będą mogli czuć się zagrożeni. Prawie 60% mieszkańców Niemiec straci pracę na rzecz robotów w nadchodzących dekadach.

 

Na Światowym Forum Ekonomicznym przedstawiono w poniedziałek raport który głosi, że pracownicy administracyjni i biurowi staną się ofiarami czwartej rewolucji przemysłowej. Dokument wskazuje, że w najbogatszych krajach ponad 7 milionów miejsc pracy zostanie zlikwidowanych, ale zostanie to zrekompensowane powstaniem ponad 2 milionów nowych stanowisk, np. w usługach profesjonalnych i mediach. W tym momencie ważne jest aby zadbać o odpowiednią edukację. Raport ostrzega, że około 65% dzieci, które rozpoczynają dziś szkoły podstawowe, nie będą mogły znaleźć w przyszłości pracy.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/automatyzacja-zawodow-sprawi-ze-2020-roku-zniknie-5-milionow-miejsc-pracy

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Przepraszam kolego ale ile

Przepraszam kolego ale ile razy mam powtarzać, że archekracja to nie teokracja? Ile razy muszę pisać, że to nie ma znaczenia czy któryś z magistrów inżynierów architektury kraju będzie wierzący czy nie i w co będzie wierzył? Czemu wy się tak tego kurczowo trzymacie? Przecież to jest bardzo proste. Jeśli okaże się, że pod patronem Jezusa nasz kraj osiągnie jako pierwszy na świecie długowieczność, przerzuci się na darmową energię, stworzy system spółdzielczy gdzie każda osoba będzie miała swoje piękne miejsce, pewne i bespieczne to cały świat pójdzie za głosem naszego kraju. A wtedy, kto wie może kilka milionów ludzi się nawróci? Skoro kraj zmieni się w raj a nad tym wszystkim pod patronatem Jezusa Chrystusa zapewne sporo osób zrozumie, że nie ma to jak w raju u Pana Boga za piecem. To taka wiesz- sugestia ale broń Boże nie potępiam innowierców. Rzek jest tysiące a i tak płyną do jednego oceanu. Tak samo dróg jest tysiące a i tak w swoim czasie wszystkie będą prowadzić do pięknego raju jakim będzie Polska pod panowaniem archekratów. Zrozum, że nikogo nie chcę na siłę nawracać. To po owocach go poznacie. A jego drzewa dadzą najsmaczniejsze owoce z całego sadu bo to owoce z mądrego drzewa nieba Smile A rosną tylko w nowej arce przymierza pod osłoną tarczy SIPAR gdzie złoty jest prawdziwie złoty i nikt nie będzie już nigdy mógł nim manipulować. Pamiętaj Złoto to pieniądz Boga a w Polsce masz złotówkę! Myślisz, że to przypadek? Zbyt dużo tych przypadków trochę a z czasem dojdzie do tego, że zrozumiesz to jakie wszystko ma znaczenie. Ludzie się zsynchronizują. Sam zobaczysz. Będziesz żył 300 lat w dostatku. Powodzenia przyjacielu.
Ps. System punktów to typowy twór technokratów. 

Portret użytkownika jaa

złoto po polsku jest złoto. A

złoto po polsku jest złoto. A część tego słowa czyli zło ma zupełnie inne znaczenie niż dobro więc ktoś mógłby pomyśleć, że złotówka jak i złoto, jak i złorzeczyć oraz pewnie kilka innych słów ma w rzeczywistości źródło nie tam gdzie ma je dobro. A, jak tu chyba ktoś napisał, BÓG czy też Chrystus, to nie są godła, tylko wzorce skupiające ludzi chcących postępować zgodnie z pewnymi zasadami i także tak postępujących. Bez "sztucznego" narzucania lub intronizowania, bo to dyktatura. Co zaś do samej idei, bo jak rozumiem, ma być dobrowolna, to siłą rzeczy, jak też tu ktoś napisał, musiałaby być realizowana odgórnie, czyli z zaleceń tego Jezusa Chrystusa. Bo oddolnie to już wielokrotnie próbowano, bo nie raz i nie dwa, niesiono sztandary z Jezusem Chrystusem. A mi się wydaje, że wg pewnych założeń, budowanie "boskiego" społeczeństwa opiera się na współnym przestrzeganiu pewnych zasad, co siłą rzeczy jest nierealne, a jeżeli jest realne to trudno osiągalne. I, żeby nie było lekko, to wiele społeczeństw realizuje w miarę dobrze te założenia, nawet bez intronizacji Jezusa Chrystusa (jak chcą niektórzy, bo przecież nie wszyscy) na swojego króla czy kogoś tam. A do tego taka intronizacja to w oczywistym pojmowaniu prowokacja względem niechrześcijan. I to nie tylko w Polsce, ale też wszędzie indziej. Gdyby to było takie bezskutkowe, to już dawno wielu by skorzystało z tego patentu, bo przecież to nie jest polski patent.

Portret użytkownika Anonymous Info Army

Witam Serdecznie.

Witam Serdecznie. Zmianynaziemi śledze od początku istnienia tego portalu informacyjnego. To mój pierwszy post na tej stronie. Aartykuł jest wzorowany na dzisiejszych wiadomościach TVN24BIS, a dokładnie na redaktorze o imieniu i naziwsku - Łuasz Kijek Tvn24bis.pl, który o godzinie 14:00 był na Forum ekonomicznym w Davos i mówił o tych pięciu milonach bezrobotnych, przyszłych bezrobotnych, co ciekawe - źródło tylkonauka.pl. Chyba chcieliście napisać www.tvn24bis.pl. Z reguły głupi wymysł lub analiza propagandowej telewizji TVN redaktora Łukasza Kijka o pięciu milionach bezrobotnych, to tylko głupi wymysł redaktora Łukasza Kijka. Serio ?.

Portret użytkownika jaa

a niby kto prowadzi te

a niby kto prowadzi te serwisy, jak nie jacyś "zapaleńcy" mający dostęp do różnych informacji. Raczej na pewno też z Interia.pl, ktoś tu, lub na podobnych, pisze artykuły. Ale to przecież nie jest zabronione.

Portret użytkownika Mojeimię44

Właśnie dlatego doszliśmy do

Właśnie dlatego doszliśmy do punktu 0 pod względem rozwoju cywilizacji. Jaką kolwiek drogą nie chcielibyśmy pójść ta droga okazuje się zła. Więc jak to już nie raz na tej ziemi było będzie upadek cywilizacji. Skończy się na tym, że ludzkość w ilości kilku tysięcy ludzi przeżyje i wróci do jaskiń a reszta umrze. Ich dzieci nie będą już nic pamiętać z tej cywilizacji. Powstanie nowomowie i wszystko zacznie budować się od nowa. Znowu będziemy o krok od nieśmiertelności i znowu wybuchnie wojna i znowu zostanie kilka tysięcy ludzi w jaskiniach i tak w koło aż z ziemi zostanie mars. Smile Tak to wygląda. Ja daję wam ustrój w których są prawa pozwalające dojść do nieśmiertelności w społeczeństwie wolnym od chorób i wojen no ale to rozumie narazie tylko nieliczna grupa osób. Prawda jest jednak taka, że albo przrejdziemy na archekracje albo odejdziemy w niepamięć razem z demokratyczną cywilizacją. 
To jest poważny problem. Dziś się możecie śmiać a "jutro" będziecie płakać. Można uratować to co zbudowała ludzkość do tej pory budując na tym czymś coś zupełnie nowego. Oficjalnie jest tylko technokracja tym ustrojem przyszłości, który ocalić ma ludzkość ale ona polega na zamianie ludzi w niewolników służących nielicznej grupie osób. Orwell, Dune... 
Nie wierzycie, że technokracja jest po cichu wprowadzana jako jedna z wytycznych nowego porządku świata? Przeczytajcie ten artykuł poniżej.
http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/waluta_co2_nowy_poczatek,p1220323722
Więc do puty nie zrozumiecie, że archekracja jest dla Polski jedyną ucieczką od śmierci albo zniewolenia jesteście martwi. Przykro mi. Gorzej jak zrozumiecie, że archekracja jest dla ludzkości jedynym ratunkiem jak już będzie za późno. Wtedy czasu nie da się cofnąć.
Jeżeli wierzycie w Jezusa to czy jego intronizacja na króla Polski nie jest oznaką jego panowania? Jeżeli nie wierzycie. To czy świat w którym władzę sprawują osoby świeckie zasłużone dla ludzkości bo całe życie pomagali innym nie będzie lepszym światem niż w tym, w którym rządzą ludzie przepełnieni pychą, interesem i rządzą władzy? Rola Jezusa kończy się w archekracji tylko i wyłącznie na jego intronizacji a władza w niej jest świecka. Każdy może być magistrem inżynierem architektury kraju nie zależnie od wyznania czy przekonania. Nie trzeba zbierać tysięcy podpisów żeby startować w wyborach na ministra. Nie trzeba mieć kapitału na kampanie wyborczą. Nie trzeba być w partii politycznej. Wystarczy poczytać najbardziej sprawiedliwy ustrój stworzony przez człowieka. 
Archekracja poprzez korzenie słowiańskie pod patronatem Jezusa przepuszcza ludzi w ere technologii na zasadach wolnych i ogólnych. 
Zrozumice, że wolna energia ujęta w archekracji jako jeden z priorytetów daje wam nieograniczoną wolność w podróżowaniu, korzystania ze światła, korzystania z ciepła. Otwiera przed ludzkością noce w miastach tak jasne jakby chodziło się po nich w dzień. A wszystko tak błyszczy jakby było ze złota i szlachetnych kamieni. Wybór należy jednak do was. 
Wiedzcie tylko, że buduję ten ustrój z myślą o najsłabszych a nie najbardziej chciwych, pazernych, wyrafinowanych. Samo dopuszcenie was do wolnej energii powinno dać wam wiele do myślenia. A jeżeli zastanawiacie się jak to można zrobić odpowiedź jest w archekracji i bedzie rozwijana.  
 

Strony

Skomentuj