Irackie siły zbrojne odbijają miasto Ramadi z rąk islamistów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Od wczoraj trwa ofensywa irackiej armii na Ramadi, miasto znajdujące się w samym centrum Iraku które od maja jest pod kontrolą terrorystów z Państwa Islamskiego. Wojskowi zapowiadają, że już za kilka dni uda się odzyskać całkowitą kontrolę nad stolicą prowincji Anbar.

 

Tuż przed inwazją, rząd w Bagdadzie ostrzegał mieszkańców aby jak najszybciej opuścili miasto. Wczoraj, gdy rozpoczęto atak na Ramadi, islamiści dokonywali masowych zatrzymań obawiając się, że cywile zainicjują powstanie i przyłączą się do armii rządowej. 

Wyzwolenie tego miasta okazało się bardzo trudne - islamiści mają rozmieszczonych snajperów, dokonują ataków samobójczych i podkładają bomby-pułapki, ale wojska irackie dokonują postępów i odbijają poszczególne dzielnice. Siły rządowe obecnie nacierają w kierunku centrum Ramadi. Wojskowi zapowiedzieli, że całe miasto zostanie wyzwolone w ciągu następnych kilkudziesięciu godzin.

Jeśli terroryści z ISIS utracą kontrolę nad Ramadi, stolicą prowincji Anbar która znajduje się około 100 kilometrów od Bagdadu, będzie to już kolejna tak wielka strata. Osiem miesięcy temu armia rządowa zdobyła jedno z większych miast o nazwie Tikrit. Można powiedzieć, że islamiści odnoszą porażki nie tylko w Iraku, ale także w Syrii.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Zobaczcie czym jest wojna i

Zobaczcie czym jest wojna i jakie są jej okropieństwa, dla zwyczajnych LUDZI i pochylcie się jednak, nad losem prawdziwych uchodźców, KTÓRZY PRZED TYMI OKROPIEŃSTWAMI UCIEKAJĄ, zamiast ciągle walić w CZEREB ODNOŚNIE PORUSZANIA TEMATU LOSU PRAWDZIWYCH UCHODŹCÓW, KTÓRZY PRZED TYM OKROPIEŃSTWEM UCIEKAJĄ. 
TO PONIŻSZE MIASTO, A WŁAŚCIWIE JEGO RUINY i to co z niego zostało, TO MNIEJ WIĘCEJ, TAK, JAK NASZ POZNAŃ DZISIEJSZY: 
 
 

 

Tak płonie „konwój humanitarny” dla „umiarkowanych terrorystów !!!
W Turcji protesty uliczne
.https://youtu.be/JUHDgYWvuqI
Armia jemeńska przy pomocy pocisków balistycznych zniszczyła mieszczącą się na terenie Arabii Saudyjskiej rafinerię ropy naftowej firmy Aramco
w linku film…
http://en.alalam.ir/news/1771740
Armia iracka wyzwoliła dwie dzielnice miasta Ramadi od terrorystów
w linku film…
http://en.alalam.ir/news/1771868
 

Rozpoczął się szturm Ramadi
IDĄ ŚWIĘTA I NOWY ROK I POMYŚLCIĘ O TYCH LUDZIACH !!!
WSZYSTKIEGO DOBREGO DOBRYM LUDZIOM. 

Skomentuj