Skąd wziął się huragan na Morzu Barentsa?

Kategorie: 

Zwykle huragany nie tworzą się na zimnych wodach, ale na ciepłych i temperatura wody potrzebna na wytworzenie tego zjawiska to 26C. To zmusza do zadania pytań o pochodzenie wielkiej burzy porównywalnej w sile z huraganem 3 kategorii, która przeszła nad Alaską.

 

Zastanawiające jest też, że gigantyczna anomalia pogodowa na Morzu Barentsa nie przykuła uwagi mediów. Aby poczuć, czym jest sztorm na Morzu Barentsa warto oglądnąć załączony poniżej film z 2009. Gdy uzmysłowi się sobie, że ten sztorm jest wielokrotnie silniejszy można pojąć skalę grozy.

Przyczyną tegorocznego "zimnego huraganu" na Alasce mógł być "zepsuty" cykl La Nina i jest to prawdopodobnie pierwszy widoczny znak globalnych zmian w cyrkulacji atmosferycznej.

 

Według klimatologów z Rosji, w ​​październiku 2011 roku, średnia anomalia temperatury na powierzchni Pacyfiku i Atlantyku wzrosła o 0,1 ° C i wyniosła odpowiednio 0,3 ° C i 0,5 ° C. We wschodniej części pasa równikowego na Pacyfiku zaczynają się rozwijać warunki, które mogą prowadzić do powstania nowych fenomenów typu La Nina.

 

Jest to zaskakujące, ponieważ na półkuli południowej etap zimna zakończył się wiosną ubiegłego roku i po fazie neutralnej zwykle przychodzi w ciepłe zjawisko - El Nino. Wznowienie La Nina, po krótkiej fazie neutralności, znane jest, jako "obdarta La Nina", w ciągu ostatnich 60 lat wystąpiło to tylko raz w latach 2008-2009.

 

Po zjawisku La Nina w maju 2008 kontynuowało istnienie przez całą zimę 2008-09. Jak twierdzą naukowcy może to być błąd w cyklu oscylacji południowej, lub jesteśmy świadkami tworzenia się nowego układu atmosferycznego wraz z globalną redefinicją cyrkulacji termohalinowej.

 

 

Źródło: http://www.meteoinfo.ru/news/1-2009-10-01-09-03-06/4083-10112011-qq-

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Niezależne informacje bez oka w logo europejczycy.info
 

Portret użytkownika Sas

Zarówno Nikola Tesla jak i

Zarówno Nikola Tesla jak i Joseph Newman [poparł ją poniższymi dowodami]  wysunęli niezależnie hipotezę że najważniejszym czynnikiem powstawania huraganów nie jest temperatura wody a promieniowanie elektromagnetyczne. Newman wysunął takie wnioski analizując zależność temperatury wód Zatoki Meksykańskiej która ochładza się w czasie występowania huraganów. Gdyby to zależało od wody byłoby odwrotnie. Drugim czynnikiem były badania miejsca tworzenia się azjatyckich huraganów. Ta "kolebka huraganów" rozciąga się między Pohnpei i Kosrae . Na obu krańcach tego pasa znajdują się starożytne monumenty, na wyspach Pohnpei i Kosrae gdzie odkryto około 500 000 000 ton namagnesowanego bazaltu. Pojawia się tam także poświata andyjska co świadczy o ciągłej aktywności tektonicznej.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem