Chińska korporacja Baidu opracowuje samojeżdżące samochody

Kategorie: 

Źródło: Baidu
Korporacja Baidu, często określana jako "chińskie Google" ogłosiła swój udział w samochodowym wyścigu. Chodzi oczywiście o samochody autonomiczne, które jeżdzą samodzielnie i nie potrzebują kierowcy ani nawet kierownicy. Baidu postanowiła rozpocząć prace nad samojeżdżącymi pojazdami.

 

W czwartek poinformowano, że chiński gigant technologiczny zakończył testy drogowe swojego autonomicznego pojazdu - zmodyfikowanego modelu BMW serii 3. Samochód przejechał trasę o długości 30 kilometrów i podobno wykonał wszystkie polecenia i prawidłowo reagował na różne sytuacje, np. poprawnie wykonywał zakręty, zawracał, przyspieszał i zwalniał oraz bezpiecznie poruszał się wśród innych pojazdów.

 

Kilka miesięcy temu w Chinach powstał również samochód, który był kontrolowany wyłącznie przy pomocy myśli. Jednak technologia została opracowana przez uczonych z Nankai University w Tiencinie we współpracy z chińskim producentem samochodów Great Wall Motor. Ciekawe czy Baidu zechce kiedyś połączyć autonomiczne samochody z możliwością obsługi pewnych funkcji dzięki "sile woli".

 

Obecnie samojeżdżące samochody są rozwijane przez takie korporacje jak Google, Toyota, Volvo czy Audi i mają w przyszłości pojawić się w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Niemczech. Czy w Polsce też kiedyś doczekamy się takiej technologii?

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/chiny-przystepuja-prac-nad-autonomicznymi-samochodami

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika fred

pozytek z takiego zlomu marny

pozytek z takiego zlomu marny raczej, zepsuje sie toto na srodku drogi i co wtedy? kapcia złapie i co? cokolwiek sie wydazy i bedzie problem, ma to przyszłość w przewozach typu autobus gdzie kierowca jak w samolocie czy pociągu bedzie obserwował i pilnował komputera

Skomentuj