Naukowcy wynaleźli pożeracz satelitów w celu zbierania kosmicznych zanieczyszczeń

Kategorie: 

youtube.com

Chińscy naukowcy z Uniwersytetu w Tsinghua znaleźli nowy sposób radzenia sobie z kosmicznymi śmieciami, podaje Lenta. Metoda ta umożliwi jednoczesne pozyskiwanie energii.

 

 

Chińczycy mają zamiar zbudować statek kosmiczny, który będzie zbierać resztki w przestrzeni kosmicznej i przetwarzać je w paliwo. Zdaniem naukowców, urządzenie będzie w stanie zbierać przedmioty o wielkości nawet mniejszej niż 10 cm, a następnie mielić je w proch.

 

Otrzymany materiał przejdzie przez filtr, który rozdzieli materiały na jony dodatnie i ujemne. Te dodatnie zostaną wykorzystane w celu zapewnienia reaktywowania pracy statku, a negatywne – będę wyrzucane z powrotem w kosmos do miejsc, gdzie nie będą już stanowiły zagrożenia.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika zyx

"Otrzymany materiał przejdzie

"Otrzymany materiał przejdzie przez filtr, który rozdzieli materiały na jony dodatnie i ujemne. Te dodatnie zostaną wykorzystane w celu zapewnienia reaktywowania pracy statku, a negatywne – będę wyrzucane z powrotem w kosmos do miejsc, gdzie nie będą już stanowiły zagrożenia"

Ale jak wykorzystamy te dodatnie do "reaktywowania statku" i spróbujemy wyrzucić te hmm... negatywne - to te negatywne same wrócą (jak karma Smile ) przyciągane przez te pozytywne, co nimi statek załataliśmy i co wtedy? Powstanie wielkie zero? No i skąd akurat wiemy, że te ujemne są negatywne? A może właśnie te dodatnie są strasznymi, negatywnymi łobuzami stanowiącymi zagrożenie?
A jeżeli jakiś kosmonauta, będąc całkiem pozytywnym człowiekiem, nagle zmieni nastawienie - też musimy go wyrzucić, żeby nie stanowił zagrożenia?
Tyle pytań...

Skomentuj